Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Ček hoćeš da kažeš da više nije sigurno da ni na miui ima snimanje razgovora?

Još jedno glupo pitanje, jel moze na A3 da se instalira miui Rom?

Vidim da ovde niko ne pominje menjanje romova

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas se pojavio MIUI port sa CC9e, mada ima dosta bugova koliko sam uspio da vidim.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Neki dan navratim u VIP reko da bas vidim kako izgleda telefon, da vidim taj famozni ekran i to.
Po meni ekranu nista ne fali, cak sta vise ne vidim te piksele i boje su mi ok, mada ja sam pre imao S4mini pa sad imam Redmi Note 4, i meni je ovo super opcija, mozda da sam nekad imao neki premijum telefon pa bih te razlike u ekranu video, ali ovako ja nista ne vidim sta bi mi zasmetalo, mislim da cu posle 2 godine zameniti Note 4 sa ovim modelom, za to lovu koliko sam pogledao nema nista bolje.

Samo me zanima da li je jos nesto ubaceno od fabrickih Xiaomi aplikacija sem Mi Community posto sam video da to ima na telefonu, inace nikad nisam koristio Android One i svidja mi se ta prica, kod Samsung sam mrzeo one aplikacije samsung prodavnica, samsung daljinski, i tako dalje, i sad ovaj Android One kao cist Android mi odgovara, jer ako mi nesto treba skinucu i instalirati, na mobu nista ne menjam ikone, teme i to, sliku stavim za pozadinu i stoji mi po godinu dana ista :D
I da li LED lampica za notifikacije funkcionise ili ne, neki kazu da radi, neki da ne radi, neki kao da treba samo da se ukljuci, dok drugi kazu da baguje :D
Od aplikacija mi treba youtube, messenger, whats app, viber, flashscore, vip aplikacija i twitter i nista vise. Igrice ne igram.
Tako da se ovo namece kao jedini i najbolji izbor, ako neko moze da mi posalje na PM kontakte od nekih prodavaca sa KP, gledam prodavnice po BG-u su jeftinije, ali ne znam dal da idem preko njih, ne deluju pouzdano tj citao sam neka losa iskustva....
 
Poslednja izmena:
Naravno da ekranu nista ne fali, stavise bolji za video sadrzaje npr. od 1080p IPS-ova u RN serijama.
 
Niko da spomene zvuk kako se čuje tokom poziva? Znam ja, ali me zanima drugih korisnika iskustvo. A ovo poređenje sa višom klasom, posle S7E ide se na S10+ i poredi ekrane, ima Samsnug naslednika S7E.
 
Upravo to, telefon od 200e ili u ovom slucaju manje (tipa 170tak) treba porediti sa konkurencijom u toj (cenovnoj) klasi, eventualno 20-25% preko, eventualno. Nikako sa telefonima dva, tri, cetiri ili pet puta skupljim. Mislim, realno koja je poenta? Svakom kupcu koji je navikao ili prosto zeli telefon od tipa 600 ili 700e, telefon od 200e (iz odredjenih) razloga ne odgovara, odnosno niju mu ciljna grupa ili proizvod.
 
Ovo za rom i mene zanima,ako neko nadje neki miui da radi normalno nek napise ovde jer devojci je ruzan android one pa bi stavio drugi neki.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Mozda lakse prodati pa uzeti rmn8?

...A3...
 
Neki dan navratim u VIP reko da bas vidim kako izgleda telefon, da vidim taj famozni ekran i to.
Po meni ekranu nista ne fali, cak sta vise ne vidim te piksele i boje su mi ok, mada ja sam pre imao S4mini pa sad imam Redmi Note 4, i meni je ovo super opcija, mozda da sam nekad imao neki premijum telefon pa bih te razlike u ekranu video, ali ovako ja nista ne vidim sta bi mi zasmetalo, mislim da cu posle 2 godine zameniti Note 4 sa ovim modelom, za to lovu koliko sam pogledao nema nista bolje.

Samo me zanima da li je jos nesto ubaceno od fabrickih Xiaomi aplikacija sem Mi Community posto sam video da to ima na telefonu, inace nikad nisam koristio Android One i svidja mi se ta prica, kod Samsung sam mrzeo one aplikacije samsung prodavnica, samsung daljinski, i tako dalje, i sad ovaj Android One kao cist Android mi odgovara, jer ako mi nesto treba skinucu i instalirati, na mobu nista ne menjam ikone, teme i to, sliku stavim za pozadinu i stoji mi po godinu dana ista :D
I da li LED lampica za notifikacije funkcionise ili ne, neki kazu da radi, neki da ne radi, neki kao da treba samo da se ukljuci, dok drugi kazu da baguje :D
Od aplikacija mi treba youtube, messenger, whats app, viber, flashscore, vip aplikacija i twitter i nista vise. Igrice ne igram.
Tako da se ovo namece kao jedini i najbolji izbor, ako neko moze da mi posalje na PM kontakte od nekih prodavaca sa KP, gledam prodavnice po BG-u su jeftinije, ali ne znam dal da idem preko njih, ne deluju pouzdano tj citao sam neka losa iskustva....
samo community imas

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
A3 odgovara ponajvise zbog dimenzija,kamere i baterije i naravno cene,opcija za drugi telefon nije u igri

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Sačekaj još malo, moraće biti dobar MIUI ROM i za A3 pošto postoji CC9e koji je hardverski isti.



Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa da,zato sam i pisao,jer ja ne znam gde se to proverava za romove,ako neko nadje kad izadje nek javi

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
U tom slucaju, onda kao sto covek rece da se ceka.
Iz ugla dimenzija odgovara Mi 9 SE, plus je realno najelegantiniji fon u Xiaomi ponudi do 300e, sto bi dami sigurno bilo bitno. Recimo Violet gradijent. Problem je sto je fon 250e, a kazes da zamena ne dolazi u obzir, a kamoli neka doplata (cenim). Tako da, ostaje cekanje....
 
Ček hoćeš da kažeš da više nije sigurno da ni na miui ima snimanje razgovora?
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Tako je. Svi novi telefoni pocevsi od Mi 9T Pro namenjeni za vanazijska trzista, nece imati MIUI nativnu aplikaciju sa opcijom snimanja razgovora vec stock android, zbog zakonskih regulativa koje zabranjuju prozivodjacu da krajnjem korisniku ucini dostupnim opciju snimanja razgovora koja je zakonom zabranjena.
 
Niko da spomene zvuk kako se čuje tokom poziva? Znam ja, ali me zanima drugih korisnika iskustvo. A ovo poređenje sa višom klasom, posle S7E ide se na S10+ i poredi ekrane, ima Samsnug naslednika S7E.
Nije bas najbolji zvuk. Nije cist toliko i glasan ali moze proći.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Niko da spomene zvuk kako se čuje tokom poziva? Znam ja, ali me zanima drugih korisnika iskustvo. A ovo poređenje sa višom klasom, posle S7E ide se na S10+ i poredi ekrane, ima Samsnug naslednika S7E.
Pošto neće niko da se javi, evo ja ću da napišem koju...moja žena koristi telefon, i ona se žalila da se lošije, t.j. robotskije™ čuje zvuk prilikom razgovora u odnosu na njen stari P9Lite.Malo smo u međuvremenu testirali, i jeste činjenica da se čuje drugačije ali nikako lošije, jer se sagovornik glasno i jasno čuje tokom razgovora.Ona koristi Vip a ja MTS, ja RN4, pa deo tkz problema leži i u operateru, jer smo takođe testirali zvuk preko WhatsApp i bio je savršen.Što se tiče ekrana, stvarno ne bih komentarisao, meni je priča smešna potpuno i ekran je savršen za ovu dijagonalu, a posebno za cenovni rang telefona.Poštujem činjenicu da nekome smeta, ali ja stvarno ne vidim u čemu je problem za NORMALNO korišćenje telefona a ne pixelpajpisanje i traženje mane nečemu.
 
Vip mreza isto.
Tesko da bih zvuk izdvojio kao prednost na ovom modelu.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Takodje, nista posebno, normalan zvuk

...A3...
 
Jel radi normalno LED notifikacija ili ne?
Gde je sigurnija kupovina prodavnice po bg ili pouzdan KP prodavac?
Posto vidim da su bg prodavnice jeftinije 20-30e ok KP, sto i nije malo.
 
Radi selektivno, ne sa svim aplikacijama...

Mislim da je sigurnije KP, konkretno Vladimir, jesu mu cene koje evro vece nego sto se moze naci ali upravo jer je najpouzdaniji i najkonkretniji.
 
Brat Kidence mi se ne javlja od njega sam uzeo Redmi Note 4, ne znam dal je menjao broj, ako jos neko ima nekog pouzdanog nek posalje PM
 
Kad ce A10? Rekose nesto krajem oktobra...ali vidim ovde niko nista da javi da je dobio.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Radi selektivno, ne sa svim aplikacijama...

Mislim da je sigurnije KP, konkretno Vladimir, jesu mu cene koje evro vece nego sto se moze naci ali upravo jer je najpouzdaniji i najkonkretniji.

Mislio si reci najkorektniji :)
Ima vise Vladimira, jel ovaj tvoj ima 1634 ocene?
 
Autocorrect me zeznuo. :smash:

Da, taj je.

Ja jedino ne znam sta je sa tom 10-kom, rekose jos u avgustu bice maltene prvi telefon sa 10 nakon Pixela, pa rekose krenuce krajem oktobra, a jos nista...
 
Da li zna neko... zasto mi najavljuje alarm 2h pre nego sto je podesen a posle kad treba - oglasi se normalno.
 
Pitanje: da li se na ekranu koji nije zasticen vremenom stvaraju one mikro ogrebotine? Telefon se koristi normalno, uvek je u praznom dzepu itd.

Pitam jer staklo ko zna kada ce iz Kine, a vidim neki furaju fonove bez ikakve zastite.
 
Stvaraju se. Nemoj robovati puno tome ako si pazljiv, jedino zbog pada staklo :)
 
Nazad
Vrh Dno