Šta je novo?

Koji Xiaomi uz Vip ugovor?

BorisBeaM

Slavan
Učlanjen(a)
23.06.2014
Poruke
759
Poena
255
Pozdrav,

Planiram ovih dana da uzmem nov ugovor u Vip-u (akcija za nove roditelje, 9 meseci besplatna pretplata), i uzeo bih vaučer za popust u Xiaomi shop-u.

Najverovatnije uzimam Intarifu, pa bih imao 13000 popust na telefon (tj efektivnih 5500, kad se uračuna veća cena paketa).

Problem je što nikako ne mogu da odlučim koji Xiaomi da uzmem. Dugo nisam kupovao telefon (poslednji mi je bio Oneplus One kad je izašao).

Najbitnije su mi dobra kamera i baterija. Performanse su mi bitne više iz potrebe da imam nešto jako nego što će mi realno značiti, jer verovatno neću igrati ništa na telefonu.

Sad, prvo mi je za oko zapao Pocophone (sa popustom dođe 24000).

Sviđa mi se, naravno, što je zver hardverski, i što ima jaku bateriju. Veliki plus su i 3.5 mm jack i SD slot.
Kod njega me uglavnom brinu bagovi (čitao sam da je bio dosta problematičan, ne znam jel sad sve ispeglano), kao i kamera (mada, gledajući primere, ne deluje toliko lošije od novijih telefona). Izrada isto nije neka, ali će svakako ići u case, pa i nije bitno toliko.

Drugi izbor je Redmi Note 7 (16000).

Dosta slabiji od Poco-a, ali i jeftiniji (a, kao što rekoh, ne verujem da ću nešto mnogo igrati na telefonu, pa ne znam koliko ću primetiti tu razliku u svakodnevnom radu). Kamera na papiru deluje bolje, mada nisam siguran da li je u praksi. Izrada isto, ali opet, ide u case, pa i nije bitno.

Tu su još i Mi Max 3 (17000; privlači me baterija, mada verujem da je i 4000 mAh verovatno više nego dovoljno), kao i najjeftinija opcija Mi A2 (9000; ali uz dosta kompromisa, naročito baterija).

Razmatrao sam i Mi 9 SE (32000), ali mi ne deluje toliko bolje od Poco-a da opravda razliku u ceni (osim vizuelno).

Od skupljih mi je zanimljiviji Mi Mix 3 (37000), čak mi i njegova kamera deluje bolje nego Mi 9/ Mi 9 SE, ali mislim da je ipak preskup za moje potrebe (posebno imajući u vidu da mi je prethodni telefon stradao za svega par meseci... btw, jel znate negog da menja ekran za Oneplus One? :D ).

Znam da nisam postavio neka konkretna pitanja, i da samo bez veze razglabam, ali bi mi svaka pomoć značila, pošto stvatno ne znam šta da uzmem. :)
 
Da li si video poco uzivo? nije on toliko lose izrade, jest da je plastika, ali sve je to dobro uklopljeno.
Kamera na Pocu je ista kao na mix3, s tim da na Pocu nema OIS, iste verzije Gcam se instaliraju na poco i na mix3.
e sad mi9se, je noviji, nije taj procesor toliko losiji nego ovaj na pocu.
Kod nas je problem sto su nerealne razlike u ceni.
Mix serija telefona je nesto posebno, i oni drze cenu, evo i sada xiaomi mix2s je oko 340-350 evra, dok je mi8 oko 300. Mi8 je noviji.
Da sam na tvom mestu ja bih se razmisljao izmedju mix 3 i mi9se.
 
Poco iako je napravljen od plastike baš je kvalitetno sklopljen, kao tenk je. Mada ja bih najradije išao na Mix 3, naravno ako keš nije problem. Šteta što su povukli Mi8 iz prodaje, za 40k nije bilo bolje kupovine.
 
Hvala svima na odgovorima. :)

Da li si video poco uzivo?

Nisam video nijedan od telefona uzivo (od Xiaomi-a jedino sam Note 6 Pro držao, koji deluje ok).

nije on toliko lose izrade, jest da je plastika, ali sve je to dobro uklopljeno.
Poco iako je napravljen od plastike baš je kvalitetno sklopljen, kao tenk je.
Najverovatnije onda idem na Poco. Mi 9 SE mi je isto ok, ali mi ne opravdava 30% veću cenu (jeste bolja izrada i kamera, ali je slabija baterija, nema 3.5 jack ni SD slot...), a Mix 3 trenutno izgleda da nema na stanju u shop-u (što mi je pomalo i drago jer se premišljam oko njega, a skup je realno :D ).

Mislim da ne mogu da se dve promocije kombinuju, popust na pretplatu i xiaomi vaučer. Proveri...

Pitao sam danas u poslovnici, rekoše da može da se kombinuje (što je i logično, jer uz tu promociju svakako može da se uzme telefon, a ovaj Xiaomi popust samo dođe kao zamena za telefon koji oni nemaju na stanju...). Mada, nije znala radnica kako da izvedem da sve ovo naručim online (zbog dodatnog GB), to ću morati da cimam korisnički servis.
 
U vezi mix3, dobro i nije bas, ali sto se tice dizajna i cene.
Imao sam mix2s, pa sam ga prodao bratu i kupio mi8. mix2s je bar za 2 koplja bolje izrade od mi8, mix2s od keramike, osetis da je to kvalitet. na mi8 je staklo, ali generalno to vise lici na plastiku, tako je obradjeno. Mi8 je lep, ali u poredjenju sa mix 2s bas i nije. Onda sam sad uzeo mi9t, on je isto od stakla, lepsi od mi8 ali ni jedan mi nisu tako lepi kao mix 2s. Verujem da je i mix 3 takve odlicne izrade, i veruj mi da stvarno nije velika cena za takav telefon. pored toga on bi trebalo da dolazi sa 128GB interne memorije, tako da sd slot ti ne treba. Ako mislis da instaliras aplikacije na sd, to ne radi bas najbolje u poslednje vreme, a i vecina aplikacija sad ni nece da se instalira na sd karticu. 3.5mm jack ok je imati, ali veruj mi da ne treba pored onog prikljucka ( adaptera ) za slusalice. Stvarno je odlican zvuk.Pored toga u pakovanju mix 3 dobijas i bezicni punjac. Tako da stvarno opravdava cenu. pogledaj da li ga ima u nekim drugim poslovnicama.
 
Cimaj ti njih još jednom i proveri u call centru da li mogu da se kombinuju. Vidi sitna slova na vip sajtu u delu gde piše o Xiaomi promociji...


Odabirom ove promocije korisnik nema pravo da uzme mobilni telefon ili popust na mesečnu pretplatu u Vipu tokom trajanja ugovorne obaveze.
 
^ Pa i nemam ja popust na pretplatu, plaćam punu cenu paketa (1500 za intarifu), samo što zbog druge promocije (za nove roditelje) ne plaćam pretplatu uopšte prvih 9 meseci. Ta sitna slova bih rekao da znače da se ne može uzeti drugi telefon iz njihove ponude ili paket kao po ceni bez telefona (1000 za intarifu), što je i logično, jer taj vaučer samo bukvalno menja uzimanje Xiaomi telefona od njih na uzimanje iz Xiaomi shop-a po istoj ceni kao što bi bio kod njih uz paket.

Tako da stvarno opravdava cenu. pogledaj da li ga ima u nekim drugim poslovnicama.

Uh, nemoj mi otežavati, taman se odlučih za Poco. :D

Svakako mi ne vredi da gledam u drugim poslovnicama (nisam najbolje ni razumeo šta pod tim misliš?), jer moram uzeti u Xiaomi shop-u zbog popusta (i to online shop-u, jer nisam iz BG-a, a tamo piše da proizvod nije raspoloživ, iako ga je do juče bilo...).
 
Ma nemoze, ja sam hteo istu stvar, INTARIFA sa popustom nemozes da dobijes vaucer za xiaomi telefon. Zvao ih 2 puta, rekli moze, kad sam otisao da izvadim nedaju stipse. Toliko o njihovom davanju. Moze ali bi ti pretplata bila bez popusta, sto bi meni konkretno izaslo 1000din popusta u 2 godine ukupno. Neka im, hvala.

Edit; ovo za roditelje ne znam... Mozda imas druge uslove i okolnosti, ali eto... Ako placas punu cenu paketa onda mozes, ali nista to dzabe nije.
 
Pa da, kao što rekoh, ne može popust na pretplatu, kao i inače što ne može kad se uzme telefon. Tj nije to popust, to je prosto cena paketa sa i bez uzimanja telefona (a Xiaomi vaučer je isto što i uzimanje telefona).

Ja plaćam punu cenu, ali zbog te druge promocije ne placam 9 meseci. Posle toga plaćam 1500 din još 15 meseci, pa mi stvarni popust izađe 5500 din na telefon (nije nešto, ali ipak bolje od uobičajenih bednih 1000 din popusta). :)
 
Uh, nemoj mi otežavati, taman se odlučih za Poco. :D

Svakako mi ne vredi da gledam u drugim poslovnicama (nisam najbolje ni razumeo šta pod tim misliš?), jer moram uzeti u Xiaomi shop-u zbog popusta (i to online shop-u, jer nisam iz BG-a, a tamo piše da proizvod nije raspoloživ, iako ga je do juče bilo...).

Mozda je najbolje da nazoves xiaomi shop, jer oni na sajtu nista nemaju na stanju a u prodavnici imaju. Tako je bilo i sa mi8.

(ja mislio da si napisao da nema u vip-u vise mix3, pa sam zato napisao da pogledas u drugoj radnji)
 
Meni je Mix2s totalno bzvz delovao u ruci. Uopšte mi nije bilo to to. Jeste pozadi keramika i jeste da se lepo oseti u ruci, ali tu se po meni priča završava. Dok je Mix 3 totalno druga priča, jedan prelep i jako kvalitetan telefon
Mislim da su povukli skroz Mi8 iz prodaje jer bi ubio prodaju Mi9 se.
Ako keš nije problem onda idi na Mix 3, a ako hoćeš da uštediš i da imaš okej uređaj sa odličnim specifikacijama, okej kamerama i odličnom baterijom, a nije ti bitno da je telefon od metala, stakla, keramike onda idi na Poco.
 
Stigao danas Poco, prvi utisak je odličan.

Stavih ga u Nilkin i staklo, mada je i bez toga delovao poprilično robusno.

Inače, bez problema uzet Xiaomi vaučer uz Vip Intarifu sa 9 meseci besplatno preko sajta, nisam morao ni da se cimam sa korisničkim servisom. Posle samo ubacio kod pri kupovini telefona u shop-u juče, i već jutros stigao. :)
 
Nazad
Vrh Dno