Šta je novo?

Prečistač vazduha

3h vs pro? Blizina autoputa i gomila cigareta.
Btw vidim da za duvanski din predlazu Anti-formaldehyde filter.... Jel to potrebno i da li "stvarno" pravi razliku kada je duvanski dim u pitanju?
 
Bitno je samo prostor koji prečišćavaju koliki je, Pro radi do 69kv mislim a 3H manje.

RN 5 Pro
 
36kvm. Znaci Pro samo pokriva vecu povrsinu, tj nema neku drugu komparativnu prednost nad 3H?
 
Pro ima jači ventilator pa može da pokrije veću površinu i prečisti za manje vremena. Koriste isti filter.

Ne znam za duvanski dim ali je supruzi par puta zagorelo nešto na šporetu i 3H je prečistio da nije smrdelo u stanu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Računaj da će svaki prečistač vazduha da prečisti vazduh u prostoriji u kojoj se i nalazi i ne više od toga, bez obzira na kapacitet uređaja. Vazduh se ne kreće baš tako brzo u stanovima. Ako ima dobru poziciju u sobi (idealno bi bilo u sredini, ali ih većina sklanja negde sa strane), onda će u sobi u kojoj se nalazi i biti relativno brzo prečišćen, ali očekivati da kupiš uređaj, čak i velikog kapaciteta (npr. da je namenjen za 60 kvm) i da ga držiš npr. u dnevnoj, a da očekuješ da prečisti i hodnik i dve spavaće sobe, to će ići malo teže. Opcija je da ga pomeraš tokom dana po stanu.
Pro verzija je dobra samo za veće kancelarije. Zabodeš ga na sred kancelarije i pustiš da radi.
 
I sta rekoste, moze li se nastaviti koriscenje uredjaja xiaomi 2s nakon isteka filtera? Neka fora za reset? Filter kao nov, u stanu vecinim ispod 30 svakodnevno mirise na novo...
 
Pitanje je da li uopšte ima smisla resetovati ga jer džaba što on izgleda kao nov ako je materijal u njemu koji apsorbuje mirise isl. zasićen. Predpostavljam da ima nešto u sebi tipa aktivnog uglja koji ima neka apsorpciona svojstva i kad se zasiti možeš samo da ga baciš!
 
Bem li ga... Deluje svez, nema mirisa, ne pusi se u sobi, ne kuva... Izgleda ce morati nov...
 
Ne mora nov ako nije cistio bas zagadjen vazduh.

Kako reaguje uredjaj, gasi se, pisti?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
pretpostavljam da vecina vas ne koristi sada kad je ok vazduh? ja ga kupih pred korona pandemiju i sad ne koristim. probao. vazduh je ono 003-005 i ispada da nema potrebe sada. cukarica je lokacija
deluje mi da cekam jesen?
 
Ja ga sada ne koristim, nema potrebe kada nema zagađenja, a i supruga se plaši da ne podiže koronu sa poda.
Filter neće propasti do sledeće grejne sezone i novog zagađenja, sada mi je na 87%.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koristim ga zbog polena i praha iz štampača. I odlična je stvar.
 
Vreme je i meni došlo za zamenu filtera :) 3H je u pitanju, ima na KP za 30 evra neki plavi i sivi filter, ili šta drugo da uzmem?
 
Poslednja izmena:
3H dolazi sa sivim Hepa filterom. Plavkasto zeleni filter je više da upija neprijatne mirise mislim... Samo obrati pažnju da li je original filter jer ima mnogo kopija koje su upitnog kvaliteta.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Vreme je i meni došlo za zamenu filtera :) 3H je u pitanju, ima na KP za 30 evra neki plavi i sivi filter, ili šta drugo da uzmem?
Sivi HEPA original je najbolji.

Ako je doslo vreme jer uredjaj kaze, a vazduh iz filtera ne smrdi i filter cisti kako treba i nije zapusen, citao sam da ljudi turpijom izgrebu RFID chip i nastave da koriste.

Ako je radio samo tih ~150 dana i nije sve vreme cistio dosta zagadjen vazduh, velika je sansa da zamena jos nije potrebna.

Ja sam moj u 2S modelu zamenio jer je upio previse dima od cigare i poceo je nesnosno da smrdi vazduh koji izlazi, napravio sam gresku i stavio ga za rodjendan u sobu sa 5-6 pusaca, 7-8 paklica cigara u zatvorenom prostoru je ubilo filter :D
 
Bas tako, moji su ga koristili 24/7 ovih 5-6 meseci i ode :) pa da vidim sad sta i kako...
 
Kako su se pokazali preciscavaci sad u prolece i leto kod ljudi koji imaju polenske alergije?
 
Meni ne pomaže Zepterov sa svim onim silnim filterima (od kojih je jedan navodno baš u te svrhe), pisao sam već. Alergičan sam na polen.
 
Vreme je i meni došlo za zamenu filtera :) 3H je u pitanju, ima na KP za 30 evra neki plavi i sivi filter, ili šta drugo da uzmem?
Da li 3H ima RFID reader na dnu kojim prepoznaje zamenu filtera?

Ja sam zamenio filtere između Pro i 2S i brojač su krenuli ispočetka.

Nešto ne verujem u potrošnju mehaničkog filtera za 150 dana. I to za isto vreme i ovde i u Pekinguu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da nema neko neispravan jedan od ovih Xiaomi prečišćivača, hoću nešto da napravim i treba mi kućište jer jako lepo izgleda a i motor bi mogao da isoristim, nebitno dal je ispravan (motor).
Ako ima neko, zamolio bi da mi javi u inbox ako bi hteo da proda i pošto. Bitno je da ne bude mehanički izlupan. Hvala.


Da li 3H ima RFID reader na dnu kojim prepoznaje zamenu filtera?

Ja sam zamenio filtere između Pro i 2S i brojač su krenuli ispočetka.

Nešto ne verujem u potrošnju mehaničkog filtera za 150 dana. I to za isto vreme i ovde i u Pekinguu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ima i 3H RFID čitač.
Čini mi se da nije u pitanju potrošnja koliko popunjenost "pora" tog filtera sitnim česticama za koje je i dizajniran da ih filtrira tj. zaustavi. Ako je "aktivni" filter sa onim ugljem onda je u pitanju iscrpljivanje apsorpcione moći tog uglja jer on upija mirise do neke granice saturacije a posle toga mu opadne moć apsorpcije ispod korisnog nivoa pa je preporuka zameniti jer više ne radi posao...

Slično kao što kod usisivača imaš hepa filtere na izlazu iz motora, da bi se smanila prašina koju vraća u prostoriju, to je čisto mehanička barijera ali ipak se i ona posle izvesnog vremena popuni česticama. Možeš kompresorom da ga "čistiš" par puta, da ga opereš ali ne može u nedogled, posle izvesnog vremena jednostavno stavljanje novog daje znatno bolje rezultate od čišćenja starog filtera.

Ko je na prvom ciklusu kod ovog Xiaomi filtera mogao bi da proba da ga očisti kompresorom čisto da vidi rezultate ali to mora biti neko ko ima izraženu alergiju i ko bi mogao da primeti efikasnost filtera, ja recimo ne primetim razliku između vazduha sa 001 jedinica zagađenosti koje 3H prikazuje u tom formatu, šta god to bilo i recimo 050 istih jedinica.

Što se procene popunjenosti filtera koju prikazuje ovaj moj 3H tiče, mislim da je to proizvod merenja onog senzora na poleđini uređaja, vremena rada i režima u kom radi. Verovatno su isprogramirali da recimo minut rada u noćnom režimu kada je "broj čestica" na nivou 011-020 troši filter za recimo 0,002% a na nivou 021-030 recimo 0,0025% itd. Brojke su čisto kao prikaz sistema rada, ne verujem da ima senzor iza filtera da bi mogao da uporedi koliko je vazguh očišćen od čestica i tako "proceni" koliko je filter efikasan tj. u kom životnom stadijumu se nalazi...
 
Poslednja izmena:
Ja sam ubeđen da broje 150 dana od uključivanja, baz neke dodatne "pameti" .

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
I meni se baš tako čini. Meni se Pro buni za filter ali u aplikaciji stisneš ono OK ili šta već i nastaviš dalje. Radi bez stajanja.
 
Ja sam moj dobio odprilike 16-tog marta, ne koristi se svaki dan a kad se koristi radi max 5-6 sati, samo par puta sam ga ostavio preko noći da radi da vidim hoće li mi smetati zvuk (u "mesec" režimu).
Uglavnom moj prikazuje da je filter na 78%.
 
Ja moj 3H evo koristim već mesec dana nakon isteka filtera. Aplikacija ponekad upozori, ali on u principu radi bez problema. Nema neprijatan miris ili nešto slično. U pitanju je sivi HEPA, mislim da ću isti taj opet i da kupim. Inače, ja oko nega namotam još sloj tkanine od aktivnog uglja, kupio sam to svojevremeno na dužni metar negde. Em uklanja neprijatne mirise, em osnovni filter duže traje. Inače ako vam displej pokazuje jednocifreni broj nemojte da mislite da vam je vazuh potpuno čist i zdrav, postoji gomila drugih štetnih čestica koje su veće od PM2,5 pa ih uređaj ne meri ;) Iskreno, meni se dosta dobro pokazao protiv alergena, polena i slično.
 

Prilozi

  • 3h.jpg
    3h.jpg
    528.6 KB · Pregleda: 248
Poslednja izmena:
Super ideja, hvala :)
Kakvo ti je iskustvo s air flow-om nakon tkanine preko? Jel potrebno da se pojaca speed ili ?
 
Poslednja izmena od urednika:
Citajuci temu, ispada samo Xiaomi pravi precisivace vazduha.
Jel ima neko iskustva sa DeLonghi AC75 ili Gorenje 203M?
 
Nazad
Vrh Dno