Šta je novo?

Prečistač vazduha

Haha znaci nisam jedini :) idem u lid dva puta nedeljno i dovlacim deminerilazovnu vodu :) razmisljam se da uzmem jos jedan uredjaj da ne moram da ga vucem sa sobom u spavacu...

Koji senzor vazduha preporucujete/koristite uz homekit, temperatura, vlaznost i eventualno zagadjenje :) ako ima eink ekran jos bolje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vala iz mog iskustva ne znam sta je dobro. Imam aqara senzore temp/vlaz/pritisak, imam temp/vlaz/zagadjenost na preciscivacu i temperaturu na netatmo termostatu i termo glavi i sto bi se reklo “ništa s’ ništa” se ne gadja [emoji23]
 
Haha znaci nisam jedini :) idem u lid dva puta nedeljno i dovlacim deminerilazovnu vodu :) razmisljam se da uzmem jos jedan uredjaj da ne moram da ga vucem sa sobom u spavacu...

Koji senzor vazduha preporucujete/koristite uz homekit, temperatura, vlaznost i eventualno zagadjenje :) ako ima eink ekran jos bolje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Batalio sam kupovinu vode, neisplativo je, uzeo sam Akvafor bokal i vodu iz njega sipam u uredjaje.

Ima Xiaomi neki senzor za vlagu i temperaturu, 1000-1500din je, povezuje se na Mi Home aplikaciju, ja cu uzeti njega uskoro. Ima kod Kineza jeftinije ja mislim.
 
Poslednja izmena:
Ja imam neki senzor koji pokazuje 30% vlagu u sobi, a ovaj xiaomi pokazuje 60%. Nešto se gadno istripovao xiaomi.
 
Ja sam nešto skeptican za tačnost xiaomi senzora. 2 ovlaživača druga 2 različita brenda pokazuju tipa 40% a 2 xiaomija 60 - 70% vlaznost vazduha.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Treba mu vreme malo dok se unormali, meni je inicijalno pokazivao 60-70%, posle nekoliko sati rada se unormalio i pokazivao 30-40 koliko je tad i bilo, osecao sam po suvim ocima i ustima :D

Isto tako je bilo i kad sam ga iskljucio iz struje, ocistio i vratio nazad. Prvih sat vremena pokazivao neke nenormalne vrednosti, posle se smirio.
 
Batalio sam kupovinu vode, neisplativo je, uzeo sam Akvafor bokal i vodu iz njega sipam u uredjaje.

Ima Xiaomi neki senzor za vlagu i temperaturu, 1000-1500din je, povezuje se na Mi Home aplikaciju, ja cu uzeti njega uskoro. Ima kod Kineza jeftinije ja mislim.

Jesam li ja pogresno shvatio, da li Xiaomi senzoru treba hub za rad?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mu hub da bi preko aplikacije mogao da vidis podatke, ovako bi trebalo da radi nezavisno.

Ja imam hub ugradjen u Xiaomi ruter. Takodje neka kamera njihova isto ide sa ugradjenim hub-om, ne mora vise zasebno hub da se kupuje.
 
Poslednja izmena:
Imate sad 3c preko mts uz ugovor. Doduše deru, 850 din mesečno, ali ko nema pare na gomili, što da ne...
 
Danas sam se malo igrao, izvadim neraspakovan 2H iz kutije, i iznenadim se jer je u njemu filter drugačiji od onog u Pro modelu, gde je plave boje i gustog papirnog tkanja. Ovaj iz 2H je crno sivkaste boje i kao da ima gustu pletenu mrežu. Ubacim ga u Pro i ukljucim uređaj kad mi na ekranu ispise INSTALL AN OFFICAL FILTER, baš sam u čudu sta ga je zbunilo da ne prepozna original [emoji848]

Poco X3 NFC
 
@Nerast

Da li filter iz 2H ima RFID nalepnicu?
Ako nema, mozda zbog toga izbacuje tu poruku.
 
Kupio sam pre mesec dana Xiaomi termometar koji pokazuje i vlaznost vazduha , i to ova najnovija verzija 2 - cena mu je 1999 din ,
ima preciznost oko 98% ako se ne varam, zaista jedan od boljih uredjaja..
Takodje imam i Xiaomi 3H purifier kod kuce a i u firmi, prezadovoljan sam sjajno rade i imaju u sebi najbolji takozvani HEPA Filter,
Ocekujem da ce biti potrebna zamena filtera za otprilike nekih 6 meseci..Nov filter ce kostati oko 6 hiljada..
malo sam se namucio dok sam ga preko iOS-a spojio sa telefonom i aplikacijom, ali sam uspeo ipak nekako. :D
 
Naletim na ovaj tekst https://www.t3.com/features/best-air-purifier
Interesantno da nema ni jedan Xiaomi na spisku. Prosto drugačije tržište koje kupuje "lokalne" brendove.

Ono što mi je bilo još interesantije, na istom sajtu nađem članak o novoj Philips lampi koja dezinfikuje prostoiju UV zracima

https://www.t3.com/news/philips-disinfecting-lamp-kills-covid-with-uv-c-light

Ovo naravno ne sme da se koristi dok se boravi u prostoriji. Ima i na Amazonu, čak bi i cena bila prihvatljiva, kad nas ne bi dočekali uvozni troškovi :(
 
Nov filter je ispod 30e, u realnom svetu naravno.
Nema nigde u Srbiji da se kupi po toj ceni...
Imas samo u CT shopu i direktno preko Xiaomi Srbije i Computerlanda..
Cena je ta koju sam napisao 5999din za originalni HEPA Filter.
Dosta velika cena, slazem se.
 
Poslednja izmena:
Ima u realnom svetu da se nadju, ja sam vec dva zamenio za ukupno 60e.

Ove tzv. "radnje" koje imaju 100% marzu - ne racunam u realan svet :)
 
Treba pratiti akcije na Mi Srbija. Ja sam kupio za 4.5k sad na prošloj akciji. Uzeo 2, taman da budem pokriven do sledeće akcije.
 
Da li neko ima problem sa Mi Home aplikacijom? Radilo je bez problema do danas. Sada aplikacija vidi 3C precistac, ali ne mogu da ga kontrolisem preko aplikacije nikako. Ni rezim da promenim, ni nista. Pokusavam sam da obrisem i instaliram aplikaciju ponovo, pokusavao da ponovo uparim i jos uvek nista.

Ako neko ima slicnih problema, da li mozda zna u cemu je problem?
 
Mi home je prso. Ne obaziri se i koristi manuelno do daljnjeg. :wave:
 
Radi sve, do tebe je nesto
52c6054594b94ac63ce21e1a845fa7b9.jpg


Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja se normalno povezujem na Purifier 2S koji je na drugoj adresi.
 
Metro u HR ima dobru akciju za 3sc, 600 kuna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno