Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Sinoc se skupismo nas 5 i uzmem a3,rmn7 i s9+ (s10 nije bio kod kuce), stavim svima default prikaz ekrana, boje, kontrasta i max osvetljenje, stavim ih jedan do drugog i pitam ih sta je razlika bez hvatanja telefona u ruke, da je bitno da vide sva tri jedan pored drugog sa istim prikazom.
Bilo je smesno kada su krenuli njih 4 da skakucu oko stola :)
Prva reakcija bese da je rnm7 najlosiji po osvetljenju, pa da su boje najlosije na rmn7 i da ugao gledanja najlosiji na rmn7. Onda su trazili objasnjenje cemu sve to.
Rekoh 720 vs 1080 vs 1440. Tek onda su krenuli na nabijanje telefona u lice i dvoje su konstatovali piksele, dvoje tek posle detaljne analize i sugestije, pricamo o max 20cm od ociju.
Pri ruci nam bio Nikon DSLR pa smo napravili par slika testirajuci nov objektiv i stativ. Naravno, fotoaparat vidi sve mane, takodje forum kompresuje slike pa ni blizu nisu originalu ali daje neki uvid. Mozda kasnije odradim upload u pravoj velicini:

DSC_2835.jpg

DSC_2839.jpg

DSC_2838.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja evo listam forum sa 25-30cm, ko još koristi telefon gledajući ga na stolu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@DukeLander

Ma jok, bolji je Tianma 1080p IPS od Samsung 720p Amoleda [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Sad si već bezobrazan.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne videh tvoj post, odgovorio sam na Duke-ov, sto se ljutis odmah? :D
 
Poslednja izmena:
Kvalitetan IPS LCD > Samoled. Uvek bilo, i biće. Problem je što nema kvalitetnog ips lcd-a u jeftinim tel., sve su generičke 1080p lcd kante.

Sent from my ONEPLUS A6010 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nesporazum, naveo sam za ekran u RN7 :)

Svakako je Tianma 1080p djubre u odnosu na Samoled 720p, u bilo kom slucaju, pogotovo kod novijih generacija Samoleda. Po njegovim slikama se vise nego dovoljno vidi to.

Ne znam sto se ljudi vredjaju, ja koristim RN5 sa istim tim Tianma 1080p IPS ekranom, svestan sam da je djubre u odnosu na Boe IPS/Amoled ili Samoled.
 
Poslednja izmena:
Ja evo listam forum sa 25-30cm, ko još koristi telefon gledajući ga na stolu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Pravac kod ocnog ili ne znas koliko je 25cm.
Naravno da su uzeli kasnije telefone u ruke, najbolje da su samo stojali na stolu, to je glupost.
Toliko se trudis na sve nacine da opljujes a3, ti si definitivno ocekivao cudo od telefona...
Hoces sve da ima, eto uzmi s9+, super fon... oh wait...
Slike preko tt su uzasne, preko kompa su mnogo bolje. Definitivno su odraditi upload negde veceras.
Rmn7 nije toliko los posto je bio kod mene pre a3 ali je uzasan kada poredis direktno.

Toliko sam navikao na miui, emui, dzabui da mi je One prazan. Kao sto Ryzen rece, fale ti neke sitnice koje dolaze sa bloatware telefonima.
Ne vidim neku veliku prednost One u odnosu na ostale, takodje mislim da je to dobro na slabijim fonovima, ovde nema nekog smisla preteranog osim licnih afiniteta, pogotovo ne na Xi telefonima gde radis sta i kako hoces + dobar hw ispod haube.
Plus sto je na miui na potez, ovde se treba nekoliko koraka do odredjene funkcije/podesavanja.
Citac otiska zna da nervira kada predjes sa munjevitog rmn7 citaca ali ergonomija na a3 mnogo bolja.
Svidjaju mi se Xi cene jer su po meni izrazito realne.
Rmn7 je bio 180e plavi, a3 220e i mislim da toliko i realno vrede, ni manje ni vise.
Takodje sam na poslu dao kolegama da se zezaju sa telefonom i niko nije imao zamerke na ekran a vecina fura zadnje iP i Samsunge.
Tako da je po meni anti hajp oko ekrana prenaduvan, pogotovo gledajuci cenu uredjaja.


...riding on 720p...
 
Pa to baš i nije utvrđeno znanje, u vrijeme Note 3 Pro Boe panel je bio puno lošiji od Tianma. Ali opet off topic. Poenta je da postoji mnogo jaaako loših amoleda, isto kao i svega ostalog, i definitivno zavisi od potreba korisnika.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo iznad je na prethodni post, a DukeLander - težak si kao crna zemlja, ne znam ni što pominjem išta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Najzad pocinjes da kapiras

...riding on 720p...
 
Moraću baš da odem do Vipa da vidim uživo jer moje iskustvo sa PenTile je katastrofalno.
Još na Motorola RAZR XT-910 sam imao susret sa njim, a prešao sa HTC Sensation XE. Ista dijagonala, iste dimenzije, ista rezolucija, isti PPI (256)... ali zbog PenTile na Motoroli je sve izgledalo kao da sam se vratio tamo u 2004, 2005. godinu. [emoji1787]

Baš ću poneti i Motorolu One pošto je isto 720p sa istim PPI kao A3. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Pozz,imam par pitanja pa ako moze pomoc,devojka hoce da menja huawei p10 i bitna joj je kamera veoma pa me interesuje da li ima u kamera app beauty mode ili nesto slicno tome i da li moze da se skloni onaj google search bar?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Ovaj telefon mi se sve više i više sviđa, munjevito radi i instalira aplikacije sa PS-a, ništa sporije od OnePlus 7 i S10 koje takođe imamo u kući. A ekran i više nego odličan, pogotovo kad se uzme u obzir cena telefona. Mislim da Samsung, Huawei i ostali nas, a tu uključujem i sebe malo više pale sa Mpx, rezolucijama, itd... da bi kupovali njihove najskuplje modele. Još jednom napominjem, da je ekran na A3 odličan i da o nekavim tačkicama i glupostima nema ni govora.
 
Poslednja izmena:
Prosto podjete od toga da telefon za te pare ne moze da ima sve po meri, i tacka. Dakle negde moraju da se naprave kompenzacije, a mera u tim kompenzacijama znaci koliko ce taj telefon biti best buy opcija, jer to danas i jeste cela poenta tog srednjeg segmenta.

Sa Mi A3 su, cini mi se, ciljali prvenstveno one zahteve za kompaktnijim telefonom, i to je ove godine prvi ispratio Samsung, dakle telefoni do 6". Cak je i sam Samsung objavio analizu, narocito evropskog trzista, gde su apostrofirali potraznju za manjim telefonima.
Mogli su oni komotno i da stave na A3 IPC LCD od 1080p, ali bi prosto time imali manji manevarski prostor za prodajne akcente telefona, te bi se lakse izgubio medju sopstvenom konkurencijom.
Naravno da su i onim sami iskalkulisali da je prosto "smekerski" staviti SAMOLED, pa makar i 720p, tu implementirati citac ispod ekrana kao "wow" faktor, i dopustiti da telefon prezivi predrasude, vecinski na konto uverenja, sto realno telefon i cini.

Kao i Nokia sa ovom serijom, kao sto se sudilo A3 na osnovu ekrana, tako sada njima sudimo na osnovu hardvera, ali su oni prosto kompenzovali iz drugacijeg ugla, te nude LCD, koji vec citam nasiroko hvale, kao okosnicu, uz kvalitetnu i izdrzljivu izradu. Ali zato korak iza kada je u pitanju snaga, koja opet moze biti diskutabilan fakor, a i ne mora, s obzirom na segment koji predstavlja.
Svi smo danas skloni da gledamo telefone prvenstveno na licni dojam, sto je normalno, ali tamo gde nama neke stvari nisu jasne, kada se posmatraju iz ugla proizvodjaca savrseno imaju smisla. Pricam naravno o tom srednjem segmentu, gde najvise ljudi pazari, a opet paradoksalno najvise se rezonuje.
 
Pozz,imam par pitanja pa ako moze pomoc,devojka hoce da menja huawei p10 i bitna joj je kamera veoma pa me interesuje da li ima u kamera app beauty mode ili nesto slicno tome i da li moze da se skloni onaj google search bar?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
I jos jedno pitanje:
Da li mora da se probudi ekran ako zelim da ga otkljucam preko fingerprinta?(nikad nisam imao telefon sa fp ispod ekrana)

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Ne, samo dodir je dovoljan na mesto skenera

...riding on 720p...
 
Ne moras, po defaultu imas ukljucen indikator citaca, koji sam ja iskljucio, jer mozes bez problema na slepo da ga otkljucas. Senzor je sasvim solidan, ima siroko polje prepoznavanja.
Samo napomena! Kada budes registrovao otisak, nemoj da pritiskas, samo jedva prisloni prst, jer ako pristisnes kamera ispod ce da slika deformisani prikaz, pa ce joj trebati nesto duze da uporedi prikaze kada budes otkljucavao.

I ne mozes da sklonis search bar, niti ces moci na Android 10, nazalost, a kamera ima beauty mod, ista je kamera kao na MIUI.
 
Poslednja izmena:
Pozz,imam par pitanja pa ako moze pomoc,devojka hoce da menja huawei p10 i bitna joj je kamera veoma pa me interesuje da li ima u kamera app beauty mode ili nesto slicno tome i da li moze da se skloni onaj google search bar?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
Neko pomoc?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Odgovorio sam ti dva posta iznad. Poslednja recenica.
 
Izvini, htedoh ti odgovoriti jos pre ali izostalo. Ovoimas u selfi modu:


...riding on 720p...
20b5da011f6fe3ea72a8bd70a3d59b47.jpg
 
Poslednja izmena:
Ok,nisam video,hvala puno na odgovorima,da li mogu da se menjaju mesta tastera za back,home i multi?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Koliko znam za sada ne. Mozda ne bi bilo lose negde probati telefon, tada ces znati da li moze da prodje.

...riding on 720p...
 
Nemas tastere, imas samo "pilulu" koju pristisnes za homescreen, prevuces do pola za task, do kraja za fioku, ili je prevlacis brzo s desna na levo za rotiranje aplikacija, a back taster ti se pojavi sam kada si u aplikaciji.
Android 10 uklanja pilulu, i replicira gestove sa MIUI.
 
Poslednja izmena:
Aha,hvala,ipak je najbolje da proba negde uzivo telefon pre kupovine i vidi jel joj odgovara.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Znas kako je, najteze je protiv navika.
U pocetku mi smetalo jer sam navikao na drugaciji raspored. Sto ga vise koristim, sve mi vise odgovara ova varijanta jer ima svojih prednosti.
Naravno, One je tesko zavistan od google servisa jer sve sto fali nadomescuje sa njima i usko je integrisan.
Meni je zanimljiv, dok ga sinovi nalaze frustrirajucim.

...riding on 720p...
 
Meni je u pocetku recimo bio tako frustrirajuci taj search bar koji ne moze da se pomeri, a onda sam se navikao na njega toliko da kada sam presao sa Nokia 6.1 na RN7, drzao sam ga na homescreenu iznad ikona dole. :D Ista prica i sa At a glance vidzetom koji ne mozes da pomeris sa One, na MIUI sam onaj stock widget menjao za Google, jedino je frustrirajuce sto se gubi info o vremenu.
Sve je stvar navike. Mada generalno zameram sto Google forisra tako intruzivno elemente pocetnog ekrana.
 
buduci da ima led notification light,zasto ne radi na viber porukama kada je screen off?
 
Nazad
Vrh Dno