Šta je novo?

Prečistač vazduha

Za mesec dana da dođe na standardnih 140€ pa da se uzima :)

Jel ima negde HEPA filtera i po kojoj ceni?
Kako uopšte znati da je HEPA? Na KP videh jedan za 40€ piše samo da je ljubičasti formaldehid.
 
To je stari, treba pitati ove mađare što valjaju prečišćivače da li će imati i filtere, ako neće, ja bih razmislio da li da kupim.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 
Pa bilo je i regularnog uvoza trebalo bi da nabave i filtere...mada se ne nadam mnogo od njih...
 
Zar nisu duzni da imaju filtere ovi sto su prodavali regularno uz fiskalni i garanciju od 2 godine? Ako meni uredjaj nece da radi a u garanciji je onda mora pare da mi vrate.
 
Pa dužni su ali znamo kako to kod nas ide...rezervni delovi su kod nas deveta rupa na svirali...samo da ti prodaju uređaj a za dalju podršku baš ih briga...
 
Ma uvozice, debelu marzu imaju na njima, 30e u normalnom svetu, kod nas 40-50 :)
 
Uzeo sam 3H od Mađara i uspeo da ga povežem na China Mainland server sa hakovanom aplikacijom sa ovog sajta (upalite Google translate): https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html
Koga mrzi da traži link je ovde.
Preko hakovane aplikacije koja je ovde ranije kačena (starija verzija) nije hteo da se poveže.
 
Moram da kažem da sam sinoć baš bio srećan što imam Xiaomi. Zamandalio sam sve prozore i vrata i u kući je moglo normalno da se diše. Investicija se već isplatila.
 
Ima li neko iskustva sa ovim napravama [emoji848]

P 30 Pro
 
Nije klip direktno vezan za prečistače ali jeste za prašinu, koja se opet posle izbaci u vazduh a ovi prečistači ih skupljaju:



Za komentar u vezi pranja HEPA filtera mogu da potvrdim, iako za moj model usisivača piše da može filter da se pere vodom posle prvog pranja je postao neupotrebljiv.
 
posle 30 strana diskusije ti pitaš da li neko ima iskustva?
Moja greška, nisam video da sam link zaboravio da okacim [emoji16]

#Aliexpress € 11,78 30%OFF | Homemade DIY Air Cleaner HEPA Filter Remove PM2.5 Smoke Dust Formaldehyde TVOC Home Car Deodorization for Xiaomi Air Purifier
https://a.aliexpress.com/_dTmHgRX

Za ovako nesto i slično sam se pitao dal ima neko iskustvo, jer ovo je i manje i jeftinije za manju sobu, nego da ubacim još jedan Xiaomi, samo je pitanje dal radi kao što je deklarisano ili je za zaobilazenje?

P 30 Pro
 
Nije klip direktno vezan za prečistače ali jeste za prašinu, koja se opet posle izbaci u vazduh a ovi prečistači ih skupljaju:



Za komentar u vezi pranja HEPA filtera mogu da potvrdim, iako za moj model usisivača piše da može filter da se pere vodom posle prvog pranja je postao neupotrebljiv.


Imam Boš usisivač i nema pranja hepa filtera, tj. mora da se zameni, što je i logično. Koji je tvoj usisivač?
 
I ja imam Bosch usisivač i na njihovom zvaničnom sajtu piše da se filter pere! Naravno, onaj "papir" ne može da se opere.
 
Pere se sundjer, filter se izduva kompresorom (ne znam koliko mu to steti i posle koliko izduvavanja mora novi).
 
Može samo prasina da se izduvava. 2.5 PM čestice ne mogu, jer da mogu onda bi prolazile kroz filter pri usisavanju. Poenta hepa filtera je baš u tome.
Može da se pere predfilter, koji se stavlja na ulaz u motor.
 
Ovo za usivivac. Ja imam neki lg koji nema filter star par godina.to samo znaci da on vrati nazad malo vise prasine od ovih sa filterom? Al kako kapiram ti nije bitno? Samo ce moj preciscavas vazduha malo brze da se isprlja i to je sve? :) Nije sad bitno da menjam i usisivac uz preciscavac? :))
 
On filtrira krupnije čestice od 2.5 mikrona. Samo hepa filteri imaju mogućnost filtracije čestica te dimenzije.
U principu usisivač i nije primarno namenjen za to, već za usisavanje prašine i krupnijih čestica. Cena hepa filtera za Bošov usisivač je oko 30 Eur i mora da se menja bar jednom godišnje. Sam filter je malih dimenzija, cca 6 x 10 cm. Inače, Boš ima do tri filtera i to zamensku kesu, predfilter i hepa filter. Dodatni problem je relativno visoka nabavna cena takvog usisivača u odnosu na standardne usisivače. No, ja se više ne vraćam na usisivače bez hepa filtera.
 
Zasto se ne vracas? Pa bas ovo sto sinrekao deluje da je dovoljno samo preciscavac vazduha? :)
 
Pogledaj na Aliju te filtere, nisu toliko skupi verovatno. Ja sam za Philips naručivao.
 
Postadoh i ja vlasnik Xiaomi 3H precistaca. Prva pomisao nakon ukljucivanja je bila da ga vratim sto pre i uzmem pare nazad jer mi ne trebe. Zagadjenost u stanu je 001 bez preciscavanja. Kakav Zlatibor, kakav Kopaonik, Beograd je zakon :D Salu na stranu, danas jeste dan sa veoma malim zagadjenjem, ali ako je napolju oko 23 po Airvisualu, cudno da u stanu sa dva otvorena prozora (blaga promaja), bude samo 001. Da li se ovo jos nekome desava?
Da li moze da se namesti da senzori budu ukljuceni i uredjaj vrsi ocitavanje parametara, ali da se ventilator uopste ne vrti?
 
Trenutno AQI za Beograd iznosi 21 ali obrati pažnju da je to Air Quality Index - indeks kvaliteta vazduha koji je ocena dobijena iz vrednosti više različitih zagađivača (PM 2.5, PM10, SO2, NO2, O3 i CO).

Xiaomi prečistač vazduha meri samo PM2.5 čestice i ti u stanu imaš samo 1, dok je prosek za BG trenutno 5.2. Iako i Xiaomi izmerenu količinu PM2.5 čestica takođe naziva AQI, to nije direktno uporedivo sa AQI ocenom za grad na AirVisual nego treba upoređivati isključivo sa PM2.5 vrednošću u okviru grada.
 
Hvala na pojasnjenju. Sad ima smisla. Ima li neko link ka tutorijalu kako povezati 3H sa Mi Home aplikacijom? Citao, trazio, ali bez uspeha. Probao sam region Srbija i Singapur (sto je bilo preporuceno) i nista. Uredjaj kupljen kod nas u prodavnici, ne preko KP. Sta tacno znaci ono "mora da bude povezan na ruter"?
 
Ako si dobio uputstvo uz uređaj, postupi po njemu.

Zasto se ne vracas? Pa bas ovo sto sinrekao deluje da je dovoljno samo preciscavac vazduha? :)

Zbog toga što se ove čestice nalaze između ostalog i po podu, u nameštaju..., a tu mi deca sede. Da bi prečistač vazduha mogao da ih odstrani iz vazduha, one u vazduhu moraju i da se nalaze, a to znači samo delimično preciscavanje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zagadjenost u stanu je 001 bez preciscavanja. Kakav Zlatibor, kakav Kopaonik, Beograd je zakon :D Salu na stranu, danas jeste dan sa veoma malim zagadjenjem, ali ako je napolju oko 23 po Airvisualu, cudno da u stanu sa dva otvorena prozora (blaga promaja), bude samo 001. Da li se ovo jos nekome desava?
Slično se desilo i meni, mislim da je bilo 007 kad sam uključio i ono kao... ali sam video kod drugih i znao da će da posluži kad bude trebalo. I onda je krenulo ono jesenje zagađenje i bukvalno bih otvorio prozor i bilo bi preko 100 u trenutku. Tako da... Uzeo si ga sada kada zaista nije potreban (meni je poslednjih par dana skroz ugašen) ali kad opet krene zagađenje (čitaj: čim prestane vetar) videćeš da si uradio pravu stvar što si uzeo.
 
Skuplja on i prašinu, nije sve samo u pm česticama...a prašine ima uvek...
 
Ako si dobio uputstvo uz uređaj, postupi po njemu.



Zbog toga što se ove čestice nalaze između ostalog i po podu, u nameštaju..., a tu mi deca sede. Da bi prečistač vazduha mogao da ih odstrani iz vazduha, one u vazduhu moraju i da se nalaze, a to znači samo delimično preciscavanje.
Hepa filter na usisivaču sprečava da se čestice sa poda podignu u vazduh tako što će usisivač da ih usisa sa poda i izbaci u vazduh ponovo. Tako da realno nije potreban ako u stanu ima prečišćivač vazduha sa hepa filterom. Osim u tim trenucima usisavanja, kada će biti manje tih čestica u vazduhu dok se usisava a prečišćivač vazduha ne stigne da ih prečisti / pokupi.

Verujem da je kolega to hteo da kaže.
 
Ako kolega živi u stanu od 20 kvm onda moze i tako. U principu ograničen je na jednu prostoriju. Ili da za usisivač vuče i prečistač vazduha.
 
Skuplja on i prašinu, nije sve samo u pm česticama...a prašine ima uvek...
Baš to!
Hepa filter na usisivaču sprečava da se čestice sa poda podignu u vazduh tako što će usisivač da ih usisa sa poda i izbaci u vazduh ponovo. Tako da realno nije potreban ako u stanu ima prečišćivač vazduha sa hepa filterom. Osim u tim trenucima usisavanja, kada će biti manje tih čestica u vazduhu dok se usisava a prečišćivač vazduha ne stigne da ih prečisti / pokupi.

Verujem da je kolega to hteo da kaže.
Proveri prvu rečenicu mislim da ti se potkrala greška.

Običan usisivač ne usisava prašinu (i sve ostalo što pada na pod) sa poda već je vraća u vazduh sobe gde će opet pasti na pod i tako kružiti. Ovi prečišćivači vazduha ne mogu sve to da pokupe jer nemaju toliko veliki protok da isfiltriraju sav vazduh iz sobe već se uvek jedan deo (a rekao bih veći) vraća na pod gde mu ovi uređaji ne mogu ništa.
- Da nije tako, tokom jednog usisavanja bi PM 2.5 skočio u nebesa, ovaj bi ga očistio i ako se opet pusti usisivač ne bi bilo skoka ovih čestica (a opet, ne radi se samo o 2.5 česticama već i većim koje ne detektuje uređaj).

Da mora HEPA filter na usisivaču - ne mora. Ali ne mora ni Air purifier ;)
Ako se već misli na čist vazduh uvek bih prvo uzeo usisivač sa filterom (računam da svako ima usisivač, a ovo je samo jedna stavka koju treba staviti na listu prioriteta pri izboru istog), pa onda kupovao Air purifier.
 
Nazad
Vrh Dno