Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Treba ti app, ovo je goli android

...riding on 720p...
 
Probo neke, slaba vajda, ako neko pronađe koji radi, nek javi
 
Koji je razlog da telefon nema dupli tap za budjenje? Hardversko ogranicenje ili neki softverski nedostatak? Na Nokijama opcija postoji, dakle nije do Android One... Bas mi nedostaje ta opcija.
 
Hardverski nije. Mi a1 takodje nema dtw ali na nekim custom romovima ima.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Utisci posle par dana korišćenja XiaoMi A3 4GB/64GB i prelaska sa Mi A2 na Mi A3 su sledeći:

1. Kvalitativni skok nije toliko veliki, i dalje mislim da je Mi A2 odličan telefon;
2. Glavna prednost Mi A3 je baterija, koja je osetno jača, do tri dana;
3. Telefon u trenutnoj verziji androida ima bug sa LED notifikacijama
4. Čitač otiska prsta u ekranu meni nije najbolje rešenje,
5. Ima dobar ekran, ja ne nalazim razliku u odnosu na Mi A2, iako po specifikacijama ovaj ima manju rezoluciju;

Konačno, mislim da vredi svaki dinar koji košta, jer je povoljan.
 
Isto su komentarisali iP Xr za rezoluciju ekrana i cenu, kasnije kada su uzeli telefon u ruku nisu videli nedostatak, ekran odličan. A3 ima odličan amoled ekran, uživo nemam zamerku na prikaz slike ni osvetljenje.
 
Kakav je bug sa led notif u pitanju?

...riding on 720p...
 
iPhone XR i dalje jeste preskup, ali je jeftin ako uzmeš u obzir samo iPhone modele. Perspektiva je sve. Isto kao za A3 - neko ne vidi razliku, nekome je deal breaker ekran.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Slažem se za ekran, ali meni to više liči na pomodarstvo nego na realnu potrebu. Zato sam i napisao da JA ne nalazim razliku, mada opet ja nosim naočare :).

BUG sa LED notifikacijom i način za prevazilaženje je opisan u ovom youtube prilogu, na "našem" engleskom, link https://www.youtube.com/watch?v=c_8EBNuUduY .
 
na kojim nokijama? ja recimo na n3 nisam to imao.

Na 6 i 6.1 ima.

Telefon je trenutno jedan od najpovoljnijih, s obzirom sta sve nudi. Samo mislim da je trebalo da Mi 9 Lite bude Mi A3, a ovaj njegova lite verizja. Ovako mi je skroz nepotrebno da MI 9 Lite kao jos jedan MIUI telefon guraju uz MI 9T.
 
Slažem se za ekran, ali meni to više liči na pomodarstvo nego na realnu potrebu. Zato sam i napisao da JA ne nalazim razliku, mada opet ja nosim naočare :).

Ja ne nosim naočare, pa ne vidim(jer je u realnom radu i nema) između A3 i drugih telefona koje sam koristio istovremeno kad i A3(Mi 9T, S10).
 
Prica o neminovnom i neprastajucem nedostatku koje nosi 720p su pale u vodu, mislim da ih se drze jos samo oni koji niposto ne odustaju od tvrdnje da njihove macije oci ne mogu da se pomire sa razlikom izmedju 1080p i 720p na ekranu od 6".
Samsung, Oppo i Vivo su takodje ispratili ovaj "trend" sa svojim midrejendzerima, i to na vecim dijagonalama, jer s obzirom da realne razlike nema, a pritom doprinosi autonomiji uredjaja, i naravno jeftinijoj izradi, rezonski je potez.

Sto se tice ekrana na A3 jedina upecatljvija mana mu je reflektivnost, cak i pri maksimalnoj osvetljenosti.
 
Sto se tiče refleksivnosti, nisam je primetio...što ne znači da je nema, možda nisam obratio pažnju na to. A pošto sam ga prodao, ne mogu sad da potvrdim ili negiram tu tvrdnju. Neka još neko ko je vlasnik A3, napiše da li je ima i u kojoj meri?
 
Ima refleksije na ekranu, ali meni to nije tako strašno, manje-više svi telefoni je imaju. Nisam još stavio foliju ili staklo, pa mogu da potvrdim.
Ne znam nikoga ko koristi telefon bez zaštite na ekranu, pa smatram da to nije toliko bitno, jer svakako stavljamo foliju.
 
Sad znas mene, ne stavljam folije :)
Ima refleksije ali sad reci koliko jer sta je merilo iste... svaki ima ako sednes ispod jakog svetla ili sunca iza tebe... meni ne smeta uopste.

...riding on 720p...
 
i ja sam do sad uvek na golo,ali nemam kohonesa da 6+ inča fonove držim bez,jer ih zaista ne pazim,pa sam tek sad prvi put u životu ostavio fabrički sp dok mi ne stignu nillkin stakla,a verovatno ću do balkanske da stavim nešto bolje od ove užasne folije dok čekam.
 
Ma nije strasna refleksija toliko, ali mi se cini da je nesto primetnija nego sto je bila na telefonima pre, mada je to bilo fazon pod onim najjacim direktnim suncem letos.
Meni je ovo prvi telefon na koji sam stavio zastitu na staklo, jer me je prethodno iskustvo sa RN7, naucilo, da je GG5 osetljivo na ogrebotine, mnogo vise nego telefoni sa GG3.
 
Za svaki sledeci post tipa sta da kupim, vredi li, koji je bolji slede poeni.
Po stoti put, imate poseban podforum za to, ne spamujte

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
Stigao a3 kod devojke u ruke(imala huawei p10) pa imam par pitanja,da li ima neki launcher koji ima dobre theme koje menjaju ikonice i sve sto ide s tim?
Kad se koristi blic dosta nekako plitko osvetli tj. osvetli tu ispred kamere dok npr na p10 to dosta bolje radi,da li je instaliranje gcam neki tezak posao?
Fp je dosta sporiji nego kod drugih telefona jer mora da se drzi na ekranu dok je kod ostalih dovoljan dodir.
Ekran je skroz ok,meni malo cudnije boje u odnosu na njen stari i moj honor play,ergonomija telefona odlicna.
Da li moze jos neki savet oko podesavanja i instal aplikacija koje ne idu sa android one sistemom?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Instaliraš Gcam kao i svaku drugu aplikaciju, samo treba naći verziju za A3.

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
I da postoji bug sa led notifikacijom tj ne radi i nema zvuka kad dodje sms pa smo instalirali textru.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Za FP je vec pisano, kako optimalno radi, da je potrebno pazljivo registrovati otisak, odnosno ne pristiskati prstom ekran vec samo jedva nasloniti da kamera optimalno registruje. Nakon toga dovoljno je samo pipnuti ekran na manje od sekund i otkljucace se.
Imajte u vidu da je ovo opticki senzor a ne ultrasonicni tako da je podrazumevano da bude sporiji.
 
I da postoji bug sa led notifikacijom tj ne radi i nema zvuka kad dodje sms pa smo instalirali textru.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
Kolega uzeo a3 i kod njega i mene je po default-u bila iskljucena notifikacija. Ukljucili i sve radi ok.
Ne znam u cemu je fazon

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne znam stvarno,pokusao sam sve i nece,desava se da sam smanji osvetljenje ekrana a iskljicena je ta opcija,bukvalno sad stoji ekran na 75% i u kuci je toliko tamna slika da kao da je 25%>

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Verujem ja tebi, da ne bude zabune :)
Par puta se i meni to desilo sa ekranom.
Mene zna fp senzor da izludi, iako sam vec sve ovde predlagano probao. Doduse, nije u idealnoj sredini pa mozda zbog toga...

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne možete tražiti dlaku u jajetu kod telefona od 190e. Ni na mnogo skupljim telefonima koji imaju otisak prsta u displeju ne radi kao optički otisak prsta.
 
Nije dlaka u jajetu vec iznosim misljenje da je sporiji nego drugi i da to ko cita po forumu treba da zna,ne znam kako rade drugi citace ispod ekrana,ovo je prvi telefon koji imamo s tim,a da ima bagova telefon ima sto me je bas zacudilo.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Sto bi rekli, ovaj FP je vise "gimmick", mada meni odgovara. A i stvarno ima neka lepota u cistoj poledjini bez FP senzora.

Nego, nesto sam prekopavao internet pokusavajuci da nadjem razlog nepostojanja duplog tapa, i vidim da ga nije bilo ni na prethodnim i da se kao razlog navodio hardverski nedostak LCD panela. Neki su navodili nedostatak Android One. A imam kuci Nokia 6.1 koja ima oba, a ima DRW.
A onda saznam da je Xiaomi pustio u prodaju Mi A2 Lite sa ekranima dva razlicita proizvodjaca, te su samo jedni imali podrzanu opciju a drugi ne...
I naletim pre neki dan na hands-on Nokia 6.2, i lik skroluje kroz sve opcije podesavanja i vidim da i tamo nedostaje pod podesavanjiama ekrana DTW...

A s obzirom da je ovo Samsungov SAMOLED, cenim da nema hardverskog limita, bar ne bi trebalo da bude, sto ukljucuje Android One kao krivca... Ako kapiram.
 
Nazad
Vrh Dno