Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Hvala za GCam.

Danas sam video beli, i sad ne mogu prezaliti sto nisam sacekao nego uzeo sivi.
 
E aj sad apk za wifi direct, koja radi prema samsung tab a6, il bilo koja koja radi. Ja probo razne, i samo jednom sam uspeo da prebacim sliku, i poale više nikako, a i zaboravio sam koja je to odradila, jer sam instaliro jedno desetak.tteba mi za slike, i zip fajlove
 
danas sam po prvi puta malo čačkao a3. rezolucija ne izgleda toliko loše kao što sam mislio, tako da tu nemam posebnih zamerki, ali primetio sam da je ekran tamniji od mog poco f1.
 
Zna li se kad ce 10-ka? Vidim K20 Pro vec dobio, pa se pitam gde je onda ona prednost Android One u "najbrzim" azuriranjima...

Inace, kakvi su vam dugmici na telefonu? Jel su onako cvrsti, ili malo "setaju"? Nije da se klimaju, ali imaju malo lufta.
 
I ja se danas malo poigrao da ovim telefonom. Sam telefon je odličan i stvarno je čudo šta sve nudi za skroz prihvatljivu cenu, ali ekran me je razočarao tj rezolucija. Koristim QHD od 2014 i navikao sam se ali nije ni da vidim razliku između QHD I FullHd ali na a3 odmah se vidi da rezolucija nije na mestu. XR na primer ima mnogo bolji ekran iako su slične rezolucije
 
Pa za te pare i treba da ima bolji ekran...

...A3...
 
Realno za te pare IPS ne da ne bi smeo da ima, nego ni da se razmatra. Na sve to hd+ rezolucija, ni slucajno, onakav dizajn ni slicajno, ni slucajno na sve to njegov naslednik ne bi smeo preuzeti iste stvari....Al dobro to je jabuka.
 
Ima li kakav pouzdan prodavac A3? Moze i na PM.
 
Jel koristite ovu masku koja je dosla uz telefon ili neku drugu... Nesto nema neki izbor, uzeo bih Nillkin Frosted Shield, ali me bukvalno strah ovih novih koje su zatvorene sa svih strana, nakon sto sam video kako je drug iskrivio svoj RN7 skidajuci je...
 
Danas sam prvi put video A3 i ekran je baš loš.. čak bih se usudio da kažem da je nešto mutniji prikaz u odnosu na 720p IPS u majčinom Redmi Note 5A. Pokušao sam da slikam ekran XR i A3 sa otprilike iste udaljenosti, evo rezultata ako nekog zanima:

fwefw.jpg

Izmena: promenio sam sliku kako bi razlika bila primetnija. 100% crop obe
 
Poslednja izmena:
Osim sto je tamniji, sto se lako resi, ja ovde nikakvu razliku po pitanju ostrine prikaza ne vidim. A ta zatamnjenost je bila punchy prikaz boja, konkretno zelene na ovoj ikoni.

Takodje ne vidim svrhu slikanja zumiranih ekrana i trazenja nekih "nedostaka". Pa necemo nabiti (da izvines) telefon u lice kas ga koristimo.
Ja sam se bas razocarao kad je stigla najava da ce fon sa 720p ekranom, misleci da je Xiaomi usrao motku. Posle kad sam probao fon, testira, odgledao/procitao testove drugih pojeo sam go`no...Napravili su opet odlican model + na sve to cena mu je jako brzo otisla <200e.
 
Tako sam i ja mislio, kada sam gledao te zumirane slike i bio u fazonu kako se stvarno vidi PenTile matrix. S tim da to uopste nije merodavno za realan dojam, uostalom izmedju te dve slike uopste nema drasticne razlike, cak i na tom nivou poredjenja.
Mada mi je besmilseno vise "braniti" ekran, svi koji imaju telefon su uglavnom zadovoljni ekranom i kompromisom, i svako je ostavio u nastavku da je najbolje da se svako licno uveri, ako vaga telefon na osnovu toga.
Uostalom, kada je telefon najavljen sa 720p, bilo je logicno da nisu ludi ni oni tamo da izbace telefon sa ekranom koji ce doslovno biti trn u oku, ali opet izgleda da je i prosta specifikacija dovoljna da nekome bude, cak onako u prolazu.

Sta god neko rekao, ovaj telefon je, po meni, jedna od best-buy opcija ove godine, posebno ako se gleda segment kompaktnih telefona i Android One, iako nije neka narocita konkurenicja na tom polju, istini za volju.

Jedino mi ostaje utisak da Xiaomi nakon MiA1 namerno ne zeli da izbaci "kompletan" Android One uredjaj, i generalno nailazim na takve stavove, da drzi stranu MIUI uredjajima... ne znam koliko to ima logike...
 
Upravo, fon je u top tri i izbora za fon godine, prvi pik ako gledamo ulozeno/dobijeno iznad i rn7 ioako nisam dan stock anroida.

Sto se tice "branjenja" ekrana, nema tu sta da se brane, cinjenice o ekranu su tu. Samo, mnogo se preteruje sa tim, ide se dotle da je fon djubre, a objektivno uz rn8 najbolji izbor za do 200e.
 
Takodje ne vidim svrhu slikanja zumiranih ekrana i trazenja nekih "nedostaka". Pa necemo nabiti (da izvines) telefon u lice kas ga koristimo.
Ja sam se bas razocarao kad je stigla najava da ce fon sa 720p ekranom, misleci da je Xiaomi usrao motku. Posle kad sam probao fon, testira, odgledao/procitao testove drugih pojeo sam go`no...

Da nisam juče bio u Ušću i svojim očima poredio XR i A3, verujem da bi mi bilo interesantno da i ovakvu jednu sliku na benchu vidim. Dakle, svrha je da oni koji to nisu videli imaju kakvu-takvu priliku da vide. Slikano je, inače, sa oko 10 cm (RN4 ni ne može na manje da se fokusira), a kako se tu vidi koliko je mutan ekran na A3 sa 10 cm, gotovo tako se vidi i sa 40, 50 cm, odnosno sa udaljenosti sa koje većina koristi telefon. Čak mi je malo prijatniji za oko prikaz sa te normalne udaljenosti prikaz sa 720p IPS-a u Redmi Note 5A.

Nisam ni sam hteo da komentarišem kakav je ekran (osim jednog komentara na samom početku teme kada se saznalo da dolazi sa 720p) dok nisam uživo video. Ostajem pri onome što sam očekivao - telefon koji ne bih preporučio nikome osim ljudima sa staračkom dalekovidošću, koji gledaju u telefon sa metar i po.

Da je ovo lepo normalan stock android koji je bogat opcijama za prilagođavanje, a ne ovako, i u tom pogledu vrlo osakaćen.. taman "top" telefon za 50+ starosnu kategoriju.

Naš voljeni ćaomi je konačno krenuo očekivanim putem. Mi 9 Lite uvališe u cenovni segment u kojem imaju već 10 telefona, a od 190 do 250 evra nemaju ništa (osim opet nikom interesantnog Mediatek RN8 PRO).
 
Poslednja izmena:
Neozbiljno je porediti displej XR i A3.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Da, prosto na A3 je dosta bolji.

Ozbiljno bi za promenu bilo porediti sa ekranima telefona ovog cenovnog ranga. Tu se, na ociglednu zalost pojedinih, opet vracamo an Xiaomi, jer uz A3 najbolji fonovi do 200e su rn7/rn8. Dakle takav test SAMOLED 720p na A3 vs IPS 1080P na RN7/RN8.

Sa druge strane, ono na sta ne mogu da precutim iz objektivnih razloga....Nemaju nijedan telefon za 190-250e....Jesam li ja to dobro procitao??? I sta je to osakaceno na A3 u pogledu stock androida, da je takav deal breaker?

Ja razumem da neko ne voli nesto iz nekih svojih, neobjektivnih po pravilu, razloga, kao sto ja npr. nisam neki dan Samsung telefona. Ali ovo je smesno!
 
Ne vredi komentarisati... 99% recenzija koje postoje osvrtom na ekran konstatuju manju rezoluciju uz jedno "ali" kompenzujuci je realnim dojmom. Samo na ovoj temi mozes da nadjes oci sokolove koje izbroje piksele bez treptaja.
I onda neko jos uporedi displej sa XR koji ima veci ppi, nasiroko poznati true tone, wide gamut...

A osakcenost ne znam sta podrazumeva, Android One je svuda podjednako "osakacen", to je poenta, nekome ce svideti nekom ne. Neko ce videti poentu da ima samo Google ekosistem na telefonu, da ima redovna mesecna azuriranja tokom 3 godine, zagarantovana 2 OS-a, da ne zeli da cacka previse po podesvanjima, i slicno...
 
Devojka imala mi a1 i htela je da predje na mi a3. Jedino sto nas je brinulo je taj ekran. Odemo mi do mi store, pogledamo, ucinilo nam se ok. Odemo mi u vip i uzmemo ga. Kad smo dosli kuci i malo ga cackali zakljucili smo da smo se zeznuli. Ekran je blago receno ocajan, imas utisak kao da je sve blurovano. Ona dosta gleda yt, face ljudi su bas mutne. Nije ovde problem 720p rezolucija vec tip displeja, imam neku sluzbenu motorolu isto 720p ali je dosta lepsa slika. Boje su dosta bolje na mi a3 nego na a1, ali je po meni ekran mi a1 bolji. Ovde se nekako vide pixeli na jednobojnoj pozadini. Na primer upalis cisto belu boju, i vide se pixeli.

Ja ne znam sto im je ovo trebalo, napravili su super kompaktan telefon sa pristojnim specifikacijama, android one, ali su ga potpuno s.....i sa ovim ekranom.
Otisao je na oglase, dodacu jos malo i kupiti joj mi 9se. Taman je izasao pixel experience za njega, sto je i bolje od android one.

Mozda nekom ko koristi telefon za pozive, poruke i malo surfa ne smeta, ali ko ga koristi dosta za multimediu, ne bih mu preporucio ovaj model.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Pa ako je tako sto ga niste cackali u mi store a ne kuci :) Msm ono zna se, jedan yt klip i pocetna (bela stranica) na googlu bez taba....
 
U radnji će malo teže da skonta ako telefon npr ima slabo (maximalno) osvetljenje kad u lokalu šljašti "milion" lumena osvetljenja.
 
Ja sam takodje svraćao pre par dana u Mi Store i gledao A3.
Mogu i ja da potvrdim da je ekran loš. Ne toliko, ali i meni zapada za oči.
 
Koja je cena tamo?

...A3...
 
Ovo nije telefon za multimediju, tu najvise moze da se oseti 720p... Tu recimo prednost moze da stekne neka od novih Nokia sa 6.3'' HDR ekranom.

Ovaj telefon ne biras ako ti je ekran prioritet, vec ako zelis nesto manje, nesto kompaktnije, za prostu i prosecnu upotrebu.
 
Ufff... 10.000 jeftiniji u nemackoj...

...A3...
 
Ima li igdje u NS da se proba ovaj telefon?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno