Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Wow, ovo znači zaista postoji. Prodavnice koje (legalno?) prodaju nove uređaje i ne izdaju fiskalne račune..
 
Skoro pa ništa.
Zbog loših iskustava sa takvima kupujem isključivo sa fiskalnim računom, pa neka je skuplje, i do sada je svaka reklamacija u Vipu, Telenoru, Gigatronu i WinWinu prolazila bez pitanja, pa i na godinu i po star telefon koji je svašta preživeo u tom periodu.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

mozes da kazes sta su tacno ti fonovi preziveli a da im je i dalje uvazena garancija,i kako je uvazena?dobio si zamenu,povrat novca ili nesto trece?
 
mozes da kazes sta su tacno ti fonovi preziveli a da im je i dalje uvazena garancija,i kako je uvazena?dobio si zamenu,povrat novca ili nesto trece?
Pisao sam već par puta na raznim temama, ali hajde. [emoji846]

Evo par primera:
Taj koji je posle godinu i po reklamiran Vipu (P9 lite) sam udario od nazad i pojavila se fleka na ekranu. Telefon poslat na servis, posle par dana javljeno da je uvažena garancija i menjaju kompletan displej. Telefon je čak imao i napuklo ono zadnje staklo oko kamere.
Htc Tattoo sam sredio touch posle nešto više od 6 meseci kad sam seo na njega i isto se napravio blesav i odneo Vipu, zamenjeno u garanciji. Ekran je bio sav izgreban od korišćenja jer nije imao foliju, plus se počela skidati boja sa maske od farki.
Gigatronu sam nosio A1 posle godinu dana kada mi je požuteo ekran i isto zamenjen prednji panel bez problema. Njega sam već dosta bolje čuvao, ali opet je imao kontakta i sa vlagom, kišom i pločicama. [emoji1787]

Iz WinWin-a nisam uzimao telefone, ali sam im reklamirao skoro dve A4tech Bloody tastature i odmah je vraćen novac bez pitanja. [emoji846]

Kod ovih švercera sam proplivao dva puta sa telefonima sa fabričkim greškama koji su reklamirani posle svega par nedelja korišćenja. Do tada sam i ja uzimao redovno od njih.
Wow, ovo znači zaista postoji. Prodavnice koje (legalno?) prodaju nove uređaje i ne izdaju fiskalne račune..
Daleko je to od legalnog, ali hajde. Imaju po koji legalan uređaj izložen u radnji, a ostalo ide istim principom kao i kod ovih na KP. [emoji846]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dugo sam se premišljao šta činiti. Tehnomanija i ostali "veliki" prodaju za 31000 rsd, kod ovih "divljaka" je 18450 rsd. Ako telefon posluži, za pola godine, godinu dana cjena će mu pasti na stotinjak eura. Ukoliko se ovom (kupljenom kod "divljaka") nešto dogodi, sa onih 100 što sam uštedio pri kupovini moći ću kupiti novi, "stari" prodati u djelove, i opet ću biti tu negdje.
 
Dugo sam se premišljao šta činiti. Tehnomanija i ostali "veliki" prodaju za 31000 rsd, kod ovih "divljaka" je 18450 rsd. Ako telefon posluži, za pola godine, godinu dana cjena će mu pasti na stotinjak eura. Ukoliko se ovom (kupljenom kod "divljaka") nešto dogodi, sa onih 100 što sam uštedio pri kupovini moći ću kupiti novi, "stari" prodati u djelove, i opet ću biti tu negdje.
Sve je tačno što si rekao samo opet treba birati proverenije prodavce, jer ako se ne uvaži garancija u tih prvih godinu dana onda je opet skuplje tako kupiti. Takodje nije nešto ni velika razlika u ceni kada kasnije prodajes uredjaj da li je da legalnom ili kp garancijom (pričam za ove jeftinije modele).

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da znate u balkanskoj nema za 155eur, bio sam u svakoj od tih radnji i ni u jednoj nisu imali i ako sam telefonom pre toga zvao i rekli mi da imaju.
Naravno dobije se "drugarska" garancija godinu dana, meni je to OK s obzirom te radnje postoje godinama i imaju neke svoje seme i ako to sve nije legalno imam vise poverenja nego u KP.
Inace ovaj telefon sa zakonskom garancijom kosta 100eur vise i na njemu je najveca razlika u ceni.

Ima za 155. Ali nebitno. Danas ili sutra ću da odem negde da ga vidim. Ali sad sam gledao na yt kako to uopšte izgleda, verovatno će u najnovijem androidu nagurati i forsirati gestures, a nema poente uzimati čist android i ne apdejtovati, držati na devetci.
Sad videh na šta to liči, frapirao sam se da nam prodaju priču da je "lakše i jednostavnije" klizati palcem u levo nego tapnuti back button (pogotovo kad je na najlogičnijoj i najbližoj desnoj strani). Meni je to jako bitno, zato što to najviše koristim za izlazak iz aplikacija i pri čitanju u browseru. To otvaranje silnih aplikacija i recent šaltanje skoro nikad ne koristim, home screen i odande sve šta mi treba jer se upamti prostorno gde se šta nalazi i uvek je tamo na istom mestu.
Najkorišćeniju funkciju su stavili na (meni) jedan od najtežih i omraženijih poteza, da držim telefon u desnoj ruci i klizam palcem, pogotovo na udaljeniju levu stranu. I još je jako zamorno kad se puno radi, i drži palac u tom zgrčenom položaju. Zamisli držiš džojstik ili bilo šta slično, šta je lakše, samo pipnuti palcem ono što je direktno ispod njega ili kao žirafa pokušavati da dohvatiš udaljenu stranu.
Ovi potezi na gore dole, još i nekako, ne smeta mi toliko.

ja sam na kraju ipak kupio Mi A3 prekljuce... toliko sam se lomio izmedju njega i note 8


sto se telefona tice, posle par sati koriscenja hteo sam da ga vratim i zamenim za note 8 ali kako je vec bilo kasno prenocio je kod mene, a ujutru sam totalno promenio misljenje i odlucio da ga zadrzim.

tako da cu sada da napravim osvrt na stvari koje su me najvise brinule kao dugogodisnjeg korisnika miui telefona.

Ono oko cega se ljudi najvise brinu kod ovog telefona je ekran, a zapravo to je njegov najjaci adut.
ekran je stvarno odlican u svakom pogledu, ono slabije osvetljenje sto sam zamerio u direktnom poredjenju kada sam poredio N8 i A3 sad mi nije jasno kako sam dosao do takvog utiska:wall:

Android vs miui
kad vas miui scepa u sake tesko se naviknuti na bilo sta drugo, jer po vadjenju iz kutije on vec ima apsolutno sve sto mozete da zamislite pa i vise od toga.
Sve moze da se podesi i namesti, jos ako vam je prethodni telefon bio miui sve ce biti kao na starom.

na android one on mi je samo ponudio da instalira aplikacije koje su bile na prethodnom telefonu, i to se onda svelo na niz od 78 aplikacija koje u miui interfejsu nisam ni znao da imam toliko, a u fioci android one to je prava gomila aplikacija koje jos uvek sredjujem da znam gde se sta nalazi i najcesce ih nalazim kroz search bar u dnu telefona (koji ne moze da se ukloni)

back dugme na levoj strani ipak nije tako strasno kako mi se cini, ali mi zato jako nedostaju gestures koje miui ima dosta dugo i to je stvar koja jako ubrzava koriscenje telefona tako da jedva cekam taj android 10 i sklonim navigation button koji je malo nespretno resen jer je na nekim aplikacija providan a na nekim nije.

Inace svidja mi se android ali se vidi razlika u interfejsu gde su oni proizvodjacima telefona ostavljali slobodu da doradjuju interfejs u odnosu na miui koji je godinama prakticno doveden do savrsenstva.

neki nedostaci u odnosu na miui na primer: (Gadjane ti ove stvari verovatno nisi ni imao na samsungu)
-screen shoot sa tri prsta...valjda ce to andoid one da dobije:wall:
-recent aplikacije i multitasking, dosta nespretan interfejs
-double tap na recent poziva prethodno otvorenu app (to ovde nema?)
-duzi pritisak na back ubija app (nisam nasao kako se to izvodi na android one?)
-zakljucavanje aplikacija?

Zadrzavanjee aplikacija u memoriji i sam memory managment je ovde skroz drugacije reseno i na to nemam nikakvu zamerku to radi perfektno.

u svakom slucaju zadovoljan sam, i siguran sam da ce se ovo dalje lepo razvijati, za sad mu najvisi fale gestures tu dosta zaostaje jer imati telefon sa full screen display a donji deo ekrana drzati neiskoriscen je cista glupost.
 
Poslednja izmena:
Meni je Pocophone prvi Xiaomi, pre toga sam preporucio okolini dosta komada, sto One, sto MIUI, i uvek su se ovi sa cistim bolje pokazali.
Posto bas volim Nexuse/Pixele, mislio sam da cu i ovde posle 2 dana neki Pixel rom, medjutim evo 10ak meseci na MIUI i vrhunski radi, pogotovo sa miui11. Definitivno najbolji skin posle OxygenOS, ali i dalje bih na slabijim telefonima uvek pre uzeo One nego MIUI,dugoročno rade bolje jer je ipak puno lakši.
 
Kao sto neko rece za tu razliku u ceni id 100e ako se pokvari servisirajte ga sami, jos ostaje i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**a za sampanjac. A ako mu nista ne bude falilo dobri ste 100e.
Sto se mene tice, za ovih par dana druzenja mnogo mi se svideo, da je ostao jos par dana kod mene matori bi ostao bez telefona. [emoji23]
Svakako da ima nekih sitnica koje bih voleo da su drugacije, ali isto bi bilo i da sam kupio telefon od 600e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Telefon ide po istoj ceni kao prethodni A2 Lite.

Ima drasticno bolji chipset, drasticno bolji dizajn, mnogo bolji ekran i mnogo bolju kameru. Pokazatelj koliko zapravo moze uredjaj da napreduje kroz jednu generaciju u segmentu gde ima mnogo mesta za napredak.

Veci napredak u jednoj generaciji za A model nego u 3 ipo generacije za Redmi Note modele (Redmi Note 5 > Redmi Note 8T).
 
Poslednja izmena:
tesko da u note seriji moze nesto dodatno da se nabudzi i da pritom zadrzi jednako nisku cenu, plus sto su te "3 i po generacije" izasle u godinu dana...

Kod A3 je glavna fora sto sam dobio note 8 sa amoled ekranom za manje pare nego inace :d
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje koje ne znam kako da rešim

U svojoj kući imam nekoliko wifi mreža, jedna na 5ghz, dve na 2.4ghz i jedan otvoreni hotspot u neposrednoj blizini, ove moje mreže sve koristim u zavisnosti u kom delu kuće se nalazim.

Wifi na A3 daje prioritet najbrzoj mrezi i obično forsira 5ghz a to može da radi samo u jednom delu kuće pa telefon svaki čas proverava i menja na koju mrežu će da se najavi a za to vreme ostaje bez neta. Još dodatnu pometnju unosi i ovaj hotspot pa telefon svaki čas proverava na koju mrežu da se nakaci pošto sve jako zrače a za to vreme nema interneta.

I ja to za sada rešim tako što kliknem na forget pa onda kada hoću drugu mrežu moram ponovo da kucam password.

Kako to da rešim jel moze nekako da se isključi pretraživanje mreža?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbolje da postavis Mesh mrezu, jeste skuplja, ali upravo eliminise ta prebacivanja.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Sta je to mesh mreza?

Iskljucio sam ono dugme wifi turn on automatic, i deluje bolje
ali se sad preterano drzi zakacen iskljucivo za jednu mrezu, ali je opet bolje nego da stalno salta i svaki put gubi konekciju dok ne pribavi novu ip adresu.
 
Mesh ti je sistem od dva ili vise rutera, gde se jedan spoji na ulazni ruter, a drugi se postavi malo dalje da pokriva dalje prostorije, i cine istu Wifi mrezu, tako da se uredjaji prilikom pomeranja ne saltaju izmedju mreza.

Sve je plug and play, samo je malo skuplje, 200ak evra.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Aha to je više rutera povezana u ripiter mode.

Izgleda da je gašenje one opcije dosta pomoglo da telefon ne menja wifi mreže svaki čas a to je po defultu uključeno.

Rekao bi da sada radi kako treba i da je ovo rešeno.



Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
U Mi Store BIG NS na otvaranju prodaju 10 komada A3 po cijeni od 9.999 dinara.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
^bice tuce bice nereda

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
10 kom... bolje da nisu...

...riding on 720p...
 
I naravno, imamo sta da kupim podforum...

...riding on 720p...
 
Google play store; skinuo sam najnormalnije 2 aplikacije. Sad kad pokušam, do beskonačnosti ide "provjera" i ne započinje skidanje. Šta sam "zeznuo"?
 
Sto meni playstore izbacuje za stravu da je nekompatibilna aplikacija za ovaj telefon?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava&hl=en

Screenshot.png
Cak sta vise ne izlazi mi u pretrazi, tek kad dobijem link na app dobijem poruku da je nekompatibilna.
takodje onaj led flow app isto navodno nekompatibilna i nema je u pretrazi.
Bilo je tu jos par ali sad ne mogu da se setim...ove dve sam upamtio

Obe sam instalirao preko aptoide, ali mi nije jasna ta nekompatibilnost?

Takodje dosta aplikacija ne radi u fullscreen-u kada okrenem u landscape mode vec ostaje ukljucen status bar.
Recimo video klip na nekom sajtu nema sanse da gledate preko celog ekrana.
pinch to zoom ne radi u browserima firefox i chrome (tj vrlo retko je podrzano), hocu da procitam pdf i ne mogu nikako da namestim prikaz...
Zasto YT aplikacija nece da ukloni one opcije za premotavanje dok ne kliknem na X i svako premotavanje moram to ponovo da radim?

Ispada da android one nije bas tako ispeglan ili ja nesto pogresno radim pa nailazim na ove greske?
 
Poslednja izmena:
Sto meni playstore izbacuje za stravu da je nekompatibilna aplikacija za ovaj telefon?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava&hl=en

Pogledajte prilog 278308
Cak sta vise ne izlazi mi u pretrazi, tek kad dobijem link na app dobijem poruku da je nekompatibilna.
takodje onaj led flow app isto navodno nekompatibilna i nema je u pretrazi.
Bilo je tu jos par ali sad ne mogu da se setim...ove dve sam upamtio

Obe sam instalirao preko aptoide, ali mi nije jasna ta nekompatibilnost?

Takodje dosta aplikacija ne radi u fullscreen-u kada okrenem u landscape mode vec ostaje ukljucen status bar.
Recimo video klip na nekom sajtu nema sanse da gledate preko celog ekrana.
pinch to zoom ne radi u browserima firefox i chrome (tj vrlo retko je podrzano), hocu da procitam pdf i ne mogu nikako da namestim prikaz...
Zasto YT aplikacija nece da ukloni one opcije za premotavanje dok ne kliknem na X i svako premotavanje moram to ponovo da radim?

Ispada da android one nije bas tako ispeglan ili ja nesto pogresno radim pa nailazim na ove greske?
Skini youtube vanced. Bolja verzija youtube aplikacije i jos podržava background play.

Sent from my Mate 20 Pro using Tapatalk
 
Kod mene 'vako:
b23351675ec7b71cc25cbca2770a97fa.jpg


...riding on 720p...
 
Sto meni playstore izbacuje za stravu da je nekompatibilna aplikacija za ovaj telefon?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strava&hl=en

Pogledajte prilog 278308
Cak sta vise ne izlazi mi u pretrazi, tek kad dobijem link na app dobijem poruku da je nekompatibilna.
takodje onaj led flow app isto navodno nekompatibilna i nema je u pretrazi.
Bilo je tu jos par ali sad ne mogu da se setim...ove dve sam upamtio

Obe sam instalirao preko aptoide, ali mi nije jasna ta nekompatibilnost?

Takodje dosta aplikacija ne radi u fullscreen-u kada okrenem u landscape mode vec ostaje ukljucen status bar.
Recimo video klip na nekom sajtu nema sanse da gledate preko celog ekrana.
pinch to zoom ne radi u browserima firefox i chrome (tj vrlo retko je podrzano), hocu da procitam pdf i ne mogu nikako da namestim prikaz...
Zasto YT aplikacija nece da ukloni one opcije za premotavanje dok ne kliknem na X i svako premotavanje moram to ponovo da radim?

Ispada da android one nije bas tako ispeglan ili ja nesto pogresno radim pa nailazim na ove greske?
Probaj obrisati podatke i keš za google play store.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Probao i opet isto, i ako aplikacija radi normalno poruka mi nije jasna.

Jel ima negde na ovom telefonu da se podesava region ili nesto slicno?

61f963c4285800e7f9ae808387065536.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno