Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Ja koristio A1, zadnjih 5 meseci koristim A3, oba sa po 2 SIM kartice (jedu bateriju),
nema realne razlike u svakodnevnom korišćenju i radu između A1 i A3,
jedina suštinska razlika je da A1 lošije leži u ruci jer je preširok, sve ostalo je isto,
na oba ne valja proximity, to je bruka i sramota za Xiaomi.
Android One je krš, ružan, prazan, nije brži od skinovanih anroida,
čak šta više posle A1 sam koristio Note5 koji je u svakom smislu bolji uređaj od AO telefona.
Tako da nije ni čudo da gase AO, samo reklama i ništa više.
 
Ovo mi je drugi Mi A1 i kod mene proksimiti radi odlicno, nema nikakvih problema. Majka koristi Mi A3 i u toku razgovora se ekran uvek pali i gasi sam od sebe, tako da najverovatnije ide uskoro na prodaju. To mu je ujedno i najveca mana.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Suština Android One i jeste da bude "prazan"... A to da je krš može biti samo stvar subjektivnog dojma.

Nije za svakoga svakako, neko voli šarenila i nabudženost skinova a neko jednostavno i out of the box iskustvo. A Xiaomi gasi AO zato što im uopšte ne treba taj posao, jedan ili par telefona da se oko njih cimaju pored svog MIUI-ja, da ne spominjem da su se obrukali sa podrškom i ažuriranjem za A3 kao nijedan proizvođač prethodnih godina, s obzriom koliko su kašnjenja i fejlova imali.

AO je trebalo da pruži stock iskustvo, slično Pixelu, i dalje postoji i postojaće prevashodno na Nokijama. Meni je AO bolji od svega, a koristio sam i MIUI, EMUI, One UI...
Nema bloat-a, nema našminkanog interfejsa, nema dupliranih aplikacija proizvođača, podešavanja su lepo kategorisana...
 
Android One je krš, ružan, prazan, nije brži od skinovanih anroida,

Zato što je prazan i jednostavan meni je odličan, to sam i tražio telefon za posao.
Multi tasking nije strog i to mu je ogroman plus za mene.
Ako Xiaomi u buduće nema više telefona sa Android one prelazim na motorolu.


Poslato sa jugoistoka.
 
Android One je promašen koncept, to pokazuje i mali broj uređaja koji ga vrte a i odustajanje od istog.
A3 takođe promašen mob, ništa bolji a iste bagove kao i A1.
 
Ja ne znam o čemu pričate i kakve bagove pominjete. Evo supruga koristi telefon već nekoliko meseci. Skroz je zadovoljana i ni jednom se nije požalila na telefon. Telefon je plaćen 20k sa fiskalnim računom i regularnom garancijom od 2 godine. Eto voleo bih da mi neko kaze koje je to bolji telefon za isti novac.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ja ne znam o čemu pričate i kakve bagove pominjete
Proximity standardno ne radi, ali ajde to je boljka Xiaomija ne samo A3.
Ne povezuje se automatski bt u kolima svaki put (drugi telefoni se kače sami),
auto rotacija mi okrene ceo meni horizontalno i ne može da vrati u vertikalu,
u poslednja 2 dana mi mob sam gasi i pali Evie launcher po svojoj volji,
jutros mi stigao sms telefon počeo da laguje, al istini za volju nije se nikad desilo pre.
 
Ja ne znam o čemu pričate i kakve bagove pominjete. Evo supruga koristi telefon već nekoliko meseci. Skroz je zadovoljana i ni jednom se nije požalila na telefon. Telefon je plaćen 20k sa fiskalnim računom i regularnom garancijom od 2 godine. Eto voleo bih da mi neko kaze koje je to bolji telefon za isti novac.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Ako nisi koristio ili supruga neki krsteniji telefon pre ovoga ne znaci da je ovaj najbolji ili bez bagova. :D
 
Ako nisi koristio ili supruga neki krsteniji telefon pre ovoga ne znaci da je ovaj najbolji ili bez bagova. :D
Samo nekrštene kupujemo. Nismo nešto religiozni.
Btw niko nije ni rekao da je najbolji, a problemi se manifestuju od primerka do primerka i zavisno od osobe kako koristi telefon. Ja sam ja do napisao da ne vidim bolji uradjaj za 20k sa 2 godine regularne garancije.
Što što neko kupi telefon za taj novac i očekuje da radi isto kao i telefon od 100k je za neku drugu temu.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Proximity standardno ne radi, ali ajde to je boljka Xiaomija ne samo A3.
Ne povezuje se automatski bt u kolima svaki put (drugi telefoni se kače sami),
auto rotacija mi okrene ceo meni horizontalno i ne može da vrati u vertikalu,
u poslednja 2 dana mi mob sam gasi i pali Evie launcher po svojoj volji,
jutros mi stigao sms telefon počeo da laguje, al istini za volju nije se nikad desilo pre.

ja pojma nemam o cemu ti pricas majke mi, mogu da ti snimim da sve to radi :d
jedino nemam pojma za taj launcher to nisam nikad koristio, a mozda je do njega i problem.

Ima jos jedna stvar dosta korisnika ne zna sve ni da koristi, pri tom ne mislim ni na koga posebno, ali stalno se po forumima srecu ljudi koji ne znaju da telefon ima neku funkciju koju ili neznaju da koriste ili ne znaju da ukljuce i onda tvrde da ne radi.

Skoro je bio neki lik koji se zalio na bateriju kako mu kratko drzi, a sot 10 sati
jel to bese ovde?
 
Poslednja izmena:
Lepo sam napisao da ne mislim ni na koga posebno

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Od svih onih problema sto navede samo proksimiti ponekad zeza. Sve ostalo radi kako treba. Daleko od toga da je najbolji telefon na svetu, ali za 155e, koliko je placen tacno u ovo vreme pre godinu dana, nije posatojao tel koji je mogao da mu prismrdi za tu cenu. Da ne bude zabune, pricam o novom telefonu kupljenom u radnji na L koju svi znaju ovde.
Sada naravno da ima boljih dilova...a svakako je mi a3 vise i tesko naci (nov).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Na prvu redmi 9 4/64 za 130e. Da se ogradim, kamere ostaju neprikosnovene na a3 za te pare.
Ali problem je sto vise nema nigde a3 uopste, a kamo li za 155e.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako i dalje ima ljudi koji bi probali neki custom ROM, izasao je zvanicni Paranoid Quartz 5

https://paranoidandroid.co/downloads/laurel_sprout

September security patchset
App Locker version 1.1: more customization options
DC Dimming
Lockscreen SmartSpace
Ringer Mode Gestures: replicates the feature set offered by the alert slider on OnePlus devices
New FOD icon and animation
Permissions Hub
 
Danas bio neki update, hrabro sam ga odradio, valjda nisu još nešto bip bip.....

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Što hrabro?
To je security apdejt

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
A šta nije hrabro? Ne tiče me se da li je samo security ili ne, kad u oba slučaja nemam uvid u to šta su novo ubacili. Security za koga, nas, njih, cia, bia, p.... mat....?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Probaj drugi kabl ili drugi adapter. Nešto ne valja, jedno ili drugo, a možda i oba.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Mislim da će puniti isto sa bilo kojim kablom i punjačem...
Na nekim telefonima jednostavno puni kao i sa običnim punjačem, bez obzira na kabl i punjač, sad ne znam da li je to sa svim primercima tako...
 
Poslednja izmena:
Koja je zadnja Parrotova verzija za a3 ali na android 9?
 
Ja koristim fast charge od nekog xiaomi telefona, mislim da je 18w. Nisam siguran da l puni sa 18w ali sam siguran da je osteno brže nego njegov punjač (10w).

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Probaj drugi kabl ili drugi adapter. Nešto ne valja, jedno ili drugo, a možda i oba.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

kako u opste treba da izgleda brzo punjenje, da upali neku ikonicu ili sta?

Ja imam kabl koji meri napon i struju i lepo se na njemu vidi da na punjacu od 18w daje veci napon i struju, nemam pojma koliko to ima veze sa brzim punjenjem, ali brzo puni

Mozda nije dovoljno samo punjac od 18w, mozda treba da bude deklarisan za fast charge?
 
Poslednja izmena:
kako u opste treba da izgleda brzo punjenje, da upali neku ikonicu ili sta?

Ja imam kabl koji meri napon i struju i lepo se na njemu vidi da na punjacu od 18w daje veci napon i struju, nemam pojma koliko to ima veze sa brzim punjenjem, ali brzo puni

Mozda nije dovoljno samo punjac od 18w, mozda treba da bude deklarisan za fast charge?

Omov zakon, osnovna škola, veći napon, veća i struja punjenja, pri istom otporu., Što manji otpor kabla, veća propusna moć, u smislu da je manji pad napona na kraju, samim tim i više struje do opterećenja., A verovatno je, da je u samom telefonu integrisan neki kontroler, koji vidi struju i napon, pa je i puni, brzo ili sporo.
 
Ja pitam da li ima neki indikator koji treba da se upali, a ne kako radi brzo punjenje.
 
Pa sada ne znam kako je kod Mi A3 ali na mom Mi 9T se pojavi jedan grom i pise Fast Charging.

Posto sam telefon podrzava 18w fast charging onda bi trebalo da ima tu oznaku kada ga punis, e sada jedino ako punjac ili kabel nije ok pa zato ne puni brzo nego samo pise da je fast charger.

Jedino ako mozes sa aparatom da izmeris taj novi punjac i kabel koliko stvarno daje? 5V, 9V ili 12V...

5V x 2A = 10 Watts

9V x 2A = 18 Watts
 
Poslednja izmena:
Ja pitam da li ima neki indikator koji treba da se upali, a ne kako radi brzo punjenje.
Covek se razbi da ti objasni a ti tako... :D

Evo kako izgleda:
100cf39678102e2e454b66ef9f4a72c0.jpg


Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno