Šta je novo?

Prečistač vazduha

Eno PRO model danas na lepoj akciji...Da li u doba korone uopste preciscavanja vezduha je preporucljivo. Neko ce reci jeste, ali profesionalni preciscivaci ako nemaju sertifikat da pomaze onda protiv korone, ko zna kakva cuda moze da pravi.
 
Da bi se obezbedio protiv korone treba uzeti biopiramidu orgonit i to ubaciti u filter.
 
Naravno da ne, šalim se. :)
 
Eno PRO model danas na lepoj akciji...

Hvala što si nam skrenuo pažnju na akciju, ja ih ne pratim. Prošlu zimu sam izvisio za prečistač kad je krenula navala i cene otišle u nebo. Sada sam iskoristio akciju i poručio na vreme. Da vidimo da li će stići...
 
Šta pokazuju ti prečistači ovih dana za kvalitet vazduha u Bg? Ja od kad sam stigao teško dišem i kijam kao magarac.
 
Ja nisam uspeo da uhvatim bateriju jer je vec u 18:30 bilo nema na stanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja sam prečistač poručio u 18:00. Kad sam ponovo pogledao u 18:04 ih nije bilo više. Baterija je bila na stanju bar 10 minuta, posle nisam gledao. Nešto sam se razmišljao da li mi treba ili ne, pa sam odustao.
 
Meni je prodavnica što se kaže "ispred nosa", tako da odem i uzmem odmah, nikad se nije desilo da nema u radnji. Ali da, video sam da na sajtu ne bude. Kapiram da odrede par komada za online prodaju i kad to ode, to je to.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ima li neke druge razlike između 2H i 3H osim displeja i malo većeg prostora delovanja?

Oko mene će ljudi da lože ugalj, pa bih da minimalizujem uticaj dima u svojoj sobi kad povremeno otvorim prozor.

Takođe, uzeti od Mađara ili kod nas? Za 2H nije neka razlika u ceni.
 
Iako se na forumu može naći mnogo negativnih iskustava oko realizovanja garancije za uređaje kupljene u domaćim velikim lancima, ipak mislim da imamo mnogo veće mogućnosti da isteramo svoje nego prilikom kupovine na reč preko KP. Znam da ima i onih koji daju garanciju 24m na KP, ali većinom je to 12 meseci. Tako da moj glas ipak ide za "legalnu" kupovinu, ako razlika u ceni nije velika. Treba uzeti i u obzir troškove kurira. Kupovinom u Mi shopu je besplatna isporuka ili možeš sam da ga preuzmeš, a od Mađara mora kurirskom, 2H je bruto oko 7kg + otkup. Sigurno je bar jedna crvena za isporuku.

Mislim da se pisalo već na temi o razlici između 2H i 3H. Ako se ne varam, dvojka nema precizan senzor za čestice koji se nalazi u 3H i Pro modelima. Ovde imaš uporedni pregled opcija u tabeli https://www.mi-store.com.au/which-xiaomi-air-purifier-is-best
 
Poslednja izmena:
Verovatno je to onda, nisam ni obraćao pažnju na to nikad pre, sad prvi put primećujem da mi smeta.
 
@brzibg baš sam taj sajt i gledao za uporedni prikaz, pa ovo gde piše "no" za 2H kod senzora, mislio sam da je u pitanju prikaz na displeju, koji 2H nema.
 
Razlike između 3H i 2H je što 3H ima displej i veći ventilator pa pokriva veći prostor. Na 2H moraš iz aplikacije da pokrećeš i isključuješ uređaj i vidiš kolika je PM 2.5 koncentracija dok na 3H sve to možeš preko dugmeta i displeja na uređaju. Ako ti 2H pokriva površinu uzmi njega, ja imam 3H i nikada ne koristim displje već sve preko aplikacije na telefonu radim.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Razlika je i u filteru koji dobijaš, uz 3H ide bolji, HEPA filter.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Verovatno je to onda, nisam ni obraćao pažnju na to nikad pre, sad prvi put primećujem da mi smeta.
Ako ti se desi da kreneš da kijaš po nekoliko puta uzastopno, ili ti se začepi nos, metalni ukus u ustima ili blago peckanje, ili te oči zasvrbe ili malo oteknu - nema dileme, to je alergija.
Pozdrav
 
H u oznaci bi trebalo da je Hepa. Nisam siguran, pišem po sećanju da dvojka nema taj neki laserski ekstra precizni senzor, nego neki drugi.
 
Kako inače sada stoji sa rezervnim filterima, gde su najpovoljniji za kupovinu?
 
Ja sam danas gledao, na KP ima za 40e, a po zvaničnim radnjama je 5600-6000.
 
Narucio sam online Xiaomi Air Purifier 3h sa mi-shopa, posljika je stigla ali osim uredjaja nisam dobio fiskalni racun.
Dobio sam samo neki garantni listic za pecatom ali bez popunjenih ikakvih drugih detalja kao sto su model uredjaja, serijski broj, datum vazenja garancije itd...

Ne narucujem cesto online pa da pitam da li je ovo normalno? Ako budem morao da reklamiram uredjaj, hoce li biti neki problem da prime reklamaciju?


1123.jpg
 
Ne znam za PC centar, ali fiskalni moraš dobiti. Pozovi ih i pitaj. Ja sam sa jednom firmom imao situaciju da nisam dobio odmah račun, već su ga kasnije poslali poštom. Zašto, ne znam, takođe online kupovina.

Poslato sa S10 Lite
 
Dobio si A4 račun? To je isto ok za online kupovinu.

Vidiš, ja nisam dobio ni taj garantni list. Isto Mi shop, stigao pre 2 dana.
 
Ja sam na istom mestu uzeo isti prečišćivač (pre 6 meseci, or so) i dobio sam isti taj garantni listić ali i A4 odštampan račun, fiskalni račun nisam dobio.
 
Nisam dobio ni A4 racun... Ne znam mozda ga je kurir slucajno uzeo kad sam potpisao prijem paketa ili tako nesto, ako su uopste slali to. Jedino sto imam kao dokaz da sam uredjaj kupio od njih je nalepnica na kutiji gde pise ko je posiljalac a ko primalac.
 
Ne razumem, zašto ih ne pozoveš?

Poslato sa S10 Lite
 
Ja kupio prošle nedelje, tokom Happy Hour-a, stiglo ove nedelje sa sve A4 računom.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno