Šta je novo?

Xiaomi Mi A3

Meni nije, odmorio sam i oči i dušu sa stockom, sad mi se gadi sve drugo, iskreno, mada sam i MIUI koristio na Note 3 Pro bez problema.

Mi8 je dobar ali sam planirao da potpuno preskočim taj "mega notch, bez 3.5mm jacka" period.


Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Verujem da ti ne bi legao Mi 8 (nije ni meni) jer nema tako dobar zvuk kao A1 (A1 ima pojačalo, ili A1 ili ni jedan:D ), on grmi za sve novce. Meni je žao što sam prodao A1, koristio sam ga kao backup varijantu kada menjam fon, ostavio na nekoj staroj verziji droida gde radi GCam, sve top šaljakalo. A2 nema pojačalo ali je isto glasan i prošao bi sa te strane. Mi 9T ima jak zvuk, ceo ekran, 3,5mm + led lampicu + radi GCam i imaš top fotke.
 
A3 je veliko razočarenje,Xaomi spustio Android one za jednu lestvicu niže sa A3,a tako su lepo počeli sa A1.
Imao sam A1 i A2,niz sigurno neću nastaviti.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ne znam... Ako je to to onda mi uopšte nije krivo što nisam čekao A3 već uzeo Nokiu 8.1.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Da li svi noviji /ovogodišnji Nokia modeli sad nude otključanje bootloader-a ili samo par?
 
Vrlo je mali napredak u odnosu na A2, koji, na zalost, do daljnjeg necu menjati.

Takodje mislim da ce u A3 ici najgori krs od Amoled ekrana i da ce tu biti problema samo tako, burn in, kvarovi itd...
 
Kamera, dizajn, Samoled ekran, chipset i 4000mAh su vrlo male razlike?

Jedino sto je fail zbog rezolucije, mada opet, Samsung 720p Amoled je i skuplji i bolji od kineskih 1080p IPS-a.

Ostaje da se vidi to kakav ce kvalitet ekrana biti, ako bude solidan, bice prilicno bolji telefon od A2, bolji je svakako.
 
Poslednja izmena:
Meni je ovo korak nazad u odnosu na A2, glupost. Bezveze baš.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Treba (valjda) i Pro da izadje, onda je ovo naslednik A2 Lite.

Svakako korak nazad ne moze da bude jer je sve napredovalo osim rezolucije ekrana.
 
Poslednja izmena:
Osim najbitnije stvari... A da ne pominjemo da ako je ovo Lite, onda je po cijeni Pro, Pro nema šanse da se isplati.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo mora 50e dole bar od ove cene.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Vratite se na temu, da se ne dele za džabe poeni.
 
Meni je neverovatno da za 250e oni daju 720p ekran u 2019toj godinu.

Upgrade na drugim poljima je ocigledan, amoled i baterija pre svega, uz naravno novi dizajn sto i ne racunamo, svaki fon to ima u odnosu na proslu godinu.
Sto se cipa tice, da sacekamo rezultate nek malo ispred ovaj sd 665 u odnosu na sd 660 i uz bolju efikasnost to je super. Na kameri se jasno ocekuje da bude glavna stvar kao i kod prethodnika.

Da su stavili 1080p za 250e ni blizu ne bi imao konkurentan Android One telefon, ovako stvarno bljuc....Ako je ovo lite kako se prica, onda ce pro ako ga bude biti 300e++, a onda bez sd 730, iste baterije, nesto veceg ekrana, 1080p amoled ne bi smeo biti, previse su blizu mi 9t i mi 9.
 
Kaže "U međuvremenu, na ekranu Mi A3".
c22d1976e5a9356de565ea15eeb63814.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Top fora :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Je l može neko da mi da racionalan i prihvatljiv odgovor na pitanje "Zašto Šaomi izbegava NFC?" - ne u A seriji nego u maltene celom srednjem segmentu! Bar ono što je kod nas najpopularnije (A, RN) ga nema. Ili ga neki i ima?

Je l taj čip skup?
Je l veliki? (zauzima prostor)
Ako "nije", onda - zašto?

Je l Kina lider u e-trgovini? Jeste.
Ali više vole IR blaster nego NFC? ([emoji23])

Ne mogu sebe da ubedim da je NFC čip nekakva *premium* fora, a nije ni novotarija; imali su ga telefoni stari deceniju (Google Nexus S ๑ 2010) maltene

I, nebitno je koliko je NFC "potreba"(n) ili ne. Mogu i bez njega. Ako mi baš treba, izvadiću matori, jedva živi Samsung S3 i resiću problem...(tako što ću vucarati dva telefona, bzvz)
Ali pitanje stoji.

Čisto da ovo ne bude pro/anti-NFC.
Pitanje je tehničke prirode - šta opravdava nepostojanje tog čipa?

Sent from my brain to my fingers, interacting with my Android phone; not via Tapatalk.
 
Kinezi u Kini uglavnom ne koriste NFC

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ali recimo Mi band NFC nema global, samo China. Za četvorku , ne zna se da li će biti puštena i global.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zato što u taj band ne mogu da instaliraju WeChat , tamo se sve plaća preko te apk.
NFC su možda tek skoro počeli da guraju , znam da se to tamo ne koristi

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ali ga huawei uredno ima u svojim modelima. Ni meni nekad nije jasan xiaomi sa nekim odlukama...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da održiš cijene, eliminišeš sve što možeš. Kinezima ne znači previše NFC a nije jeftin - doviđenja. IR blaster jeftin i koristi se? Ostaje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima, jako lepo radi, ima jako dobru kameru i odlican zvuk, dobru izradu i ok bateriji, prilicno je dobro zaokruzen telefon.
 
Mi A3 bih uzeo bez razmisljanja uprkos tim rezolucijama i sl. prije nego na papiru i bolje telefone.

Meni nista ne znaci ni SD855 ako mi SW ne lezi (nisam taj tip), a i necu nositi telefon 100godina da toliko dugorocno razmisljam.

Samo Android One za sada...budzetski tel po pristupacnoj cijeni.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Xiaomi M1904F3BG (CC9) gets certified in Russia, may launch soon as the Mi A3 Pro


Zanimljivo..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Znaci istinita je ona priča da dolaze 2 telefona, samo ovaj put pro verzija i da su cijene skočile u odnosu na lani ...

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Realno ima smisla da ne ulaze u oblast gdje dominira Redmi Note, kao što je dosad bilo, nego da se ponudi malo jače pakovanje uz Android One. Ipak je Mi serija. Vidjećemo pošto će biti.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Džabe im ako luduju sa cenom kao i sa A3 modelom.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Džabe im ako luduju sa cenom kao i sa A3 modelom.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Вероватно си мислио на А2 модел? А3pro сигурно ће бити скупљи од А2 али колико, тешко је рећи. Вероватно око 200-250$ на које треба додати дажбине у Србији.
Тренуто је цена А2 око 150$
 
Nazad
Vrh Dno