Šta je novo?

Programski kalkulatori (Casio, Sharp, HP, Ti i ostali)

ASIC

Cenjen
Učlanjen(a)
10.10.2013
Poruke
609
Poena
170
Za razliku od većine ljudi kojima je prvi kompjuter bile neka masine poput komodora, spektruma ili nekog PC-a moj prvi kompjuter je bila jedna ljuta masina sa 50 koraka memorije, :D a kasnije sam presao na Sharp koji je imao pravu QWERTY tastaturu i bejzik. Koliko se secam sem sarpovih modela osamdesetih i devedestih godina bili su popularni i neki drugi modeli poput HP41 i TI59 a jedno vreme su postojali i klubovi programera u kojima su clanovi razmenjivali programe. Da li je jos neko koristo neku slicnu masinu i koji vam je od starijih modela bio omiljeni ? :wave:
 
Moj otac isto ima HP41, ali mislim da ga zezaju baterije, te danas koristi emulator na Samsungu S8. Ja imam HP48GX i radi kao sat dan danas. Dobio sam ga 1991. i tada sam vec uveliko imao PC, te ga nisam nikada koristio za programiranje, nego za matematiku. I dan danas koristim njegov emulator na PC-ju i Android telefonu. Reverse polish notation je za mene zakon i posle 48GX-a se nikada nisam navikao na "obicne" kalkulatore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno