Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Moze, ali prvo mora da se instalira custom rom. Ima upustvo na xda.
 
Jel zna neko dal je moguće da se vrati na Android 9 bez da se pritom izgube funkcije senzora...?
Ja sam uradio fleš preko Mi Flash, instalirao Fastboot ROM ali ta neka anti rollback zaštita mi onemogućila rad senzora.
Da..vratis na A9 fastboot/mi flash tool metodom..zatim flashuj miui (najjednostavnija opcija) to ce vratiti sensore na default..onda opet odradi A9 ..i to je to

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koliko je beše koštao ovaj telefon u mi store pre ovih akcija-popusta šta li? Beše nešto visoka cifra zaboravih, treba mi taj info.
 
Nisu ispravili pikselizovani donji kjoskovi, vidicemo kakva je baterija.
Pozdrav iz Skoplje i izvinite ako je moj Srpski malo bagovit [emoji12]

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koje su trenutno najkrupnije mane pri prelasku na Android 10? Čitam da se pojavljuju random restarti celog telefona, kao i da baterija kraće traje nego kad je bio Android 9.
 
Koje su trenutno najkrupnije mane pri prelasku na Android 10? Čitam da se pojavljuju random restarti celog telefona, kao i da baterija kraće traje nego kad je bio Android 9.
Kod mene nema to, jedino neki vizuelno - kozmetickih (poznaju se pikseli u donji kjoskove) i jedino sto nije radilo i na 9-ki je kad spojim JBL Charge 3 speaker kad podesujem volume od njega, volume layer ne reaguje na telefonu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Moze se desi da je volume do kraja na layeru, a zvuk slab pa treba da drzim + dugme na zvucniku kako bi pojacao zvuk.
(Jednostavno receno jacina zvuka nije sinhronizovana).

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Koje su trenutno najkrupnije mane pri prelasku na Android 10? Čitam da se pojavljuju random restarti celog telefona, kao i da baterija kraće traje nego kad je bio Android 9.

sve mane su ostale na androidu 9, nema nikakvih mana na androidu 10


jel neko probao miui 12, vidim da je izbacen pre neki dan?
 
nikako.imaš neke krš portove na xda koliko vidim,ja se ne bi zlopatio sa tim:

Known Issues
- Fingerprint not detects while screen is off
( You can temporary fix it by using AOD, You can use 10sec option for lower battery usage)
- Don't install SuperWallpaper it will crash AOD.
(Superwallpaper not officially support for CC9e)
 
Stigao MIUI 12 [emoji16]
1dd03cc9a6950679ac4052559fb14ae8.jpg


Sent from my MI A3 using Tapatalk
 
Ti si beše imao 11 pa si sad prešao na 12?

Kakav je?

Kako beše kad instaliram custom recovery sve se briše iz telefona?
Nisam to godinama radio

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
12-ica nije jos potpuno ispeglana, ali je upotrebljiva.
Jeste, prvi put mora sve da se brise. Sad kad sam prelazio sa 11 na 12 nije moralo da se brise nista, samo sam flesovao novi rom preko starog

Sent from my MI A3 using Tapatalk
 
Meni se desi da pri upotrebi pretraživača chrome da se zaledi ponekad ekran, traje oko 5 sekundi. Nema to danima i odjednom u toku dana dva tri puta se desi pa opet nema danima. Reset nisam radio kada je prešao na desetku.

Poslato sa jugoistoka.
 
Poz :) moze li neki kratak suma sumarum telefona od vas koji ga koristite. Zanimaju me 3 stvari:
- Kvalitet ekrana u smilsu max i min osvetljenja. Pogotovo napolju na suncanom danu i kad je mrkli mrak
- Kvalitet kamere u globalu
- kolicina bagova na A10 koji vas bas nerviraju
 
nema bagova sve radi kako treba, ne znam zasto vise pominjete... paranoja?

Ekran je odlican, i to kod mene radi auto brightnes na koji se ovde zale.

Cinjenica je da na ovom telefonu auto brightnes radi dosta osetljivije nego i na jednom drugom koji sam probao i po meni je to najbolji feature.
Mislim da vecina voli da im ekran bljesti, ja ne volim, jedino na suncu treba da je max osvetljen, u mraku treba da je zamracen, ali jasno mi je da mnogi drzi max i u mraku.

Ono sto je specificno da ovaj ekran bukvalno ne emituje svetlost u prostor pa recimo ekran u mraku ne mozete da koristite kao lampu sto gotovo mozete sa bilo kojim drugim...cak i kada je pozadina bela, videcete samo beli ekran soba ce i dalje biti u mraku...ne znam kako drugacije da objasnim, nesto poput onih e-readera.

kamera je bolja od redmi note 8 koji imam takodje, prednja narocito.

Kod A3 ce vam najcudniji biti softver android one i nista vise, hardver je sasvim u redu.
 
Poslednja izmena:
Razlika u osvetljenju je pozicija na kojoj se drži kada nisi na suncu. Ali kad ga spičiš na max - odlično se vidi ekran i na suncu
 
Sjajno :) gledam da ponovim zenu, koja sada koristi Huawei p10 i vreme je za nesto bolje a da ne kosta bubreg.
Glavni kriterijum je da je mali telefon, i da ima dobru kameru. Sve ovo ostalo je bonus :)
Hvala na iskustvima.
P.S. da li je neko koristio Android Auto, da li uopste radi na Adnroid One telefonima?
 
nema bagova sve radi kako treba, ne znam zasto vise pominjete... paranoja?

Da si pratio forume i komentare ostalih korisnika na internetu, možda pročitao i po neki članak gde je testiran A10 na Mi A3, video bi koliko korisnici zapravo imaju problema sa ovom nadogradnjom, počevši od random restarta, potrošnje baterije, itd. Ti koji nemaš niti jedan problem si očigledno retkost, a ne vidim da se iko drugi javlja osim tebe da mu telefon perfektno radi pa ne vidim što bi samo tvoje mišljenje uzimali kao merodavno.

@Gorth
Pročešljaj još neka mišljenja i iskustva na netu, ne uzimaj da je prelazak na A10 bezbolan tako olako.
 
Ovo su naša iskustva, ti ako imaš drugačija, izvoli izloži ih pa čovek neka ima i od tebe koristi. Ovim postom nisi mu pomogao. Mi pišemo lična iskustva a ne šta se drugima dešava.
 
Reći na valjano pitanje da je "paranoja" nije na mestu jer sam i ja postavio isto pitanje. Zato i kažem, pročitajte i druga mišljenja, nije mali broj korisnika sa problemima. Ne pitam sigurno iz hira da li ima problema.
 
Nazad
Vrh Dno