Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Imam li samo ja trip ili vanced trosi vise baterije od obicnog youtube-a?
Sorry za off-topic..

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Meni na mate 20 pro i s9+ isto troši.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Jel menjao neko ekran? Zeni ispade jutros i puce. Nov na aliju nije bas jeftin.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mislim da ce biti bolje novi telefon da kupis.
 
Postoji li način da telefon prepozna usb c slušalice? Znam da ima 3.5 mm ulaz, ali trenutno su mi one na raspolaganju .

Poslano sa mog Mi A3 koristeći Tapatalk
 
Koliko vidim opcije su ti LCD za 15-20€ ili AMOLED za ~90€. Imaš i opciju da na otvaranju Mi Store-a u NS budeš među prvih 10 i uzmeš nov telefon za 10k. [emoji28]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ako moze lcd njega ubacujemo. Tel je star mesec dana, ne daje mi se 100e za ekran.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Bila bi fora da menjas ekran i stavis 1080p amoled ahaha, a ako stavi lcd moze da se pozdravi sa FP.
 
Ma ko sisa fp senzor. 100e je 100e.[emoji3]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Zaboravih pitati da li je i displej pukao ili samo staklo?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Samo displey, staklo je netaknuto. Ispao joj na tepih, ona krenula da ga uzme, oklizne se i zadrzi se rukom bas preko telefona svom tezinom. Pukne ekran a staklo ostane citavo. Ima zastitno staklo, pa valjda ga ono sacuvalo.
2076cc28db6a62671d5773115681cc31.jpg
937af30e0d419443111896170866ce7a.jpg


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
E šteta..

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Na ovom telefonu nema jeftine zamene ekrana to je najskuplji deo na njemu.

Ne vidim ni kako bi mogao da se montira LCD?

Ko nosi bez futrole bolje da je neki drugi odabrao [emoji6]
Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bez futrole. Aterirao nekoliko puta bez posledica.
U Braninom slucaju ni panzer futrola ne bi pomogla...

...riding on 720p...
 
Koja verzija Google kamere dobro radi na A3?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Probao sam nekoliko verzija sa sajta:
https://forum.xda-developers.com/mi-a3/themes/google-camera-7-0-mia3-t3968317

Nijedna od tih verzija nema širokouganu kameru i rezolucija prednje kamere je smanjena na 8 MP, ali radi noćni režim i za prednju kameru.

Obratiti pažnju da su verzije 7.1 i novije iz foldera Parrot043 za Android 10 koji još uvek nemamo zvanično.

Zadržao sam dve verzije za Android 9:
- PMGC_7.0.009_HDR_Version_V13 (Parrot043) od 28.11.
Odlična verzija, bez bagova, trenutno je najviše koristim. Prednja kamera daje prilično zrnaste i kontrastne slike u noćnom režimu.

- PXv4.1.1_GoogleCamera_7.2.014 (cstark27, 2019-11-30) (Camera PX)
Prilikom slikanja u noćnom režimu, prikaz na ekranu je uvek portretni. Ako se isključi automatska rotacija ekrana, sve je OK.
Daje najčistije (ispeglane) slike prednje kamere.
 
Hitno pomagajte..
Da li vredi menjati mate 20 lite za A3 4/64
Na mate mana sd card ne prihvata nikako sim radi sve normalno

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Ako ti ne smeta ekran menjaj.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nekako mi deluje skromno 720p..
Jeste amoled ali da predjem sa konja na magare..
Videću posle kako izgleda uživo.. Nego kad bi s3 javio neko ko koristi a3 pa da udeli neki savet...

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Pitanje je sta je tu konj a sta magare...

Zapravo najbolja stvar na ovom telefonu je bas taj ekran, i to je definitivno prvo sto ce ti se svideti i o tome ne treba da brines.
Ono o cemu sada ne razmisljas a smetace ti, je goli android i o tome bi trebao da brines.
 
Nisam do sad imao prilike ni da vidim.. A kamoli koristim AOne
Generalno koristim 10 aplikacija, (yt, fb, whatapp viber, tapa..) nista specijalno..
Bitna mi je solidna kamera koja je na mate užasna i spora, ume i da zakove..

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Pitanje je sta je tu konj a sta magare...

Zapravo najbolja stvar na ovom telefonu je bas taj ekran, i to je definitivno prvo sto ce ti se svideti i o tome ne treba da brines.
Ono o cemu sada ne razmisljas a smetace ti, je goli android i o tome bi trebao da brines.

Sta je razlog, da nekome smeta goli android?
 
Ja sam prešao sa 1080p lcd na 720p amoled i mogu ti reći da se primijeti niža rezolucija. S druge strane, primijete se i prednosti amoleda u odnosu na lcd. Najbolje bi bilo prijeći na 1080p amoled (mi 9 lite, 9T).

Što se ostalog tiče, baterija odlična, rad fluidan, kamere solidne, nemam nikakvih problema. Android 10 malo kasni i dolazi tek krajem januara.

Poslano sa mog Mi A3 koristeći Tapatalk
 
Po meni je to samo stvar navike.. Koristio sam i emui i ios i touchwiz samsung,nesto krstko i miui.. Samo stock android nisam.
Stock je i na pixelu?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Generalno gledano jeste prednost ali ima i mane. Fali previše sitnica na koji se ljudi naviknu (tipa double tap to wake)
Idealan je custom ROM baziran na stock / vanilla / clean / AOSP Android.
 
Najveća prednost Android One je jednostavnost. Najveća mana Android One je jednostavnost. Bukvalno.

One ima sve ono što je potrebno bez nepotrebnog viška i komplikacija, ali nema neke stvarčice i prečice koji druge iteracije Androida imaju.
 
Sta je razlog, da nekome smeta goli android?
ne znam koliko vi ali ja primecujem dosta propusta, da ne upotrebim rec bagovi o nekima sam vec govorio na prethnodnim stranama a mogu gomilu toga da nabrojim.

Recimo, tesko je da poverujes da ne mozes da uradis copy broja telefona iz sms poruke ili da se screenshot i dalje radi uz pomoc power buttona, gestures cekamo itd.

Ili recimo u nekim menijima je pozadina transparentna kakva i treba da bude negde nije itd, losa organizacija multitaskinga.

jesu to sve sitnice koje je google ostalim proizvodjacima dao da ispeglaju ali je ovde to ne ispeglano i to se stalno krpi apdejtima.

kad se samo setim da sam ovde kukao da YT lose radi u fullscrenu, i popravili ga sledecim apdejtom, a to je google aplikacija sto je nedopustivo.
Mislim da chrome i dalje ne pusta lepo video u fullscreenu i sl.

I opet to za divno cudo ne mogu reci da ne radi dobro i stabilno.

Ja sam prešao sa 1080p lcd na 720p amoled i mogu ti reći da se primijeti niža rezolucija. S druge strane, primijete se i prednosti amoleda u odnosu na lcd. Najbolje bi bilo prijeći na 1080p amoled (mi 9 lite, 9T).
Vecina nas je ovde presla sa lcd 1080p i ja bi rekao da je ovaj ekran bar duplo bolji, a za 1080p treba 100eur vise tako da to nije ni bio u razmatranju.
Ono sto mi jedino malo smeta je sirina ekrana, fali mi tih par milimetara, ali zbog toga je ovaj telefon takav kakav jeste i opet bi ga kupio.
 
Poslednja izmena:
Pitanje je sta je tu konj a sta magare...

Zapravo najbolja stvar na ovom telefonu je bas taj ekran, i to je definitivno prvo sto ce ti se svideti i o tome ne treba da brines.
Ono o cemu sada ne razmisljas a smetace ti, je goli android i o tome bi trebao da brines.
Zasto je najbolja stvar na A3 ekran? Zena koristi A3, tj koristila je do pre neki dan kad je pukao ekran. Ok amoled, ali rezolucija na ovu velicinu ekrana nikako. Pre ovog tel je koristila xpriju xa. Sa istom rezolucijom ali nije amoled i nije velicine kao na A3 nego manji. Bukvalno ne primetis razliku da li je 1080p ili 720p. Ovde na A3, se pixeli bas vide. I najbolje da covek pogleda uzivo tel i vidi da li mu smeta ili ne.
Znaci tel kao tel je bolji od mate 20 lite za glavu. Kamera uz gcam pravi super slike. I radi odlicno, ne secka i ne stuca, sve glatko radi.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno