Šta je novo?

Adler smart tv 40AE9000S

Stormbay

Cenjen
Učlanjen(a)
21.06.2012
Poruke
543
Poena
170
Eh moja loša sreća sa kupovinom.
Pazario sam ovaj tv pre nekih 15 dana u e**i prodavnici u Loznici. Tv je ok u svojoj klasi što se tiče mogućnosti ali....
Kad sam ga uključio prvi put, detaljno sam pregledao ekran na beloj pozadini i jedina mana je bila neka tačka, liči na mrtav piksel ali će biti pre neka prašina na difuzoru svetla. To mi nije smetalo.

Međutim posle 15-tak dana korišćenja pokrenem Chrome i vidim na beloj pozadini su se pojavile dve fleke na sredini ekrana. Od vrha do dna.
Na tamnijim slikama se jedva primećuje ali na svetlim bas bode oci.
Pokušao sam da slikam telefonom ali nisam uspeo kako treba.

Tv sam odneo na reklamaciju sa zahtevom za zamenu uređaja.
Ono što me muci šta mogu da radim ako servis kojim cudom odbije reklamaciju.

ef49de74c9261106d9cad7aaee1f9b6b.jpg


Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Verovatno ekran nije dobro pricrvscen za plocu i onda ove fleke probijaju. Trebalo bi da prihvate zamenu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Šta ima da prihvataju ili ne, fali tu celi red-dva dioda osvetljenja.
 
Kako ekran pricvrscen za plocu???

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Dok sam radio u Samsungu,ploca se srafila na botom. Jedina veza ekrana je bila preko flet kabla.Sam ekran je bio obezbedjen plastikom i sinama koje su se srafile za botom.Ako sine nisu bile dobro postavljene plastika nije mogla da legne kako treba i dolazilo bi do stete na lcd panelu.
 
Ovaj moj panel je imao lufta, na dodir je šetao u kućištu. Ne znam da li je to normalno za ove dijagonale.

No moje pitanje i dalje stoji šta mi je raditi ako pokušaju da me zavlace za reklamaciju?

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Naravno da nije normalno.Ne sme nista da mrda. Ja sam radio na 43' liniji kontrolu kvaliteta.
 
Sad kad to kažes sve dolazi na svoje.
Ovaj moje je šetao lepo, ja mislio to je kinez mora tako ;-).
A mrlje su se pojavile bas pravilno. Od centra panela levo i desno na nekih 10-tak cm.
Dobar nauk za ostale kupce koji čitaju ovo. Adler za izbegavanje ili detaljna kotrola u lokalu da li šta škripi i klima...

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Sad kad to kažes sve dolazi na svoje.
Ovaj moje je šetao lepo, ja mislio to je kinez mora tako ;-).
A mrlje su se pojavile bas pravilno. Od centra panela levo i desno na nekih 10-tak cm.
Dobar nauk za ostale kupce koji čitaju ovo. Adler za izbegavanje ili detaljna kotrola u lokalu da li šta škripi i klima...

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka

Све те шкљ марке су за избегавање. :)
 
Ako se kupuje jeftin tv onda se bira neki poznatiji srpski kinez koji je vise godina prisutan na nasem trzistu.
 
Malopre mi stigla poruka od E**i da reklamacija nije prihvaćena, uredjaj nije pokazao kvar :mad: Ono da li su slepi ili pitaju teren?
Šta sad raditi?
Radnik u prodavnici mi kaze da to oni šalju automatski i da treba zvati njihovu službu....

Sad sam popizdeo načisto.
 
Poslednja izmena:
Imas temu zastita potrosaca, tamo ces naci sve odgovore

TuturuTu on rmn7
 
Posle mesec dana i dve reklamacije dobio sam novi uredjaj.
Prvo su odobrili zamenu za novi Adler ali je i on bio felerican.
Na kraju sam dobio Vivax koji je za glavu bolji od ovog turskog...
 
Nazad
Vrh Dno