Šta je novo?

Uništiti SSD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

coldman

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2008
Poruke
302
Poena
330
Malo nesvakidašnje pitanje/tema.

Daklem, interesuju me najbolji načini za uništavanje SSD-a kao i podataka na njemu a da to pritom ne može da se primeti da se dogodilo. Ne interesuju me fizička uništavanja/oštećenja OSIM ako pod fizičkim ne podrazumevate da nečim/nekako oštetite SSD a da on pritom izgleda kao da je sve u redu sa diskom dok ga ne priključite i pokušate da proverite podatke/podignete sistem/... Istraživao sam par večeri na telefonu pre nego što zaspim :d ali naravno da Google neće da izbaci ništa adekvatno.
Ako neko ne želi da napiše iz bilo kog razloga javno a ipak je voljan da podeli znanje, neka šibne PM jer ja se obavezujem da to neću deliti iz takođe nekih sebi ličnih razloga.
Neko će pitati za razlog možda pa da kažem odmah da recimo planiram da promenim sferu interesovanja značajno.
 
uzmi i upisuj ogroman broj sitnih fajlova na njega, - za par godina, uništavaš ga sigurno.

posle reklamacija, zamena za novi, duplo skuplji... - nebo je granica, što bi rekli naši prijatelji američani.
 
Pre više od 10 godina sam dao mi uništi drug jednu matičnu ploču Defibrillator om. Polovnično je radila, a servis se pravio blesav. To je i poslednji put da sam imao probleme tog tipa.
 
Neko je spominjao elektronski upaljac plinski za duvandzije, valjda ona iskra je dovoljno jaka da nesto osteti u ssd-u a da se ne vidi trag gde je udarila iskra... nesto takvo (ja probavao nisam)...
 
uzmi i upisuj ogroman broj sitnih fajlova na njega, - za par godina, uništavaš ga sigurno.

posle reklamacija, zamena za novi, duplo skuplji... - nebo je granica, što bi rekli naši prijatelji američani.

Ne interesuje me garancija, nije ni u pitanju samo jedan disk. "Cena" podataka (i sigurnost) na disku se ne može meriti sa par stotina evra hardvera za skladištenje.

Pre više od 10 godina sam dao mi uništi drug jednu matičnu ploču Defibrillator om. Polovnično je radila, a servis se pravio blesav. To je i poslednji put da sam imao probleme tog tipa.

To ću svakako da uzmem u razmatranje. Ali sam poprilično siguran da će da se vidi "šok".


Pročitao temu i sve se maltene svelo na neku sitnu pomoć i na previše offtopic-a. Svakako onog gde ljudi komentarišu kako da "ubiju" Yuga... :smoke:
 
neće, uradio je na kraju smene, preko jastuka :d.

 
Poslednja izmena:
Ne interesuje me garancija, nije ni u pitanju samo jedan disk. "Cena" podataka (i sigurnost) na disku se ne može meriti sa par stotina evra hardvera za skladištenje.
To ću svakako da uzmem u razmatranje. Ali sam poprilično siguran da će da se vidi "šok".
Ovo dva nemaju bas smisla - ako je sigurnost podataka, sok je nebitan - fizicki unisti NAND i kontroler.
Ako ne treba da se vidi - zasto ne treba da se vidi, ako je sigurnost podataka u pitanju?

Moze da se otvori, unisti kontroler i podaci su beskorisni (ni zamena kontrolera nije dovoljna).
 
Druže po ovome što si napisao ostaje još jedino mogućnost da želiš da uništiš tudje ssd diskove i ne želiš da ostavljaš tragove.

Malo nesvakidašnje pitanje/tema.

Daklem, interesuju me najbolji načini za uništavanje SSD-a kao i podataka na njemu a da to pritom ne može da se primeti da se dogodilo. Ne interesuju me fizička uništavanja/oštećenja OSIM ako pod fizičkim ne podrazumevate da nečim/nekako oštetite SSD a da on pritom izgleda kao da je sve u redu sa diskom dok ga ne priključite i pokušate da proverite podatke/podignete sistem/...



Ne interesuje me garancija, nije ni u pitanju samo jedan disk.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno