Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Da li neko zna kako može da se zaključa aplikacija u ramu?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kada udjes u recent apps zadrzis prst na ikonici aplikacije i izaberes lock, to je za android 9

Android 10 to nema jer ni na androidu 9 to nije ničemu služilo jer ovaj telefon nema nikakav problem sa memory menadžmentom i ne izbacuje aplikacije iz memorije.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam i dalje nezadovoljan kako radi tel sa A10, u odnosu na A9, a mesecima sam odgadjao update. Na A9 je sve fino radilo. Posle prelaska na 10-ku sam uradio naknadno i hard reset vec 2x i popravio mi je jedino led notifikaciju. Nisam hejter, niti neki napaljeni klinac, prosto to su cinjenice kod mene. Pre A3 sam imao Xiaomi, sledeci ce mozda opet biti ali ovaj moj trenutni A3 sa A10 prosto mnogo baguje.
- sa iskljucenim Auto brightness on i dalje luduje napolju na suncu. Konstantno menja jacinu.
-baterija traje 20ak % krace
- povremeno nece da reaguje okidac kamere
- nekih slika uopste nema u galeriji, iako su uspesno uslikane
- zna da zakuca u pretrazivacu (opera ili chrome) pa cekam 10-15 sekundi ili zakljucam i otkljucam tel i onda proradi
- u 50% slucajeva, sliku iz Vibera nije moguce poslati, vec mora iz galerije, pa share, viber, kontakt...smaranje
Trenutno me najvise od navedenih nervira ludovanje jacine osvetljenja ekrana pod suncem, ostalo ajde...iscekacu da srede.
Da ne bude samo da kudim, face unlock radi podjednako perfekt kao i na A9 .Led notifikacije, posle hard reseta, takodje odlicno. Tel inace radi fluidno, osim ovih navedenih stvari. Da je od starta ovako zezao, navikao bih se mozda. Posto znam da je pre bio bez tih mana, jako me nerviraju, posto znam da moze bolje...moglo je pre. Poslednji update sam imao majski, ali nije resio nista. Eto...ja napisah svoje iskustvo
 
Poslednja izmena:
Stiglo je julsko azuriranje za globalnu verziju, preporuka je da se ne instalira.
 
To je ovaj apdejt od 1.4gb?

Update...

sad vidim da se pojavio logo telcel operatera i neka njihova aplikacija.

malo sam guglao, pustili su pogresan rom za apdejt:

https://www.xda-developers.com/psa-...e-accidentally-breaks-dual-sim-functionality/

Pise da ne radi drugi sim, to ne primecujem posto koristim jednu karticu, ostalo radi.
Mozda je pravi trenutak da probam miui 12 za koji pise da su ga ispeglali :)


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izašao novi apdejt
142abde0d5552e27456c626461764088.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Izašao novi apdejt
142abde0d5552e27456c626461764088.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ако можеш, јави утиске и да ли је исправљен "Мексико". Да знамо да ли да инсталирамо или не.
---
ИЗМЕНА: Код мене је глобални ром и појавила ми се закрпа од 27.37МБ за коју пише да решава дуал СИМ проблем. Приметио сам у последњих неколико дана да сам био повремено недоступан, а користим само једну картицу у СИМ2 слоту.
Инсталирам ово и јављам да ли је ок.
 
Poslednja izmena:
Sad posle duzeg koriscenja mogu da kazem da mi je 9 android bio mnogo bolji od 10. Baterija mi se skratila na 35 sati koriscenja dok je na 9 isla i do 48 sati koriscenja. Kamera jedino dosta poboljsana. Jedna po jedna stvar krece da baguju i da me nervira. U principu me jako smorilo zato sto sam sa telefonom bio odusevljen u svakom smislu!

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja sam moj brikovao pre neki dan da smo ga jedva vratili u život, mnogo je komplikovan za flesovanje.
Morate dobro znati šta radite nije baš dovoljno da slepo pratite uputstva sa interneta ako ne znate šta se tačno dešava.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam moj brikovao pre neki dan da smo ga jedva vratili u život, mnogo je komplikovan za flesovanje.
Morate dobro znati šta radite nije baš dovoljno da slepo pratite uputstva sa interneta ako ne znate šta se tačno dešava.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Zar nije na A seriji najlakse otkljucati bootloader i flesovati TWRP od svih Xiaomi telefona?
 
Otkljucati bootloader jeste lako
Za sve ostalo morate znati šta radite.
Ja ne diram više nista...

Lakše je flesovati neki klasicni xiaomi sa miui, bar tako kidence kaže.

Ako je neko radio bilo bi lepo da objasni da ne prodju ljudi kao ja

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Otkljucati bootloader jeste lako
Za sve ostalo morate znati šta radite.
Ja ne diram više nista...

Lakše je flesovati neki klasicni xiaomi sa miui, bar tako kidence kaže.

Ako je neko radio bilo bi lepo da objasni da ne prodju ljudi kao ja

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ovde mi izgleda da je lepo objasnjeno
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/how-to/guide-how-to-install-custom-rom-tested-t4019003

Klasicno zezanje sa A B particijama koje su tu kod klot android telefona.
 
Pozdrav ljudi, zna li neko da li mi a3 podržava carrier aggregation tj 4g+?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, zna li neko da li mi a3 podržava carrier aggregation tj 4g+?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
4g+ bi trebalo telenor prepaid je isao do 100mb kad sam testirao ista sim u b525 ista brzina pokazuje tamo 4g+

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Koliko vidim da netu izgleda da ne podržava, sa net monster aplikacijom bi moglo da se proveri..

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Za koji dan u ruke dobijam A3. Recite mi molim vas, koja je najbolja gcam do sada, gledano najvise za nocne slike?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
MGC_7.3.020_Parrot043-v1.apk
Config
mia3-gj.xml
laurel-a10-best.xml
 
Evo prvih utisaka nakon prelaska sa redmi note 5 i poređenja ta dva modela.
Prva stvar ekran. Baš pomešani utisci. Nakon kraćeg korišćenja izgledao mi je super, ipak je amoled i boje i kontrast su stvarno na nivou pogotovo u odnosu na note 5 ali se oštrina oseti, i to poprilično. I to sam počeo da zapažam posle malo dužeg korišćenja. Jednostavno vidi se manjak piksela i u tekstu i u ikonicama a ponajviše na video snimcima i slikama. Slikam nešto i istripujem da nije dobar fokus, prebacim sliku na komp ona skroz oštra.
Performanse su nijansu bolje. Aosp sam koristio i na rn5, jeste fluidniji, ali ne mnogo. Baterija odlična za sad, na rn5 je bila i dotrajala malo, mada sam i ovaj polovan uzeo ali je mlađa dosta i drži lepo skroz. Sledeća bitnija stavka je kamera. U skoro svim aspektima veliki napredak. Prednju ne bih ni komentarisao, jedna od boljih selfie kamera koje sam koristio. Wide angle na granici upotrebljivosti što se tiče kvaliteta. Zadnja je takođe osetno bolja ali nekad mi se čini da previše napuca boje, nekad to izgleda vrh, ali nekad bih pre izabrao rn5. U low light uslovima odlična i uz Gcam može da se izvuče mnogo dobra LL slika. Iznenadio sam se rezultatima sa astrophotography, zaista sjajno, okačiću ovih dana slike. Rn5 je bio osakaćen shutter speed-om od maksimalno 1/4s što ga je ograničavalo dosta. Autofokus naravno mnogo bolji na rn5, ipak je dual pixel af mada i ovaj završava posao dobro. Mislio sam da će otisak u ekranu biti još tragičniji, ali sam se navikao, mada osvetljenje otiska u mraku ume da smeta malo.
Stigao sam i BL da otključam i nabacim miui. Rom definitivno ima potencijala. Jače osvetljenje maksimalno, face unlock, fp bolje radi, AoD displej miljama ispred ovoga što aosp ima ali je verzija koju sam probao imala problema sa performansama pa se vratih na stock. Iznenadilo me je odsustvo 4g+. Baš je kompaktnih dimenzija i dosta manji od rn5, čak i ekran iste dijagonale je manji, a pogotovo uži. Ipak bi mi više legla neka 6.5-6.7" sa ovim odnosom stranica. Sve u svemu, ne vidim da ću se zadržati dugo na ovome ali za cenu koliko košta ne vidim ni nešto bolje. Svakako bih gao uzeo pre nego rn8/rn8t koji su previše slični onom što rn5 nudi. Ovaj se nekako više razlikuje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno