Šta je novo?

Prečistač vazduha

Paaa i ne, praktično sam vise na poslu i napolju.. Imati samo to kući i nije neka solucija tolika..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
To si samo ti.
Uređaj ima tri moda, automatski, noćni i ručni. Ne služi samo za zagađenost. Neko ne može da drži otvoren prozor noću zbog buke (živi do ulice, saobraćaj), njemu je ovo odlična stvar da ne ustaje ujutru zapušenog nosa, lakše se diše sa ovim. Mnogi ljudi leti koriste klimu (ako ti ne koristiš), kada žena sprema jelo treba izluftirati a ne možeš jer će ući vrelina, tada se aktivira uređaj sam u automatskom modu i kupi neprijatne mirise od hrane. Zato je bolje imati jači uređaj koji pokriva više i ima veću snagu.
 
Ima li neko Sharp preciscivac, funkcionise drugacije od ovih Xiaomi izmedju ostalog ima funkciju i ovlazivaca? On se moze nabaviti kod nas, ali je prilicno skuplji...
 
Paaa i ne, praktično sam vise na poslu i napolju.. Imati samo to kući i nije neka solucija tolika..

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Kao i sve stvar je u tome kakve navike imas tj. potrebe. Ja sam kuci ili na poslu ekrem jevric style. Cak mi i nije zbog mene nego zbog decu.

Svakako ako se zagadjenje bude sve vise pogorsavalo nije suludo ni uzeti za posao.
 
Novi Pro ide samo sa filterom kakav ima 3S, u pitanju je nešto napredniji H-13 a Max model je stari i ovde ga niko nije uvozio do sada. Sve ostalo je isto.

P 30 Pro
 
Juce sam preuzeo 3H i prvi utisak je standardan Xiaomi utisak (doduse samo narukvicu do sada sam imao ). Kvalitet zavrsne obrade, dizajn, plug and play sve na ocekivanom nivou.

Setao sam ga po kuci, vrlo je mobilan. Lako se prebacuje i sto se mene tice 1 ce da radi posao.

Kada sam ga upalio sa zatvorenim prozorima aqi nije isao preko 10, sa otvorenim prozorima ide do neki 25. Predpostavljam da je to zbog visoke spratnosti i pozicije. Zagadjenje svakako nije u celom gradu isto. Vise mernih stanica bi davalo realninu sliku situacije. Mada malo je i vetra bilo pa videcemo. Cekam sezonu alergija da vidim kako ce se tu pokazati, tu ce tesko placebo efekat da radi posao.

Utisak 4+ zbog - mana deca ce da ubace neki lego u vent ruku dajem. Prednost bi bila da moze na zid da se kaci, mada ga obavezno rastojanje ogranicava tu. Postoji preko i model za na zid ali se busi zid kao za klimu pa cirkulise spoljni vazduh, verujem da tada filter mnogo brze strada.

Stekao sam utisak da hackovana aplikacija ima prednost da mogu da se namestaju parametri tipa kad je zagadjenje vece od xxx da prebaci na manual ili kada je zagadjenje manje od xxx da prebaci na automatiku. Medjutim to sve postoji u aplikaciji koju sam instalirao. Jedini problen na koji sam naleteo kad sam stigao na posao i usao u aplikaciju poceo je da salje notifikacije da je pokrenuo akciju non stop. Ugasio sam notifikaciju za tu akciju i sad ne stizu ali to mi nije neko resenje.
a7be7d7e13fda68584a3ddbd2c2b340f.jpg
 
Nikad nisam dobio ovo obaveštenje. Ovo je regularna app ili modovana?
 
Nisam instalirao mod, ali su pisali ovde, ručno možeš podesiti na koliko da se pali automatika, recimo kada dođe do 25.
 
Da li je neko uzimao precistace od ove firme Imikom, imaju 3 H na stanju?
 
Ja sam upravo kupio 3H u Tehnomaniji u Ustaničkoj, imaju još 9 komada na stanju u radnji.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nije modovana, skeniran qr kod iz upustva potom skinuta aplikacija sa linka tog qr koda.

Sta ima modovana a da regularna nema?
Ako imaš zvaničnu aplikaciju na google play apsolutno nema potrebe da skeniraš qr code.

Osim ako baš ne nadješ iz prve, a qr code vodi na Google play. Za ostale lokacije sa qr code, ne bih skidao aplikacije odatle (ako nije baš 100% proveren sajt). Ali pored google play nema potrebe za drugim lokacijama u 99% slučajeva.

https://forum.benchmark.rs/showthre...ubne-paste-kupljene-na-pijacu-link-ka-virusu-!
 
Poslednja izmena:

Ja sam razumeo iz postova da to nije moglo u app koja nije hakovana. U svakom slučaju, super.

Neko je pitao za Imikom, ta firma postoji oko 15 godina. Prvobitno su se bavili IT hardware-om, sada koliko vidim valjaju sve, kao i ostali. Elem, slobodno kupite kod njih, to je zvaničan kanal.
 
Ako imaš zvaničnu aplikaciju na google play apsolutno nema potrebe da skeniraš qr code.

Osim ako baš ne nadješ iz prve, a qr code vodi na Google play. Za ostale lokacije sa qr code, ne bih skidao aplikacije odatle (ako nije baš 100% proveren sajt). Ali pored google play nema potrebe za drugim lokacijama u 99% slučajeva.

https://forum.benchmark.rs/showthre...ubne-paste-kupljene-na-pijacu-link-ka-virusu-!
Zasto ne bih skenirao qr kod kad je na fabrickom uputstvu?
 
Zato što često vodi na neproverene download lokacije i zato što možeš dobiti drugu verziju aplikacije od one na google play. U najboljem slučaju. U najgorem, malware ili virus.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj verziji mi home sa play store nemam te funkcije...
 
Zato što često vodi na neproverene download lokacije i zato što možeš dobiti drugu verziju aplikacije od one na google play. U najboljem slučaju. U najgorem, malware ili virus.
Cekaj qr kod koji je bio u kutiji proizvoda koji sam kupio u zvanicnoj radnji ce da me vodi na malware ili virus? O cemu ti pricas covece? Pa nisam skenirao qr kod sa flajera ili nekog grafita.

@ostali pogledajte na uputsvu na koju aplikaciju vas salje sa qr koda. Ja mislim da je ista kao sa playstore-a. Moguce je da 3H ima support za to a 2 nema. Ko ce ga znati.

Ovo je link koji generise qr kod
http://home.mi.com/do/index.html?model=zhimi.airpurifier.ma4

@CTR99 sad procitah onu temu, zanimljivo nema sta. Ali xiaomi nije bas pasta sa pijacu...mada nikad se ne zna [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Šta pričam čoveče?

Pričam čoveče da nisi dobio istu aplikaciju kao na Google play zato što si skenirao qr code a nisi skinuo app sa prodavnice kao sav normalan svet A virus ćeš dobiti neki sledeći put. [emoji849]

Qr kodovi na uputstvima tehničkih uredjaja (pogotovo kineskih) su za plug & play mongoloide koji nemaju blage veze sa mozgom i ne znaju ništa. Ne za advanced usere da tech foruma.
 
Poslednja izmena:
Reče da imaš mi band?
Deinstaliraj aplikaciju, skeniraj qr code sa uputsva koje si dobio, i javi šta se dešava. Da li je isto. Dobar test.
 
Šta pričam čoveče?

Pričam čoveče da nisi dobio istu aplikaciju kao na Google play zato što si skenirao qr code a nisi skinuo app sa prodavnice kao sav normalan svet A virus ćeš dobiti neki sledeći put. [emoji849]

Qr kodovi na uputstvima su za plug & play mongoloide koji nemaju blage veze sa mozgom i ne znaju ništa. Me za advanced usere da tech foruma.
Ko kaze da nisam skinuo sa google play? Pa ne mislis valjda da su svi glupi da kliknu ako ih qr kod odvede na neku nebulozu na download?

Link sa qr koda vodi na google play. Izvoli pogledaj.
c4cd06f4d20bd8c0c94633e28451beef.jpg
 
Reče da imaš mi band?
Deinstaliraj aplikaciju, skeniraj qr code sa uputsva koje si dobio, i javi šta se dešava. Da li je isto. Dobar test.
Mi band sam dobio od kineskog saradnika u Guangzhou u oktobru i skenirao sam qr kod i instalirao aplikaciju jos dok sam bio u Kini.
 
Ma cuj razumem tvoju zabrinimutost da se ne pokupi neka glupost. Mada iskreno i da pokupim nesto to je samo virus [emoji6] od toga se ne umire.
 
Nazad
Vrh Dno