Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Da, prosto na A3 je dosta bolji.

Boje jesu življe, ali sam prikaz na RN5A je jasniji, oštriji. Šta će mi boja ako je sve mutno?

Tu se, na ociglednu zalost pojedinih, opet vracamo an Xiaomi, jer uz A3 najbolji fonovi do 200e su rn7/rn8. Dakle takav test SAMOLED 720p na A3 vs IPS 1080P na RN7/RN8.

Ne znam da li možda i mene tu ubrajaš. Navukao sam bar 30 ljudi na xiaomi, ali da govorim da je do 200e A3 jedan od najboljih telefona...

Sa druge strane, ono na sta ne mogu da precutim iz objektivnih razloga....Nemaju nijedan telefon za 190-250e....Jesam li ja to dobro procitao??

Nemaju. Evo cena sa KP (uglavnom Vladimir i Mobicom):

A2 4/64 150e
8 Lite 4/64 165e
RN7 4/64 165e
A3 4/64 180e

Onda idu:

Mi 9 SE 6/64 255e
F1 6/64 265e
9T 6/64 275e
9 Lite 6/64 280e

Ispod 250e možda bude išao 9 Lite i to ne mnogo i to tek za 3-4 meseca. Ići će i RN8 PRO, ali nećemo valjda Mediatek preporučivati.. RN8 kad se pojavi će isto brzo na ispod 200, 190. Znači, i dalje će ostati praznina 190-250e.

Da, zaboravio sam Max 3, on je oko 220e, slabo ga i ima po KP, a ionako dimenzije odgovaraju svakom tristotoj osobi. Nisam, takođe, uračunao 4/128 verzije jer su prilično skuplje, a RAM ostavljaju istim.

I sta je to osakaceno na A3 u pogledu stock androida, da je takav deal breaker?

Spominjao je neko ovde nepostojanje AOD-a, double tap to wake-a. Sećam se koliko puta me je samo drugar sa A2 Lite smarao da mu namestim razna čuda (nije postojao dark theme, ne sećam se više ostalog..) koja vidi kod mene sa Lineage-om na RN4. Nekome je deal breaker, nekome nije. Neko vidi koliko je ekran zamućen, neko ne vidi.
 
Poslednja izmena:
Covek je sve rekao, objektivno, hronoloski, i realno...

 
Neko pljucne po ekranu i oma lavina...
Nekad imali intel vs amd i ip vs samsung, sada smo vec kod ekrana po modelu... i to na budzet telefonu od 180e... sunce ti dokle je doslo...
No tu je krivo i srpsko deformisano trziste, gde realne cene vijas preko ko zna kakvih preprodavaca na kp i hoces 1000+e spec na telefonu od 100e jer se nema, na zalost.
Udjem u media markt i pljusti ponuda u rangu 150-250e, Xiaomi full eu lepeza sa cenama nizim od amazon i ebay.
Blue A3 je sada 180e. To je prava stvar, jer ostali krenuli da obaraju svoje bezobrazne cene videvsi da se nece leba najesti, fenomenalno za potrosace.

A3 je odlican "radnicki" budzet fon sta god mi pricali i ocekivali ovde i on to jeste.

Baterija fenomenalna, nema bespotrebnog bloata i fenseraja, ekran u toj klasi odlican kome ne smeta 720, ergonomija meni super jer sve mogu sa jednom sakom da odradim, ispustim/razbijem - neces ga popravljati, kupices drugi itd...
Ako si realan i pogledas siru sliku, nema tu nekih velikih razocarenja.

...A3...
 
Poslednja izmena:
Džaba se trudiš da objasnjavas, ne vredi nekima...ali oni gube, a ne mi koji ga imamo ili smo ga imali(i ponovo cemo ga imati). Pusti ih nek zive u zabludi...

Izvinjavam se za ovo sto cu napisati, ali moram u kontekstu teme(nije reklama, jer sam oglas vec postavio pre par dana). Prodajem moj S10 samo da bih ponovo kupio A3 i Mi 9T. Ta dva telefona su na mene ostavili najbolji utisak u ovoj godini i hocu ponovo da ih kupim. Imam od Samsunga ovaj tablet sa koga ovo pisem, tako da mi je od Samsunga on dovoljan.

Послато са SM-T510 уз помоћ Тапатока
 
Da unbox therapy je baš poznat po objektivnosti..

Niko nije tražio neke sulude specifikacije od ovog budžet telefona, samo da ima barem istu rezoluciju kao dva starija modela s tim da je u međuvremenu porasla i dijagonala. Ne tražimo dlaku u jajetu, laici kao moja supruga vide da "nešto mu ekran ne valja"
 
Onda svaka cast gospodji :d Oko sokolovo. Ja kao neko ko nije laik, to video nisam. Opet, da budem iskren kod mene nije fon vise, nisam fan stock androida i volim nesto vece dijagonale, dosta gledam videa na fonu po yt. Ali za ono sto je bio ni slucajno neki problem. Prikaz bolji nego na bratovom rn5 i sestrinom a1.
No dobro, svi smo razliciti.
 
Verujem da danas niko ne kupuje telefon na blef čak ni ove jeftine, tako da će svako videti dal valja ili ne iz prve ruke
 
Boje jesu življe, ali sam prikaz na RN5A je jasniji, oštriji. Šta će mi boja ako je sve mutno?
Ne znam da li možda i mene tu ubrajaš. Navukao sam bar 30 ljudi na xiaomi, ali da govorim da je do 200e A3 jedan od najboljih telefona...
1. Daleko od toga da je sve mutno, ako nabijes telefon u mozak i trazis mutnocu, ili stavis pored FullHD ekrana pa detaljno poredis, tek se tada vidi. Svakako je Samoled 720p klasa iznad low-end IPS 1080p ekrana.

2. A3 nije jedan od najboljih, vec je najbolji telefon do 250e, bez dileme, objektivno gledano.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno je tako najbolje.
Ja sam vec prvom prilikom rekao, na ovaj sam presao sa RN7 i nisam rekao da ima bolji ekran, naveo sam dojam o bluru i pocetnu pikselazu koju sam trazio u tekstu tokom podesavanja, i video je. Cim je doslo do homescreena shvatio sam da mi je ekran prosto lepsi i zivlji od u poređenju sa RN7.
Mozes da vidis piksele kada beli FP indikator na ugasenom ekranu nabijes u zenicu, istina.
Ne vraćam se više na ekran, neka služi dugo samo onima koji ga imaju, ko želi telefon najbolje da ga prvo pogleda, a ovi treći koji niti ga žele, ili žele samo da kude, neka budu bar ista mera kao mi koji su ok sa tim.
 
Najbolji je Mi 9 SE. Kršten Amoled ekran vredi razliku u ceni.
 
Ovo je sve samo ne objektivno. Ne preterujte...

...A3...
Zbog cega?

-4/64
-IMX586 glavna + wide-angle
-solidan softver
-dobar ekran (izuzev rezolucije najbolji u klasi po svemu, ako gledamo telefone jeftinije od 9 SE)
-odlican dizajn
-odlicna izrada
-odlicna ergonomija
-odlicna autonomija
-najbolji chipset u cenovnom rangu (ako gledamo telefone jeftinije od 9 SE)
-ir blaster

Objektivno gledano, ako se sagleda ceo uredjaj, ne postoji kompletniji ispod Mi 9T od A3, a 9T je skoro 100e skuplji.

Subjektivno gledano moze biti los zbog rezolucije ljudima koji su navikli na bolje i mogu da primete razliku, licno iako vidim razliku u rezoluciji, da moram da biram, ne bih uzeo ni u snu low-end 1080p IPS pored 720p Samoleda u A3, bukvalno sam se smorio kad sam video koliko je los prikaz na RN5, jedan od razloga zbog kojih uzeh Mi 9T.

9 SE nema mesta na trzistu po ceni vecoj od ~230e svakako, a nijedan Redmi Note nema mesta iznad 200e.
 
Poslednja izmena:
Dobro je Ivane, masis poentu ali u redu je, sve si u pravu...

...A3...
 
jedan blic OT, gledajući gore one cene koje ste nabrajali, meni je prosto neverovatno da je mi 9 lite skuplji od mi 9t, bez obzira što je nedavno izašao.
 
Pre neki dan sam umesto mi A1 uzeo mi A3. Što se tiče ekrana, meni deluje bolje na A3. Piksele ne primećujem, iako sasvim dobro vidim. Naravno da je ekran bolji na drugarevom note-u 9, ali u odnosu na mi A1 ovaj mi je bolji. Jedino mi je automatsko osvetljenje bolje radilo na mi A1.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
jedan blic OT, gledajući gore one cene koje ste nabrajali, meni je prosto neverovatno da je mi 9 lite skuplji od mi 9t, bez obzira što je nedavno izašao.
Zanimljivo je i to da mi9 Lite ima dizajnerski istu kutiju kao a3 , verovatno je do poslednjeg trenutka to trebao ipak da bude a3 pro ? :) Ili im je to sada generalno novi dizajn kutija ?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sasvim moguce, CC9 i CC9e su izasli sa traka kao MIUI telefoni. Verovatno je bilo koji od dva izbaciti kao Android One i da li oba mozda. Mozda su odlucili nakon proslogodisnjeg izlaza u trziste sa dva telefona da je bolje da se zadrze na jednom, a mozda su do poslednjeg trenutka stvarno vagali hoce li CC9 biti MIUI Lite ili Android One Pro.
 
Evo, za poredjenje, nije bas merodavno kao na oko, ali ocigedne prednosti 720p ekrana Mi A3 u odnosu na na Nokijin 1080p PureView ekran, narocito kada je u pitanju kontrast, zivost moja, bela, crna...

 
I govorimo o telefonima gde je ili ce biti razlika u ceni 150e.
 
Поздрав свима, јел зна неко која је верзија gcam-a најбоља и најпотпунија? Хвала
 
Poslednja izmena:
GCam ne daje ništa bolje nego što već imaš sa fabrićkom kamerom.fabrička kamera je dovoljno dobra, probaj pa ćeš videti
 
Posle skoro dve godine koriscenja Redmi 5 Plus, resio sam da predjem na A3 telefon, stize mi sledece nedelje, pa me zanima da li je neko kupio zastitno staklo/foliju za njega koja se ne odlepljiuje brzo i koja odgovara dispeju, ako jeste gde i koliko je platio?
 
Kako ugasiti "FSG" i vratiti dugmiće i staviti da back dugme bude sa desne strane?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Posle skoro dve godine koriscenja Redmi 5 Plus, resio sam da predjem na A3 telefon, stize mi sledece nedelje, pa me zanima da li je neko kupio zastitno staklo/foliju za njega koja se ne odlepljiuje brzo i koja odgovara dispeju, ako jeste gde i koliko je platio?

Ja nemam, ali ne bi trebalo da bude problem sa bilo kojom, jer je displej ravan skroz, nije zakrivljen.

^ Ne moze nazalost, ogranicen je na pilulu samo. Nestace pilula sa Android 10, bice FSG kao MIUI.
 
Interesuje me kakav je zvuk pri razgovoru na A3 posto slabo cujem i da li je neki drugi tel do 250eur mozda bolji sto se jacine zvuka tice. pored zvuka voleo bih tel sa vecim malo ekranom i dobrom baterijom, a ostale stvari su mozda dobro dosle ali nisu toliko bitne i presudne. Hvala
 
Nazad
Vrh Dno