Šta je novo?

Telefon za 130 E?

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdrav mladji burazer (8 razred) uzima fon, i sad treba da mu nadjem neki pristojan za 100-150 e. Za oko mi je zapao Mi play 6/64 za 135 e od decka iz NS-a
Najbitnije je da u normalnom radu radi bez seckanja, bagova... Zanima me koliko je telefon u perfomansma slabiji od mog miA1, da napomene da mu kamera isto nije toliko bitna.
Bitno je da cena bude oko 130e ,150 jedino ako nema bas nista da valja u ovoj kategoriji.
 
Tesko da bi mogao da nadjes losiji telefon od ovog Y7 2019 u tom budzetu.

Uzmi Redmi Note 5 4/64, na oglasima oko 150e.
 
A pomenuti MI A1? Mislim da se on tu uklapa i cenovno i hardverski...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imaš vidjao sam na oglasima a2lite za 90e super očuvane. Imaš po oglasima i A2 malo skuplje još u garanciji. Prati malo oglase, ako je opcija polovan. Mislim da nije loša kupovina.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Polovno nije opcija, vidjao sam mi a2 lite 3/32 i redmi 7 za 140-145e ali me zanima koliko su bolji od mi play-a. I zaista ne bi isli na vise para jer on ima samo 14 godina i nece ga koristiti za neke zahtevne stvari. Najvise yt, insta, neka ne toliko zahtevna igra, a redmi 7 ima slabiji ektan od ova dva gore spomenuta.

Edit: note 5 3/32 je 155e i on ulazi u obzir ako je za to malo ulozeno bolji dosta od ovih novijih modela.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uzeli biste drasticno losiji telefon zbog ustede od 5-10e?

Redmi Note 5 je klasa iznad navedenih, po svemu. Doduse cena je malo porasla, sad je 3/32 verzija 150e, ali svakako je osetno bolji od Redmi 7 i Mi Play.
 
Uzeli biste drasticno losiji telefon zbog ustede od 5-10e?

Redmi Note 5 je klasa iznad navedenih, po svemu. Doduse cena je malo porasla, sad je 3/32 verzija 150e, ali svakako je osetno bolji od Redmi 7 i Mi Play.

Slazem se bas to sam i pitao da li je za tih 10-tak evra dosta bolji od pomenutih telefona. Sad me zanima da li je 3/32 verzija zadovoljavajuca za njega ili mozda nekako da idem na 6/64 mada on je vec oko 170... A u taj rang spada i mi a2.

Edit: Malo sam gledao u sustini mi a2 lite, note 5 i mi a1 imaju isit 625 i 506 grafiku, sa tim sto note 5 i a2 lite imaju 3/32 a mi a1 6/64, kao i bolji ekran kod ovih a2 lite i note 5 modela?
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da ti nista nije jasno, sto je i normalno zbog gomile modela, ovako:

Redmi Note 5 koji se kod nas i na globalnom trzistu prodaje je ovaj:
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_ai_dual_camera-9120.php
Telefon ima SD 636 chipset koji je drasticno bolji u svakom smislu od SD 625 i osetno bolju kameru od A1, A2 Lite, Mi Play i ostalih navedenih.

To sto je "Redmi Note 5" na gsmareni i ostalim sajtovima je na globalnom trzistu Redmi 5 Plus, ne gledaj taj model.

Ni jedan od tih modela nije 6/64, ili su 3/32 ili 4/64. Svakako bih preporucio RN5 i pre nego obican A2, jedina realna prednost A2 js GPU deo chipseta, ostalo je ili isto ili na strani RN5.
 
Hvala na pojasnjenju ima previse modela verovatno ce ici onda na redmi note 5 3/32, i ako moze samo jos jedno pitanje kakav je u odnosu na honor 10 lite 3/64 jer imam mogucnost da ga nabavim iz nemacke za nekih 200e i sa povratom poreza on bi izasao oko 160e

Izvini sto dodatno komplikujem situaciju, ali da proverim i tu opciju?

Znam da nema 6/64 greska u kucanju.
 
Za decaka od 14 godina ce biti dovoljan i RN4 koji ja koristim vec 2.5god, a imam 30. Bzv se opterecujes sa sitnicama.
Uzmi RN5 za 140-150€ i bice super. Imas garanciju(zavisi gde uzmes, ali opet imas neku garanciju) za razliku od tog Honora iz inostranstva.
 
Nije los taj honor, ako ti nije prevelika zajebancija da ga nabavis, ali ti opet ostaje pitanje garancije u budućnosti. Što se tiče xaiomi modela

a2 Lite je telefon solidnim performansama manjih dimenzija sa odličnom baterijom.

Note 5 boljih performansi od a2lite i veći ekran, a baterija ista.

A2 ti je ok telefon opet malo većih dimenzija sa odličnom kamerom i boljim performansama od prethodnog note, ali opet ima slabiji bateriju. I da njegova izrada je komplet aluminijum.

Sada izaberi šta misliš da je prioritet. Nadam se da sam pomogao

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
A2 nema bolje performanse od RN5, osim u zahtevnim igrama.
 
A2 nema bolje performanse od RN5, osim u zahtevnim igrama.
Nisam naglasio u čemu nego uopšteno. I onda jel bolji ili nije?
Ne treba čoveka dodatno zbunjivati pokušajima da se ispadne pametan znaš i sam ga je SD 660 brzi čip ( ne mnogo, ali jeste). I sama mi serija u koju A2 spada je xaiomijeva top serija telefona dok je redmi note serija bila budžetska varijanta).

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Sto se tice generalnog koriscenja, nije brzi chip, iskljucivo u igrama postoji razlika.

Problem s A2 je to sto nema 3.5mm izlaz, nema slot za SD karticu, osetno losija autonomija i ograniceni Android One softver koji neretko ima bagove i podrska nije ni priblizna Pixel podrsci (sto se tice i duzine i brzine podrske).

Generalno, i da je ista cena, pre bih preporucio RN5 nego A2, u svakom slucaju tu je i fenomenalni Mi 8 Lite koji je isto Mi serija sa kvalitetnijom izradom, jos boljom kamerom, primetno boljom autonomijom od A2 i boljim dizajnom.

A2 vredi jedino za stock android fanatike, za ostale (a to je velika vecina) je promasaj. A2 Lite je barem manjih dimenzija pa se moze reci da je zbog toga vredan razmatranja.
 
Posto nisam mogao da nadjem rn5 3/32 a 4/64 je bio 170e uzet je na kraju a2 4/64 za 160e note 7 nije uzet jer je ceo od stakla.

Da napomenem da mu prosiriva memorija kao i veca baterija kod rn5 nije bila toliko bitna, a najbitnije on je odusevljen.

Hvala svima pomogli ste mi mnogo

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno