Šta je novo?

Pomoc oko SSD

Taj program i nije baš napravljen za SSD.
 
ne sekiraj se ništa, dobar ti je ssd. ako možeš pronađi noviju verziju sentinela, tu je popravljen taj "bug" sa ssd-ovima
 
Zacudio se sve je novo ovo je 4 dan kako je komp pusten u rad pa me zbunilo
 
Hocu da pitam nesto me zanima ja imam ovaj SSD Samsung SSD 860 EVO M.2 250GB (250 GB, SATA-III)
sad koja je razlika izmedju mog SSD i ovog SAMSUNG SSD 970 Evo Plus 250GB - MZ-V7S250BW 250GB, M.2 2280, PCIe, do 3500 MB/s
ja sam hteo da kupim ovaj SAMSUNG SSD 970 Evo Plus 250GB - MZ-V7S250BW 250GB, M.2 2280, PCIe, do 3500 MB/s a svi mi govorili da uzmem ovaj SSD Samsung SSD 860 EVO M.2 250GB (250 GB, SATA-III) i u cemu je razlika i koi je bolji
 
860 EVO M.2 250GB (250 GB, SATA-III) sporiji
970 Evo Plus 250GB NVMe Brži.
 
Primetio ili ne ipak je NVMe dosta brži pa ako cena nije previše jača onda što da ne.
 
da ne otvaram novu temu treba mi pomoć oko instalacije sistema na ssd: planiram da kupim ssd od 120gb i na njemu da instaliram win 7 64-bit e sad me interesuje sledeće-kako da instaliram sistem na ssd a da na hard disku ostanu neke istalacije nekoliko igara i sl (da ne formatiram hard disk ) inače na hard disku je trenutno win 7 32-bit bez podeljene particije (ne skladištim nešto mnogo tako da nisam delio particiju ) znači sad povežem u kompu ssd i podesim u opcijama u biosu da na njemu instaliram sistem a stari win 7 da ostane u old-u na hardu ili kako već ide? napišite mi postupak i redosled kako da uradim...unapred hvala :wave:
 
Ja sam iskopcao hard, ubacio ssd instalirao normalno i posle ukopcao hard sa sve starom instalaciom, proveris u biosu samo da je namesteno da bootuje sa ssd-a..
E sad za postupak brisanja win-a sa harda posle ne znam(bez formatiranja), to bi i meni znacilo jer je ostao kompletan win na hardu a nema potrebe da blei tu.. ( ovo je na caletovoj masini pa se nisam opterecivao toliko s obzirom sa sve radi ok ali bih voleo da uklonim taj win)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ee Dušane hvala ti puno :) to je i meni prolazilo kroz glavu ali ono...trebalo bi da ti stari sistem na hard disku stoji u program fajls u folderu old-mada tu može i da ostane :type:

čekaj kad si posle toga priključio hard i uključio komp sistem se podizao sa ssd-a?
 
Poslednja izmena:
da, samo proveri u biosu da ti slucajno ne vrati da bootuje sa hdd, mada meni nije vratio
 
ok...

a napiši mi prilikom kupovine ssd-a jel treba da obratim pažnju tipa neki priključak i sl ili svaki ssd može da se priključi na svaki komp? inače komp sam kupio nov 2014 god...
 
SATA SSD ima iste priključke kao HDD.
 
Postoje i ssd-ovi sa nekim drugim prikljucima tzv M.2 konektori i njih nemoj da uzimas jer ne mogu na tvoj komp.
Trebas uzeti ssd sa klasicnim sata konektorima kao sto su na hdd.
Sam ssd je kutijica sa dva konektora na koje kacis data i naponski kabl.
 
ljudovi imam problem...kupio sam biostar ssd od 120gb ubacio ga u komp povezao i iskopčao hdd...instalirao sam win 7 64-bit (doduše par puta sam započeo instalaciju i napravio dva old win-a zauzeo mestu na ssd-u pa ih obrisao pri trećem instaliranju ostalo mi 111gb na ssd *mjau**mjau**mjau* zaboravio sam kako ide instal sistema zadnji put sam instal. sistem pre 2.5god ) inače sistem win 64-bit sam instalirao putem usb-a ) i kad sam završio instalaciju sve prošlo ok ukopčao sam hdd uključio komp dizanje sistema regularno proteklo i onda prijavi se hdd ali sa još jednom praznom particijom sa starim sistemom zauzetost memorijom je ostala ista ali sve instalacije igara su nestale :( šokirao sam se i sad ne znam šta da radim *mjau**mjau**mjau* ne znam da li smem da formatiram ceo hdd ili da ostavim kako jeste?

kad je upitanju ssd od 111gb pri instalaciji osnovnih programčića za matičnu i za sistem ostalo je 88gb jel to regularno ili ne? i posle odredjenog vremena verovatno hhd se ugasi napravi cak i kad ga aktiviram čuje se kako se pokreće i jel to tako treba ili ne?
 
Nazad
Vrh Dno