Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Sakata verzija, nece da urgozavaju Mi 9T i Mi 9 SE sa A modelom, poslednji dobar model iz A serije, vredan kupovine, je bio A1. A2 Lite mozda zbog velicine, ako to izuzmemo i on je los deal pored ostalih Redmi/Mi modela.
 
Taman da zamenim A1 za neki mesec . Odličan upgrade Za A1,za A2 već ne znam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam koliko planiraju da traže za ovo, ali neće da se naprodaju, ako zavepe cenu. Specifikacije i nisu nešto za padanje u nesvest i dizanje prašine kao kod a1 i a2, a na sve to se sa predhodnim verzijama nisu se nešto proslavili sa android one programom.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pored MIUI nema teoretske šanse da bih koristio Android One.
Šteta što procesor nije iz 7 serije, ali baterija je odlična.
 
Kakvi bednici, nisu mogli ni 710 da stave. Jako čudni potezi xiaomija u poslednje vreme

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nista cudno, ocekivano sasvim za A seriju, cak je bilo price da je A2 poslednji model iz A serije.

Em se mlate da razvijaju i odrzavaju dva sistema u isto vreme, em na A uredjajima nema reklama i servisa od kojih oni zaradjuju, verovatno i manje prikupljanja podataka nego na MiUI, A serija je tu za stock android fanove da ponudi solidan ali ne i podjednako dobar odnos ulozeno/dobijeno kao ostatak ponude.

Poenta je da i to nema smisla, jer flesovati PEX ili neki drugi stock rom na MiUI uredjaj je posao od 15 minuta (uz nekoliko sati citanja o tome ako je prvi put), daleko bolje iskustvo od bagovitog Android One programa koji nema veze sa iskustvom na Pixelima i Nexusima.
 
Samo što nije bagovit, bar na A1. Bila su dva velika ažuriranja ,uz to na mesečnom nivou redovno izlaze . Telefon je pouzdan i bez bagova , šta više i očekivati . Sad , da li je procesor sd 675 ili 710 totalno nebitno . Ok kamera ,brz telefon ,čist android bez gluposti , za cenu od oko 250 e je dobra kupovina .

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@ivanbass1: Teško da Android One oficijalni ROM može biti bagovitiji od nečega što "održava" random tinejdžer iz Indije.
Koliko vidim dosta telefona iz Mi serije nema zvaničan LineageOS ROM mesecima nakon što su u prodaji.
 
Ma android one je super priča samo kada bi se Google malo više iscimao.. xiaomi nema previše koristi od sw održavanja ovakvih telefona

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@ivanbass1: Teško da Android One oficijalni ROM može biti bagovitiji od nečega što "održava" random tinejdžer iz Indije.
Koliko vidim dosta telefona iz Mi serije nema zvaničan LineageOS ROM mesecima nakon što su u prodaji.
Moze itekako, pogledaj samo koliko bagova ima na A1, A2 i Nokia temama, sve ce ti biti jasno.

Te los ram menadzment, te bagovan Proximity (koji se u nekim slucajevima resi softverom), te drainovi, lagovi, bagovi sa notifikacijama, da biras.

Doduse, to je izrazenije kod Nokia telefona nego kod Xiaomi, iako oni nemaju obavezu da odrzavaju dva sistema, ali desava se i na Xiaomi, u principu poenta price je da sam Android One program nije garancija kvaliteta softvera (niti brzog update-a), opet sve zavisi od proizvodjaca telefona.
 
Poslednja izmena:
Nisam pratio sve to religiozno... ali "vanila" Android počevši od recimo Android 4.2 samo gomila "sitne" bagove.
Brat ima A1 i nije mi se žalio. A da ga nešto ozbiljnije zeza sigurno bi mi se popeo na glavu jer sam ga ja ubedio da kupi taj telefon. Ja još uvek koristim Redmi Note 4x (sa LOS 15.1).

U suštini meni lično ne odgovara & ja ne koristim ni MIUI ni skroz stock "čist Android" već uvek koristim AOSP-based ROM... tako da iz moje perspektive Android One telefon se kupuje samo zbog toga što će imati bar 2 major update-a i samim tim duže će postojati i bazu za bolje/stabilnije custom ROM-ove.

Za telefone sa MIUI koji zaglave na verziji Android-a sa kojom je izašao iz fabrike ako nema drugog modela da istim čipsetom a novijim Android-om mnogo brže stižeš do praktičnog "end of life" momenta jer iako će postojati neki ROM za najnoviju Android verziju to nikad neće raditi 100% kako treba..
 
Poslednja izmena:
Mislim da će ovaj mi a3 biti kao neka Lite verzija a da će ipak predstaviti i a3 pro koji će biti ono što je a3 zapravo i trebao da bude, baziran na cc9.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Mi A1 radi sasvim pristojno, ništa od tih ivanbass1 bagova ja nisam primetio.
 
A2 Lite 3/32 kod druga se raspada recimo, vidno sporiji od Redmi Note 4x 3/16 sa stock MiUI-jem. Izmedju ta dva telefona, Redmi Note 4 bih uzeo bez dileme, a jeftiniji je i stariji je model. RN5 koji kosta isto je klasa iznad, po svemu.

Na stranu sto je podrska kraca, uredjaji sa MiUI dobijaju 3 MiUI update-a (telefoni iz 2016-te imaju MiUI iz 2019-te, otprilike), dok Android One uredjaji imaju samo dva velika update-a.

Mi A1 vrlo verovatno nece dobiti Android Q, Redmi 3s iz 2016-te ima MiUI 10.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo je da je RN4 4/64 sa RR romom klasa iznad RN5 4/64 sa MIUI. Inače, ne želim raspravu, samo iznosim svoje iskustvo.
 
I meni je bolje na Havocu nego na MiUI RN5, ali jedno je de-bloatovan custom rom, drugo je stock rom sa stock kernelom punim glupostima :)

Plus prelepi interfejs po Material dizajnu (kao i stock), nema greske.
 
Poslednja izmena:
Ovaj forum često zaboravlja da postoji dosta ljudi koji neće ništa custom. Da izvade iz kutije i da radi. Onako kako su navikli. Kod mene u firmi je nekoliko njih uzelo službeni A1 samo zato što je stock.
Iako nisam siguran da ću ga uzeti, mislim da AndroidOne ima svoje mesto na tržištu i dobro je što postoji.
 
Da li se pominju možda negde cene koje se očekuju?

Sent from my Moto Z (2) using Tapatalk
 
Ovaj forum često zaboravlja da postoji dosta ljudi koji neće ništa custom. Da izvade iz kutije i da radi. Onako kako su navikli. Kod mene u firmi je nekoliko njih uzelo službeni A1 samo zato što je stock.
Iako nisam siguran da ću ga uzeti, mislim da AndroidOne ima svoje mesto na tržištu i dobro je što postoji.

Ovaj forum je nekad bio najvise za custom romove, modovanja, i tako to, ovo sada je nista posebno. Kupis telefon, otvoris kutiju, upalis telefon, i korisit... Polako se sve vise gubi draz smart telefona , tj svi zele da budu iOS
 
Da sećam se nikad lepših 2-3 sata života kada sam vraćao telefon iz soft bricka pre par godina ;-). Suština je da su ljudi flesovali zato što sa nečim nisu bili zadovoljni, a sada većina telefona iz kutije radi kako treba i zašto bi se zezali, a malo smo i omatorili :).

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ovaj forum je nekad bio najvise za custom romove, modovanja, i tako to, ovo sada je nista posebno. Kupis telefon, otvoris kutiju, upalis telefon, i korisit... Polako se sve vise gubi draz smart telefona , tj svi zele da budu iOS
Odrasli, zaposlili, deca, obaveze... Isti ti nemaju vremena više.
 
Ovaj forum je nekad bio najvise za custom romove, modovanja, i tako to, ovo sada je nista posebno. Kupis telefon, otvoris kutiju, upalis telefon, i korisit... Polako se sve vise gubi draz smart telefona , tj svi zele da budu iOS
Draz smartfonova je da flesujes kernel? :D
 
Valjda će biti i 'Pro' varijanta sa 7xx procesorom.
586453175dd3d35b4b0e739d9d066d57.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakav je SD 665 naspram 660?

Pretpostavljam da su nijanse u pitanju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najgore od svega ovo nije rebrendirani cc9 ni cc9e jer oni imaju drugačije veličine ekrana ?
Tako da možda neće ni biti pro verzije a3..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno