Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Standardna mesečna zakrpa, naredna bi trebalo da je Android 10.
 
Nije standardna security only by google,vec i performance ispravki by xiaomi kao sto je face unlock speed i jos ponesto.
 
Da, da. Mada ja to racunam kao standradne jer kada je Android One u pitanju onda ta fabricka poboljsanja uvek pakuju sa security apdejtom, zato uglavnom i zakasne kao ova sto je.
 
Glasine cu da ce ipak stici Mi A3 Pro, bar do Indije... CC9 Pro kao Android One sa SD 730G i kamerom od 108MP.
 
Cini mi se da su popravili automatsko osvetljenje. Glavni problem mi je bio vracanje na minimum u zamracenoj prostoriji
 
A je l ima face unlock kao na miui ili je ona klasična guglova implementacija koju imaju još od ICS? Ona na miui radi skroz korektno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nameravam da ga uzmem matorom za rodjendan. Svratio juce do vipa bas da vidim taj čuveni ekran i lagao bih ako bih rekao da se ne primeti niza rezolucija i to u poredjenju sa mojim rn5 koji je poznat da nema nesto dobar ekran, ali je fhd. Ali on svakako do sad koristi mob sa hd rezolucijom tako da kontam da nece ni izvaliti.
Cini mi se da je i pored toga ovo neki best buy za tih 160 i kusur eura za koliko moze da se nadje (4/64). Da li sam u pravu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Face Unlock je naravno softverski klasican Google, medjutim radi fantasticno, verovatno delom zbog toga sto je kamera od 32MP...
 
Moracu i ja da odem do poslovnice vipa i pogledam telefon uživo. Planirao sam i ja da kupim za poklon, ali sada kada je slicna cena za note 8 nisam pametan sta je bolja varijanta. Koliko sam uspeo da pohvatam jeste A3 amoled i sve sto ide kao dobra stvar toga, a da se zanemari ta rezolucija. Opet sa druge strane cini mi se da je maksimalno osvetljenje ekrana na suncu jace na note 8. Opet da zanemarimo miui vs android one, jer to osobi kojoj ide nece nesto da pravi razliku.
 
Na stranu ta ozloglasena rezolucija, jedina prava razilika ja velicina... Mi A3 ima takodje bolju kameru jer je Sonijeva. I RN8 sigurno ima bolje max osvetljenje, A3 nema bas sjajno jer mu je max 300 nita, koje je ograncienje Android One, dok njegov MIUI blizanac CC9e ima preko 500 nita.
Glupost, mada vidim slicna prica i sa Pixelima.
 
Pozdrav,
da li postoji ikakva mogućnost kod njega sakriti kapljicu (nekim lančerom) ili ne?
 
Ja mislim da ne.

Btw, jel moguće da uklanjaju Face Unlock sa 10-kom... Pa baš sam se navikao sa A3 na to, i sad više neće biti.
 
Video sam danas uživo telefon na kratko. Stvarno brzo radi, a piksele na displeju sam pokušao i vidim i stvarno nisam uspeo. Po meni je displej ok i nisam video nikakvu razliku u odnosu na moj telefon koji ima gustinu prikaza veću od 500ppi.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Naravno da se ne vide pixeli. Ne nasedajte na jeftine provokacije.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno.
Jedino, ali bukvalno jedino mesto gde se pikseli naziru jeste FP indikator kada se upali. Ako približiš telefon u facu možeš da vidiš male grubosti...
 
Dajte ljudi, pikseli se opusteno vide cim se telefon malo priblizi licu.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam odmah uočio tu specifičnu mrežicu na ekranu na bijeloj pozadini. Vidi se razlika ali sad je subjektivno da li će to nekom smetati ili ne, meni bi lično smetalo.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Može neko da kaže da mu ne smeta loša rezolucija, ali da kaže neko da ne vidi piksele i lošu reprodukciju slike (2019 je godina) ili ne priča iskreno ili ne vidi dobro nema treće. Budimo realni
 
Ja našao po ekstra ceni, otišao da pogledam, best buy telefon, sve super, spremio pare, ali kad sam video displej smorio se.
Ne bih podneo naredne dve godine da gledam, navelo me da zaplačem za s7 edge sto mi je pregažen.
Svako ima svoje mišljenje ali ne uzimati pre nego što ste pogledali telefon uživo, nikako.
 
Svako ima svoje mišljenje ali ne uzimati pre nego što ste pogledali telefon uživo, nikako.

Ovo je sustina. A3 je odlican uredjaj, verovatno najbolji u tom cenovnom rangu ali ko je navikao na ostre 1080p/2k displeje definitivno treba da pogleda A3 pre kupovine. A sto se tice samog kvaliteta (kalibracije, kontrasta), tu nema problema, taj amoled je mozda i najbolji u klasi.

Imam 2 stara telefona (2010/2012) sa ~283 ppi (pentile) i ~275 ppi (rgbw) i jasno primecujem da je prikaz na ovom drugom displeju malo ostriji, prirodniji, bez obzira sto je ppi za nijansu nizi. Npr. ikonice, tekst, sajtovi.. sve to deluje ostrije, manje iskrzano. Pri pregledu videa/YT razlika je manje izrazena, jedva primetna u ovom slucaju ali kada se uporede sa 400ppi+ oba displeja tu nemaju sta da traze.
 
Poslednja izmena:
Pa da svako neka kupi šta mu odgovara, ali treba biti i malo realan. Za 160-170e očekivati sve da bude top ne ide. Neko je gore poredio s7e kome je cena polovnih posle 3 godine kao i ovom koji je nov ista. Jednostavno nisu uređaji iz iste klase.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pa da svako neka kupi šta mu odgovara, ali treba biti i malo realan. Za 160-170e očekivati sve da bude top ne ide. Neko je gore poredio s7e kome je cena polovnih posle 3 godine kao i ovom koji je nov ista. Jednostavno nisu uređaji iz iste klase.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Problem je što ga ja poredim sa A1, i u odnosu na njega ima lošiji displej :smash:
 
Ali ima bolju kameru i bolju bateriju i lepši je (subjektivno), naravno i brzi je.

Da ne pričam o proximity senzoru koji je bio patnja, ovde toga nema, radi lepo.

Ko je imao ebbg displej (na A1) bio je solidan, ko je imao drugi onaj, to je katastrofa.
 
Zavisi za šta se koristi telefon. Ali ako se koristi najviše za gledanje u ekran, onda je ipak bitan kvalitet displeja.
Ništa, čekamo A4 ;)
 
Nazad
Vrh Dno