Šta je novo?

SMB 1.0

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
541
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Cao drugari, imam sledeci problem.

Na poslu imam sledecu situaciju. Imam kombinaciju od 10ak racunara gde su neki na windowsu XP a neki na windowsu 10. Delimo stampace i fajlove izmedju nas i potrebno je da se vide svi racunari na mrezi. Racunari sa windowsom XP nemaju problema i oni vide sve i vide se izmedju sebe. Racunari sa windowsom 10 ne vide XP racunare dokle god ne upalim ovaj SMB1 u windows optional features. Mozda to nema veze sa tim, ali ja sam nekako povezao sa tim, i cim upalim taj servis racunari se vide. E sad imam situaciju da na jednom win10 racunaru uopste nemam tu opciju da upalim taj smb1. Trazio sam na google-u i nailazio na neka resenja preko command prompta ali nisam nista uspeo da uradim. Da li slucajno neko nema ideju kako da ukljucuim taj servis? Mozda mi uopste ovo i ne treba da bi se videli xp racunari, mozda ima druga fora?
 
Treba ti, XP nema SMB2.0.
Nemam ideju kako da enablujes ako ga nema pod Features.
 
Treba da ga "doinstalira".
Na svim W10 gde sam imao problem, ili sam ga uključivao ili dodavao.
 
DA, svi ovde odrzavamo nuklearni silo pa moramo da brinemo :)

XP ne podrzava nista sem SMB1.0, tako da mora.
 
Otvori powershell kao admin i proveri da li je SMB1 enable sa:

Get-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName "SMB1Protocol"

ako stoji disabled onda copy paste ovo:

Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName "SMB1Protocol" -All

I to je to.
 
Poslednja izmena:
DA, svi ovde odrzavamo nuklearni silo pa moramo da brinemo :)
Ne održavamo, ali kao što ne ostavljamo otključan stan kada izlazimo, tako ne bi trebalo ni da ostavljamo "otključanu" mrežu u firmi. U najboljem slučaju ostaćemo bez malo papira i boje, u najgorem bez svega
https://www.forbes.com/sites/thomas...and-the-problem-is-much-bigger-than-you-know/

XP ne podrzava nista sem SMB1.0, tako da mora.
Možda je rešenje ne koristiti bušan softver kao što je npr. XP ili SMB 1. Mada, nije moja firma, i nisu moji podaci
 
Poslednja izmena:
Firme ne kupuju 200 novih racunara zbog Windowsa 10, a i ne prelaze na Linux cak i kada mogu.

Mnogo vise problema (sigurnosnih) naprave sami radnici u firmama, ali se o tome cuti jer upgrade se prodaje ;)
 
Enejblovanje smb1 moze stvoriti masu problema kod sistemske administracije, ali samo u slucaju ako su racunari na remote lokacijama, odn ako moras rdp na njih. Ako sam skapirao ti imas pristup masinama lokalno, tako da neces imati problem.

Btw jel ti resen problem?
 
Nazad
Vrh Dno