Šta je novo?

Prečistač vazduha

Može da izazove srčani udar ako imaš kripto. [emoji2957]
 
Ja sam upravo kupio 3H u Tehnomaniji u Ustaničkoj, imaju još 9 komada na stanju u radnji.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Hvala puno za ovaj info, odmah sam otisao do Tehnomanije u Zmaj Jovinoj u Novom Sadu i zatekao 2 komada tek stigla, ako nekoga zanima ostao je jos jedan verovatno.
 
Po sajtu Tehnomanije 3H više nemaju u Ustaničkoj. Za 4 sata razgrabljeno. Da nam je neko pričao pre mesec dana da će Tehnomanija sa 2g. garancije biti jeftinija od Mađara sa 1g. na reč, ne bismo mu verovali.
 
Jel možda pitao neko u Tehnomaniji da li imaju u prodaji i filtere?
 
Isklj sam preciscivac danas, Pro verzija, jer je napolju index PM čestica bio 52, otvorio prozore, fino stan proluftirao, pogledam na merač javlja 69 u stanu [emoji848], pogledam AirVisual opet, on javlja 165 napolju, I zatvorim sve i ukljucim maximalnom snagom da pročisti vazduh u stanu od 69kvm i posle 20 min je spao na 15. Radi vrhunski.

Jedino mi nije jasno kako se podešava opcija da se sam ukljuci ako čestice skoče iznad određenog nivoa [emoji848]

P 30 Pro
 
cene su ok, ali 2s za 140 je i dalje best buy...80-90 evra više i nije baš mala razlika, ali pošto mu je cena otišla svakako je 3H verovatno bolja kupovina trenutno...

xiaomi ne možeš da uhvatiš ni za glavu ni za rep što se tiče oznaka...H su navodno global verzije, ali s druge strane to zaista može da znači i oznaku za hepa filter pa je ovo tzv Health model...ali postoje i C modeli (China?), sa moguće drugačijim filterima, kako bi konfuzija bila potpunija...

možda je ipak najvažnije da svi filteri odgovaraju svim verzijama uređaja...

@kibicer

naši trgovci će se možda jednom setiti da postoje rezervni delovi i za kućne uređaje...prodaju ti usisivač/prečistač pa ti posle kese i filtere juri po inostranstvu :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam razumeo iz postova da to nije moglo u app koja nije hakovana. U svakom slučaju, super.

Neko je pitao za Imikom, ta firma postoji oko 15 godina. Prvobitno su se bavili IT hardware-om, sada koliko vidim valjaju sve, kao i ostali. Elem, slobodno kupite kod njih, to je zvaničan kanal.
Imikom kupuje od PC Centra, kao i ostali. Jedino ih je PC Cenatr legalno uvezao.

To je to. Kineska nova godina dok je prođe teško da išta bude.
 
ima u ato*u xiaomi 3H i PRO.
ja sam uzeo 3 x 2s i 1 x 3H, extra su, prodisao sam ful :)
 
Jedino mi nije jasno kako se podešava opcija da se sam ukljuci ako čestice skoče iznad određenog nivoa [emoji848]

P 30 Pro

U aplikaciji izabereš uređaj pa onda ideš na tri tačkice u desnom gornjem uglu onda odabereš Automation pa ideš na + u gornjem desnom uglu i onda postaviš da se uključuje kada detektuje broj PM čestica koji mu odrediš.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
U aplikaciji izabereš uređaj pa onda ideš na tri tačkice u desnom gornjem uglu onda odabereš Automation pa ideš na + u gornjem desnom uglu i onda postaviš da se uključuje kada detektuje broj PM čestica koji mu odrediš.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Posle ovog + u Automation ne znam kako da dodjem do broja čestica [emoji848]
Dovde sam te lako ispratio, hvala [emoji4]

cea1c1bfd7b59a1ffe38d192043f475a.jpg
48a9e4e6821b1a4a22bac2f1a0b8411c.jpg
929b1d3faf415a24bbc39a7152410b0c.jpg


P 30 Pro
 
Dole ispod schedule treba da ti je pod smart devices uredjaj.

Kako ti izgleda glavni ekran aplikacije Xiaomi Home kada udjes u nju?

Na glavnom ekranu bi trebalo isto da imas tab automation.

Ovako glavni ekran izgleda kod mene.
554bf4db56ecfd308a8b2788a217cbc6.jpg
 
To zavisi od zemlje koju je izabro za server, opcije se mogu razlikovati. Neko mora izabrati Kinu jer neke kamere nemaju uopšte za EU, onda podešava sve na Kina servieru.
 
Kao i mnogi imam brdo Xiaomi stvari na kineskom serveru, pa sam se prebacio na srpski samo da bih dodao 3H purifier, podesio automatizaciju i integrisao ga u Google home. Posle toga vratio na kineski server a Google i automatizacija rade bez problema. Mada vidim da je neko ostavio modovanu app koja bi ako sam dobro razumeo omogucila da se 3H ubaci na kineski server, to bi bilo jako dobro za mene ali posto sam na iphone ne mogu da probam momentalno.

Jedino nezgodno kod ove automatizacije koju svi pominjete je sto ce ona da overriduje sve ostale modove.
Recimo stavim da preko 15 pali manual mode, a ispod 10 vraca na auto. Kada je zadovoljen jedan od ta dva kriterijuma, nema sanse da stavim na level 2 na primer jer ga automatski overrajduje automatizacija.

Inace nakon kratkog koriscenja zadovoljan sam mada ovih dana je oslabilo zagadjenje napolju. Stan od 65 kvadrata je svuda ispod 10 jer je uglavnom sve poluotvoren prostor bez zatvaranja vrata na sobama.

U auto i night modu je neverovatno tih, cak i na level 1 od 3 je sasvim prihvatljiv za uši.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je to, kod mene je Srbija izabrana ako se dobro secam.

Sta koristite od ostalix xiomi smart uredjaja, nisam uspeo da nadjem neku opsirniju temu ili nisam dobro trazio. Za moje potrebe nisam video nista sto bi mi nesto preterano bilo potrebjo. Eventualno senzor za pozar.
 
Kamere za video nadzor, senzori po kući.
Jedino se za pametnu vagu što meri vodu, proteine, mast, koske i živce koristi Mi Fit, za sve ostalo ova Xiaomi Home.
 
Verovatno je to, kod mene je Srbija izabrana ako se dobro secam.

Sta koristite od ostalix xiomi smart uredjaja, nisam uspeo da nadjem neku opsirniju temu ili nisam dobro trazio. Za moje potrebe nisam video nista sto bi mi nesto preterano bilo potrebjo. Eventualno senzor za pozar.
Imaš temu za Smart home. Senzori za temperaturu/vlagu, senzori pokreta, senzori za vrata/prozore, za dim, za vodu, osvetljenje na 1001 način, kamere, prekidači isl.
Sve xiaomi pravi, od igle do lokomotive.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Screen Shot 2020-01-23 at 12.53.34 PM.png

Cekam da mi stigne novi Mi Smart Hub sa podrskom za Apple HomeKit pa bi trebalo da se vecina senzora koje vec imam pojave u Apple HomeKit a tamo ih cekaju Philips Hue i Ikea svetla :) Generalno ranije je Xiaomi smart home dosta bagovao, sada je sve to znacajno sredjeno. Tipa ranije kad pukne net ne upali se sijalica na motion senzor, sada to radi u lokalnu bez obzira da li si na netu. Ali da ne idem dalje u off topic.

Instalirao sam Mi Home Mod app cekirao opciju za "Unblock link server" ali i dalje ne razumem kako da prebacim 3H sa Serbia na China server, tamo bih da ga povezem sa nekim prekidacima pa da ga palim pritiskom na taster ili napravim neke slozenije automatizacije izmedju vise uredjaja.
 
@Nerast Pod IF ti se pojavi uređaj, kod mene 3H, stisneš na njega i onda biraš npr ako je broj PM čestica veći od i onda. Onda pod THEN isto odabereš uređaj i kažeš šta da odradi.
0dfdbb3d93e885496e51edeeff13da6a.jpg
900fb35faede738d235be9160181fb20.jpg
30b57a12f164f4f9a15636d39a42a8a2.jpg
36a79e8c8f82daaf1bdd3ab23a2c51ba.jpg


Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Je l' se kod nas prodaje stari Pro model ili Pro H?
Sad čitam i vidim da Pro H ima unapređene karakteristike u odnosu na stari Pro.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
U Mi radnji je stari model, barem u Adi i rece mi momak sto radi da ne zna kada ce im stizati novi model.

Hvala na odgovorima za smart home ali za mene je to vise nego sto mi treba. Ta vaga ako je precizna dobro zvuci. Samo jos da pocnem da treniram pa da imam koristi od nje [emoji4]
 
Nije losa ponuda za 3H u tehnomaniji.
Gde kasnije mogu da kupim filter za 3H i koliko kosta ?
 
za sada nigde kod nas.
 
Listam ovu temu i zanima me sta biste vi preporučili da se uzme od ovih Xiaomi i gde? Pročitao sam 50qk postova, video da se pojavio i ovaj 3h model, da ima i pro model, da ima i 2s model, pa me zanima vas predlog i gde kupiti?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Gde nađeš najjeftinije kupiš. Jednostavno je. 3H ima novi filter i nešto drugačiji mehanizam, pitanje da li je bolji koliko više košta.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ja sam hteo 2S da kupim jos u novembru, ali iskrslo nesto i ostalo je tako.
Vidim da su ovi sto donose iz Madjarske podigli cene, pa se ovaj 2S vise ni ne isplati sa godinu dana garancije...kada je u Tehnomaniji noviji model malo skuplji, a opet je garancije 2 godine.
PC centar koji vodi "Mi Srbija" je dosta neozbiljan oko nabavke robe. Mesecima vec gledam pola proizvoda na sajtu nije dostupno. Filteri nalete kako kad.
Samo se pitam sta ce biti ako kupim 2S i pokusam za 3 godine da kupim filter. Da ne bude da se uredjaj menja kao baterija na telefonu, jer nema filtera.
Na aliexpresu ima filtera, ali mnogi se zale da se u toku transporta osteti filter...prepuni su komentari sa takvim slikama.
 
Nije samo u tehnomaniji 24990 ista cena je i u wwinu, emiju, bcgrup
 
Ja sam hteo 2S da kupim jos u novembru, ali iskrslo nesto i ostalo je tako.
Vidim da su ovi sto donose iz Madjarske podigli cene, pa se ovaj 2S vise ni ne isplati sa godinu dana garancije...kada je u Tehnomaniji noviji model malo skuplji, a opet je garancije 2 godine.
PC centar koji vodi "Mi Srbija" je dosta neozbiljan oko nabavke robe. Mesecima vec gledam pola proizvoda na sajtu nije dostupno. Filteri nalete kako kad.
Samo se pitam sta ce biti ako kupim 2S i pokusam za 3 godine da kupim filter. Da ne bude da se uredjaj menja kao baterija na telefonu, jer nema filtera.
Na aliexpresu ima filtera, ali mnogi se zale da se u toku transporta osteti filter...prepuni su komentari sa takvim slikama.

Koje 3 godine za menjanje filtera jado? Treba menjati na 6 meseci, u vrh glave godinu dana ako ga ponekad palis
 
Biće filtera sigurno jer isti filter paše od najstarije do najnovije serije, koliko se uređaja rasprodalo u ovih mesec dana uvoziće filtere još 10 godina. Ako i prestanu biće ih na Aliju.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno