Šta je novo?

Prečistač vazduha

Uff, posle malo potrage po netu, ipak ću ostati na Xiaomi sajtu i ako je skuplji. Previše je loših komentara za BC nažalost.
 
Sta mislite dal kupiti jos pokoji filter za svaki slucaj ako ih ne bude u prodaji kasnije ili budu skuplji? Sad je sivi hepa 13 za xiaomi 4.7k, mislio sam bar jos jedan da stoji u rezervi. Jel nemaju neki rok trajanja koliko dugo smeju da stoje a da se ne koriste? :D
 
Novi sam u ovoj materiji, pa mi je mozda promaklo.
Zasto postoji bojazan da nece biti filtera za kupovinu? Mislim da je jos neko to prokomentarisao. Ukoliko su Hepa 13 noviji filteri i odgovaraju i novijim uredjajima, ne vidim razlog da ih u narednih par godina ne bude na trzistu. Konkretno moj 3H je proizveden 8.2020. ne verujem da xiaomi prestaje da pruza podrsku za aparat koji je tek proizveden i treba da sluzi barem 2 godine koliko je u garanciji.
Takođe, novi filteri imaju RFID nalepnicu bas da bi te naterali da kupujes originalne filtere.
 
Identičan problem. PRO ima da se pazari za 200 EUR-a, PRO H je 50% skuplji - razlika u veličini filtera i njegovom trajanju je istovremeno i dobra i loša stvar, bolje filtrira i dosta duže traje ali je skuplji i pitanje je da li će imati da se kupi kad dođe vremenu za zamenu...

Što se filtera tiče evo odgovora Mi Shopa. Dakle nov uredjaj, nema bojazni, tek se pojavljuje kod nas
 

Prilozi

  • Screenshot_20201125_212947.jpg
    Screenshot_20201125_212947.jpg
    248.3 KB · Pregleda: 216
Sta mislite dal kupiti jos pokoji filter za svaki slucaj ako ih ne bude u prodaji kasnije ili budu skuplji? Sad je sivi hepa 13 za xiaomi 4.7k, mislio sam bar jos jedan da stoji u rezervi. Jel nemaju neki rok trajanja koliko dugo smeju da stoje a da se ne koriste? :D
Ja sam uzeo filter za rezervu. Generalno, filteri ne bi trebalo da imaju rok upotrebe dok nisu u funkciji. Kada se otvore i stave u upotrebu, onda se koriste po deklaraciji.
 
Ako za n godina nastane problem, setite se ovog mog posta, pa ćemo zajedno da ih napravimo po sličnoj ili jačoj spec, zavisi šta bude dostupno u tom momentu. Neko mi reče da NFC čip služi da trigeruje da uređaj zna da je zamenjen, ali neće da prestane da radi, tako da smo sa te strane mirni. Stajaće 0% verovatno do daljnjeg, ako ne bude moglo da se uhakuje.
 
Stigao i meni danas 3h i sam uredjaj je bas onako kako i deluje na slikama: masivan ( nekom ce biti problem, nekom ne ) i bas deluje kvalitetno i premium ( iako je od plastike sve), samim tim bas lep na oko. Imao sam problema da konektujem uredjaj na xiaomi home app ali sam uspeo posle pola sata cimanja, stavljen je region Srbija, nije mi na pocetku htelo ni na china mainland, sad radi i odmah je prijavio da ima firmware update koji sam odradio...

e sad sto se tice vazduha, tu sam se prijatno i iznenadio ali delom i razocarao ( ako je to moguce :D ) . Vazduh mi je pri paljenu bio izmedju 15-20. Radio je na automatici neko vreme, spalo je bilo na 6 i kad smo otvorili prozor da luftiramo. skocilo je na 30 i preko toga nije islo. Ispade da zivim na Zlatiboru :D. Tako da sad ne znam ni sta cu da radim sa preciscivacem....ajd koristice kad bude sezona alergija, to mi je problem kao i generalno zbog sigurnosti u kuci zbog bebe.
 
Ne brini, biće, nažalost, sasvim dovoljno prilika da ga koristiš. Osim toga, on prikazuje samo PM2.5 čestice koje su tek deo zagađenja, pa preporučujem da ga uključuješ povremeno, bez obzira šta prikazuje ekran. Moja taktika je da otvorim širom prozore, provetrim stan, a odmah nakon toga uključim prečišćivač.
 
Cao svima, procitah svih 75 strana. Hocu da kupim preciscivac 3H.
Moje 1. pitanje je da li je kupovina preko KP okej? Npr tamo je cena za 3H 140e, dok je po radnjama loput tehnomanije, win win, gigatron oko 200e. Pitam zbog garancije. Ako neko ima neko iskustvo s tim mozda, prijatno ili nepeijatno...
2. pitanje, da li neko pored preciscivaca ima i ovlazivac vazduha i da li ovlazivac smeta preciscivacu? Negde sam nasao da ovlazivac povecava cestice koje preciscivac smatra zagadivacima i pali se zbog toga, pa samim tim jedan drugom smetaju.
3. pitanje, ja koristim iphone, da li MI aplikacija koja se koristi da se upravlja preciscivacem moze da se koristi na tom telefonu bez svih onih zajebancija o kojim sam citao na prethodnim stranama za servere kina, singapur, srbija itd.
4. pitanje, da li preciscivac neutralise druge mirise osim dima? Npr kuvanje, ili mirise kucnih ljubimaca, ja konkretno imam macku, pa se od njenog posipa nekad oseti “miris”.
I poslednje 5. pitanje je da li neko ima informaciju vezano za potrosnju struje u dinarima na mesecnom nivou u slucaju da lreciscivac radi cesto da ne kzem non stop?
Hvala svima unapred na odgovorima. Mozete mi pisati i na PM
Milos pozdrav
 
Cao svima, procitah svih 75 strana. Hocu da kupim preciscivac 3H.
Moje 1. pitanje je da li je kupovina preko KP okej? Npr tamo je cena za 3H 140e, dok je po radnjama loput tehnomanije, win win, gigatron oko 200e. Pitam zbog garancije. Ako neko ima neko iskustvo s tim mozda, prijatno ili nepeijatno...
2. pitanje, da li neko pored preciscivaca ima i ovlazivac vazduha i da li ovlazivac smeta preciscivacu? Negde sam nasao da ovlazivac povecava cestice koje preciscivac smatra zagadivacima i pali se zbog toga, pa samim tim jedan drugom smetaju.
3. pitanje, ja koristim iphone, da li MI aplikacija koja se koristi da se upravlja preciscivacem moze da se koristi na tom telefonu bez svih onih zajebancija o kojim sam citao na prethodnim stranama za servere kina, singapur, srbija itd.
4. pitanje, da li preciscivac neutralise druge mirise osim dima? Npr kuvanje, ili mirise kucnih ljubimaca, ja konkretno imam macku, pa se od njenog posipa nekad oseti “miris”.
I poslednje 5. pitanje je da li neko ima informaciju vezano za potrosnju struje u dinarima na mesecnom nivou u slucaju da lreciscivac radi cesto da ne kzem non stop?
Hvala svima unapred na odgovorima. Mozete mi pisati i na PM
Milos pozdrav

ako je cena na kp 140e obicno ide visi kurs. pa jos troskovi kurirske sluzbe..izaci ce mozda i preko 17k a nov u mi shopu 20.000 din... ne znam dal ti se isplata to cimanje za tu razliku i nesigurnost oko garancije
 
Prelistajte eponudu ima ga u legalnim tokovima za 18500 sa besplatnom dostavom i naravno 2g garancije.
 
Kakav je ovaj Xiaomi 3C? Ima li ga neko ovde?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cao svima, procitah svih 75 strana. Hocu da kupim preciscivac 3H.
Moje 1. pitanje je da li je kupovina preko KP okej? Npr tamo je cena za 3H 140e, dok je po radnjama loput tehnomanije, win win, gigatron oko 200e. Pitam zbog garancije. Ako neko ima neko iskustvo s tim mozda, prijatno ili nepeijatno...
2. pitanje, da li neko pored preciscivaca ima i ovlazivac vazduha i da li ovlazivac smeta preciscivacu? Negde sam nasao da ovlazivac povecava cestice koje preciscivac smatra zagadivacima i pali se zbog toga, pa samim tim jedan drugom smetaju.
3. pitanje, ja koristim iphone, da li MI aplikacija koja se koristi da se upravlja preciscivacem moze da se koristi na tom telefonu bez svih onih zajebancija o kojim sam citao na prethodnim stranama za servere kina, singapur, srbija itd.
4. pitanje, da li preciscivac neutralise druge mirise osim dima? Npr kuvanje, ili mirise kucnih ljubimaca, ja konkretno imam macku, pa se od njenog posipa nekad oseti “miris”.
I poslednje 5. pitanje je da li neko ima informaciju vezano za potrosnju struje u dinarima na mesecnom nivou u slucaju da lreciscivac radi cesto da ne kzem non stop?
Hvala svima unapred na odgovorima. Mozete mi pisati i na PM
Milos pozdrav
Ovo pod 2. Je tačno, imam i jedan i drugi i čim se upali ovlaživač očitavanje na prečišćivaču divlja, ide do 200-250 a u različitim sobama su. Zato mi purifier stoji na manuelnoj prvoj brzini. Inače, dejstvo ovlaživača je kratkotrajnog daha, čim ga isključim oseća se kako pada vlažnost, tako da mi radi bukvalno 24h.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Cao svima, procitah svih 75 strana. Hocu da kupim preciscivac 3H.
Moje 1. pitanje je da li je kupovina preko KP okej? Npr tamo je cena za 3H 140e, dok je po radnjama loput tehnomanije, win win, gigatron oko 200e. Pitam zbog garancije. Ako neko ima neko iskustvo s tim mozda, prijatno ili nepeijatno...
2. pitanje, da li neko pored preciscivaca ima i ovlazivac vazduha i da li ovlazivac smeta preciscivacu? Negde sam nasao da ovlazivac povecava cestice koje preciscivac smatra zagadivacima i pali se zbog toga, pa samim tim jedan drugom smetaju.
3. pitanje, ja koristim iphone, da li MI aplikacija koja se koristi da se upravlja preciscivacem moze da se koristi na tom telefonu bez svih onih zajebancija o kojim sam citao na prethodnim stranama za servere kina, singapur, srbija itd.
4. pitanje, da li preciscivac neutralise druge mirise osim dima? Npr kuvanje, ili mirise kucnih ljubimaca, ja konkretno imam macku, pa se od njenog posipa nekad oseti “miris”.
I poslednje 5. pitanje je da li neko ima informaciju vezano za potrosnju struje u dinarima na mesecnom nivou u slucaju da lreciscivac radi cesto da ne kzem non stop?
Hvala svima unapred na odgovorima. Mozete mi pisati i na PM
Milos pozdrav
Uzeo sam pre dve nedelje u Mi Shopu u Ušću za 20000, inače kupujem i preko KP ali mislim da ti je u ovom slučaju bolje u radnji. Pozvao sam ih, rekli mi da roba dolazi utorkom i da mogu da rezervišem. Pozvali me kad je stigao da mogu da dođem.

Što se mirisa tiče, par puta sam kuvao plus otvorio kuhinjsku terasu i zapalio cigaru, otišao je na preko 400 :) ali je brzo prečišćivač vratio na normalu. Posle je radio još oko sat vremena u kuhinji i ništa se nije osećalo.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I poslednje 5. pitanje je da li neko ima informaciju vezano za potrosnju struje u dinarima na mesecnom nivou u slucaju da lreciscivac radi cesto da ne kzem non stop?
Hvala svima unapred na odgovorima. Mozete mi pisati i na PM
Milos pozdrav

3H je jačine 38W. To znači da mesečno troši oko 27kW, a to ti je ispod 200 dinara. Dakle, troši struju kao sijalica :)
Naravno ovo je računica ukoliko radi non-stop na najvećoj brzini.
 
Ovo pod 2. Je tačno, imam i jedan i drugi i čim se upali ovlaživač očitavanje na prečišćivaču divlja, ide do 200-250 a u različitim sobama su. Zato mi purifier stoji na manuelnoj prvoj brzini. Inače, dejstvo ovlaživača je kratkotrajnog daha, čim ga isključim oseća se kako pada vlažnost, tako da mi radi bukvalno 24h.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Koji ovlazivac imas? Video sam da xiaomi ima i neki ovlazivac, mozda njihovi uredjaji mogu da se koriste a da ne smetaju kedan drugom, odnosno da ovlazivac ne aktivira preciscivac...
 
Mi Smart Antibacterial Humidifier



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Uglavnom spominjete 2h i 3h, a sta ne sa 2s? Da li oni svi koriste iste filtere? Hepa filtere?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Imate 3H u bcgrup za 17.5k cena skoro kao na KPu. Mislim da se vise isplati za tu cenu uzeti ovde nego na kpu. Upisite kod koji je neko vec pre podelio "kp5" i morate biti izlogovani da bi ga iskoristili jer iz nekog razloga ulogovani korisnici ne mogu da koriste kodove.

Capture.JPG
 
Pogledajte google recenzije bcgroupa i iskustva po forumima. Nemam ništa protiv bcgroupa, ali treba biti oprezan. Lično mislim da ako hoćete da uštedite novac, bolje uzmite sa KP, nego kod poznato loših dobavljača. Zbog toga slabo preporučujam naše firme generalno.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte google recenzije bcgroupa i iskustva po forumima. Nemam ništa protiv bcgroupa, ali treba biti oprezan. Lično mislim da ako hoćete da uštedite novac, bolje uzmite sa KP, nego kod poznato loših dobavljača. Zbog toga slabo preporučujam naše firme generalno.

sa ovim nema greske .garancija i tako ide preko mi store veleprodaje vec kako se zove firma.

licno poznajem i gazbu bs group.nije los covek(imao sam 2-3 puta neke poslovne kombinacije). al jeste ono srpsko poslovanje..jos su cesto jeftini..ja ih nikad ne preporucujem kao prvi izbor (to su za mene monitor, atom, exceed, pa i gigatron donekle jer gigatron zeza dok ne kazes da znas svoja prava onda postupe po zakonu-barem moje iskustv)
 
Poslednja izmena:
Poslao sam serijski broj uredjaja Mi servisu na proveru. Ako su oni uvezli uredjaje koje prodaje Bc group, nema brige sto se tice garancije.
Meni je uredjaj stigao u neotvorenom fabrickom pakovanju i tu nemam nikakve primedbe.
A ljudi se zale na svasta. Svi narucujemo online i zelimo svoja prava, pa ako nam se i ne svidi proizvod posle probe, mozemo da ga vratimo. Taj proizvod mora nekome da se proda, naravno u ispravnom stanju (pricam o roku od 14 dana za odustanak od kupovine).
 
Poslednja izmena:
Pogledajte google recenzije bcgroupa i iskustva po forumima. Nemam ništa protiv bcgroupa, ali treba biti oprezan. Lično mislim da ako hoćete da uštedite novac, bolje uzmite sa KP, nego kod poznato loših dobavljača. Zbog toga slabo preporučujam naše firme generalno.

Ne bih da tema ode u off topic, al samo da odgovorim. Pa ako pogledas na google recenzijama i po forumima za SVAKU online prodavnicu, uvek ima nekog ko se zali i ko je imao losa iskustva. Za ovu prodavnicu cak i nije toliko strasno kao za neke. Na KPu u ovom slucaju ces da ustedis celih 300 din.

Javicu vam kad mi stigne 3H
 
Poslao sam serijski broj uredjaja Mi servisu na proveru. Ako su oni uvezli uredjaje koje prodaje Bc group, nema brige sto se tice garancije.
Meni je uredjaj stigao u neotvorenom fabrickom pakovanju i tu nemam nikakve primedbe.
A ljudi se zale na svasta. Svi narucujemo online i zelimo svoja prava, pa ako nam se i ne svidi proizvod posle probe, mozemo da ga vratimo. Taj proizvod mora nekome da se proda, naravno u ispravnom stanju (pricam o roku od 14 dana za odustanak od kupovine).
Uvozi ih i ComTrade, a svakako postoji nalepnica sa deklaracijom na kutiji uredjaja.
Mada mislim da je do sada samo jedan clan reklamirao uredjaj zbog problema sa nekim zvukom iz napajanja ako se secam.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ne bih da tema ode u off topic, al samo da odgovorim. Pa ako pogledas na google recenzijama i po forumima za SVAKU online prodavnicu, uvek ima nekog ko se zali i ko je imao losa iskustva. Za ovu prodavnicu cak i nije toliko strasno kao za neke. Na KPu u ovom slucaju ces da ustedis celih 300 din.

Javicu vam kad mi stigne 3H

ja ne štedim ništa. Uzeo sam namerno skuplje u mi shopu, pisao sam par strana ranije. Ljudima su u mi xhopu menjali odmah uredjaje na servisu, ima ovde par kolega koji su pisali. Inače bcgroup ima svuda loših recenzija. I na google osetno više nego druge prodavnice, na keširanim stranaka SK forum, pa čak i na Ana rs (lol). Da to nisam našao, mižda bih uzeo kod njih.

Kao što rekoh, ne zanimaju me, samo nisu baš kao drugi, ili je to taj "srpski" prinicp rada šro kaže solomon.

Poz
 
Kad sam rekao srpski mislio sam to sto uglavnom i veoma jeftiniji. a relativno je to mala firma(pa moraju da paze da nemaju minuse na stetu ponekad i kupca - ali skakako nisu prevaranti). istina i atom i exceed i monitor su mali ali korektniji.

opet kad se poredi sta winwin/emmi radi sa garancijom oni su svi odlicni


preciscavas nije super slozen uredjaj i rekao bih da tu i nema mnogo osnova da ide na reklamaciju. tj retko je.
 
Nazad
Vrh Dno