Šta je novo?

Telefon do 300 evra

Milan_031

Cenjen
Učlanjen(a)
08.04.2013
Poruke
127
Poena
169
Potreban mi je savet oko kupovine telefona do 300-ak ili malo vise evra. Najbitnije mi je da telefon bude sto jaci sa hardverom, podrzava google servise (treba mi zbog posla) i nfc.
Nakon razgledanja ja sam izdvojio dva, Xiaomi mi9 se i Samsung a9. Trenutno vise naginjem ka mi9 zbog manjeg ekrana i procesora.
Sta mislite, sta uzeti od ova dva ili nesto trece? Gledam nov telefon iz prodavnice sa garancijom.

Sent from my F3311 using Tapatalk
 
Kažu da se loše čuje?

Jesi ti koristio, pa čuo ili veruješ ljudi koji možda imaju oštećen sluh, pa im treba da to bude glasnije?

Doduše ajde i ja sam perfekcionista, pa čistim slušalicu na odredjeni period, a i uši, pa možda nisam uvideo da je toliko tih.

Da je tiši od nekih modela jeste, ali opet stvarno da je neupotrebljiv nije.

Inače ima veze i do mreže kao i do sagovornikovog telefona odnosno do njegove mreže. Nekada čak moram da smanjim da drugi ne bi čuli šta mi pričaju, a nekada koliko god pojačao, ne čujem.
 
I ja imam mi8 i ne zalim se na jasnocu prilikom razgovora.
Pored mi8 imam i mi9t, vise mi se svidja mi9t, mnogo je lepsi.
Citao sam review za mi9t, i kazu da ima bolji ekran i od mi9 modela, sto ja mogu da se slozim jer je definitivno na mi9t bolji od ekrana na mi8.
Kamere su isto odlicne, dnevne su mozda cak i bolje isto na mi9t nego na mi8, selfi radi bolji posao od self na mi8. nocne nisam probao.
postoji i gcam za mi9t, tj to je za k20pro ali radi i na mi9t, rade one funkcije koje meni trebaju, ostalo nisam probao mislim na video i tako to.
Moj ti je savet da ipak sacekas mi9t, a i ako imas nekoga da ti donese iz inostransva, jer se moze naci vec za nekih 300evra verzija od 128GB.
 
Mi9se je odlična opcija za ljude koji žele nešto manji telefon. Baterija nije baš za primer, ali izdrži jedan dan, bar ako se ne igraju igrice.

Sent from my Mi 9 SE
 
Kažu da se loše čuje?

Jesi ti koristio, pa čuo ili veruješ ljudi koji možda imaju oštećen sluh, pa im treba da to bude glasnije?

Doduše ajde i ja sam perfekcionista, pa čistim slušalicu na odredjeni period, a i uši, pa možda nisam uvideo da je toliko tih.

Da je tiši od nekih modela jeste, ali opet stvarno da je neupotrebljiv nije.

Inače ima veze i do mreže kao i do sagovornikovog telefona odnosno do njegove mreže. Nekada čak moram da smanjim da drugi ne bi čuli šta mi pričaju, a nekada koliko god pojačao, ne čujem.
Ni na jednom telefonu nisam imao problema sa zvukom u slusalici, pa ni na trenutnom RN5. Cak sam uvek, kao i sto sad radim, smanjivao jer mi je bilo preglasno na maksimum.

RN4x, RN5, Mi 8 Lite, Redmi 3s, A2 Lite, A1, dva Pocophone-a, Redmi Note 5A Prime i Redmi 6 su prosli kroz moje ruke u poslednjih godinu dana, koriste ljudi od 20 do 70 godina, neki i imaju slabiji sluh, niko se jos nije pozalio da je tih/los zvuk u slusalici.

Nisam ni na forumu video da se zale mnogo, mozda svega nekoliko ljudi, vise ovi "skupljaci" koji su sve cesci u poslednje vreme, koji dodju u temu od 10k odgovora i pokupe par negativnih, tako urade sa svakom temom i onda u drugim temama pisu o tome, a uglavnom zaborave na prednosti/pozitivna iskustva.

Proximity je vec cesci problem, mada mislim da se i to ne javlja toliko cesto koliko se potencira.
 
Poslednja izmena:
Kamere i ekran (ne velicina) na 9se i 9t bi trebalo da su identicni zar ne?
 
Nisu indenticne kamere na mi9 mi9se i mi9t, ni na mi 9 ni na mi9se nisu iste iako imaju senzor IMX586 mi9t ima IMX582 ali stvarno ne znam u cemu je caka. Razumem razliku IMX586 i 582, kazu da je isto sve sem sto ne podrzava 4K 60frejmova video snimanje, jer procesor ne podrzava. ali kako su onda stavili isti IMX586 u mi9se kad je tamo procesor "slabiji" od ovog u mi9t.
U vezi displeja, u testu na gsmareni su napisali da je ekran bolji nego na Mi9.
 
Ti imx su gotovo identični .. realno gledano mi9se i mi9t imaju 99% identične kamere , od samog senzora pa do kvaliteta sočiva ..
Mi9 ima kvalitetnije kamere sveukupno gledano

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno