Šta je novo?

Prečistač vazduha

Nisam dobio ni A4 racun... Ne znam mozda ga je kurir slucajno uzeo kad sam potpisao prijem paketa ili tako nesto, ako su uopste slali to. Jedino sto imam kao dokaz da sam uredjaj kupio od njih je nalepnica na kutiji gde pise ko je posiljalac a ko primalac.

više puta kupovao sa drugih sajtova. račun i fiskalni dobijaš kasnije poštom :). Ako ti izdaju račun pre plaćanja a ti odbiješ oni moraju da plate porez :) ili da se zezaju storno i slično što izbegavaju

PS da li koristite i gde kupujete ove

https://www.aliexpress.com/item/329...earchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
 
Jeli ima neko iskustva sa Daikin MC55W prečestačem? Cena je 55.000din, ali se filter menja na oko 10 godina (info sa sajta).

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Hteo ja pa odustao, drugar uzeo, vazduh mu mirise kao u Alpima ali jonizuje ga a to je kancerogeno i dobro za bolnice, ne i kućne uslove pa sam odustao i uzeo Xiaomi Pro model.

RN 5 Pro
 
To što pričaš (tačnije, da može da bude loše za zdravlje) je ozonizacija.
Ovi uređaji ne rade ozonizaciju.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupio sam juče model 3H međutim stalno mi očitava vrednost 001, najviše do 004, čak i kada stavim uređaj na prozor. Posumnjao sam da senzor ne radi kako treba i testirao ga tako što sam ugasio sveću u blizini senzora - odmah je skočio na 600.
Međutim, jutros je žena pržila doručak i iako se miris proširio po celoj kući filter je i dalje prikazivao vrednost 001.

Kako da znam da li je senzor ispravan?
 
Na tom modelu se prikazuje samo zagađenje PM2.5 česticama, pa neće reagovati na mirise, što ne znači da je senzor neispravan. S obzirom da je reagovao na sveću, verujem da je ispravan. I meni trenutno prikazuje 003. Samo malo strpljenja, stiže zagađenje :)
 
Reci ženi da pusti da joj zagori ručak i pusti da se dim raširi po sobi, odmah bi trebalo da skoči na 600.
Ako si pušač dim od cigarete duni sa zadnje strane uređaja.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Uzeo sam na kraju Mi3H. U G radnji ispao oko 22k.
Radi probe, stavio sam ga pored otvorenog prozora i polako brojka otišla do 60.
Druga proba je bila tako što sam pored njega postavio usisivač (izduvni deo); brojka na displeju se praktično nije promenila.

Tako da mislim da to merenje valjda OK radi.


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovorima, testirao sam malo uređaj i čini se da su očitavanja u redu.

Inače sam povezao prečistač sa Sonoff senzorom na prozoru tako da se automatski isključuje kada se prozor otvori. To sam uradio preko Alexe ali mislim da može i kroz Mi Home uz originalan Mi senzor koji košta oko 1.500 din.
 
Stigao mi danas uredjaj 3h (malo manje od 20k dinara) pa imam pitanje za aplikaciju. Pretragom foruma nisam nasao da li mora MI Home ili moze neka druga?
 
Ne mora nikakva aplikacija, uključiš u struju i biraš režim rada na ekranu...
 
To sam uradio i testirao senzore. Nego onako sam mislio.
 
beograd poslednjih par dana u crvenom što se tiče vazduha...negde oko 200pm se vrti...

juče inače posle duže vremena upalih neki mirišljavi štapić u stanu i pm odmah skoči na 150...ispade da to baš i nije neka fora...
 
Imam xiaomi mi pro purifier I htela bih da uzmem novi filter, vidim da sada postoji i sivi, koji bi ste vi uzeli ljubicasti ili sivi?
 
Pa samo onaj sa Hepa 13 filtero, tj. sivi. Ljubičasti je za formaldehide?
 
Koliko cesto menjate filtere? Bg konkretno. Vidim da u Mi prodavnici imaju tri neka modela? Ima li tu neke velike razlike izmedju uredjaja i vredi li dati 100e vise za pro verziju? Osim sto je za vecu kvadraturu i brze odradi posao ima li neke druge razlike? Vidim da iste filtere koriste.
Ili preporuka za neki drugi preciscivac?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Pro samo pokriva veću površinu, inače je isti kao 3H.
 
3H ima touch display. Pro nema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja 3H nikad nisam uspeo da povežem sa mi home aplikacijom! inače radi solidno samo je bezveze što ne može da se direktno izabere režim rada nego se vrte u krug pa ako je u režimu "dve crtice" da bi se prebacilo na jedan nivo slabiji moraju da se izvrte svi režimi dok se ne dođe ponovo dao željenog...
 
Radi lepo 3H sa MiHome, osnovni nalog + dodatni i sa oba telefona bez problema funkcionise, mada nije problem ni preko ekrana sve odraditi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Ja 3H nikad nisam uspeo da povežem sa mi home aplikacijom! inače radi solidno samo je bezveze što ne može da se direktno izabere režim rada nego se vrte u krug pa ako je u režimu "dve crtice" da bi se prebacilo na jedan nivo slabiji moraju da se izvrte svi režimi dok se ne dođe ponovo dao željenog...

Nadam se da si prvo povezao uređaj sa kućnom mrežom.
 
Ja 3H nikad nisam uspeo da povežem sa mi home aplikacijom! inače radi solidno samo je bezveze što ne može da se direktno izabere režim rada nego se vrte u krug pa ako je u režimu "dve crtice" da bi se prebacilo na jedan nivo slabiji moraju da se izvrte svi režimi dok se ne dođe ponovo dao željenog...
I ja sam imao dosta problema i povezao sam ih tek kad sam uključio GPS na telefonu. Izluđuju me ti zahtevi koji služe isključivo špijuniranju, ali sam na kraju popustio.
 
Kako se pokazao u prostorijama gde ima dosta duvanskog dima? Da li vredi uzimati za tu namenu ili ne?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nadam se da si prvo povezao uređaj sa kućnom mrežom.

Ne znam na šta misliš! Aplikacija kad se prvi put pokrene traži da se aktivira BT i wifi (za šta je neophodno uneti šifru od wifija) nakon toga traži da se u isto vreme stisne dugme pozadi i napred da bi se upalio wifi na filteru i dalje sve obavlja sama samo što kod mene nikako nije uspevala da uspostavi kontakt sa filterom. Ima par tih koraka za "uparivanje" i, davno je bilo pa se i ne sećam više, čini mi se da bi prošla jedan ili dva koraka i onda stala i nema šanse da se poveže.
Uglavnom pre neki dan Kidence mi je poslao neku hakovanu Mi Home aplikaciju i na tu se filter povezao bez nekih većih zezanja, sad mogu da palim/gasim i menjam režim remotely :)
 
Dodje zima, založile komšije i sad se jedim što ne kupih Xiaomi na zadnjoj webshop akciji kad je bila. Padam u iskušenje i na oglasima da potražim.
 
Imas 3h za 19k dinara u jednoj velikoj prodavnici bele tehnike.
 
Jel moze preko google assistant-a da se menja mod rada AirPurifier 3H (auto, night...), da se ocitava temperatura u sobi, vlaznost, pm2.5? Uspeo sam samo da ga upalim i ugasim preko Google Assistanta
 
Ne znam na šta misliš! Aplikacija kad se prvi put pokrene traži da se aktivira BT i wifi (za šta je neophodno uneti šifru od wifija) nakon toga traži da se u isto vreme stisne dugme pozadi i napred da bi se upalio wifi na filteru i dalje sve obavlja sama samo što kod mene nikako nije uspevala da uspostavi kontakt sa filterom. Ima par tih koraka za "uparivanje" i, davno je bilo pa se i ne sećam više, čini mi se da bi prošla jedan ili dva koraka i onda stala i nema šanse da se poveže.
Uglavnom pre neki dan Kidence mi je poslao neku hakovanu Mi Home aplikaciju i na tu se filter povezao bez nekih većih zezanja, sad mogu da palim/gasim i menjam režim remotely :)

Mislio sam na kućnu wifi mrežu. Što se tiče aplikacije, koristim regularnu skinutu sa play store od početka i bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno