Šta je novo?

LG 34UC79G problem

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Imam problem kad menjam modove slike monitora, uglavnom kad igram igre, drzim na Custom Game i on radi odlicno, kao i RTS i FPS 2 mod, medjutim, kad prebacim na FPS1 mod, nema slike, samo crn ekran, i ponekad se cuje zvuk samo, a nema slike, a uglavnom nema ni zvuka.
Uglavnom, primetio sam da FPS1 mod gasi freesync i inace kad ugasim freesync na monitoru, nemam slike, sto ranije nije bio slucaj, pre su mi radili svi modovi slike, ali pretpostavljam otkad je nvidia omogucila freesync, ko da mi se tad tu nesto zabagovalo ili otkad sam povezao hdmi kabl izmedju kompa i tv-a, mada ne vidim kakve to moze da ima veze.
Dal neko ima slicne probleme, sa ovim ili slicnim monitorom?
 
Pazi svi hi-end monitori , imaju odredjene probleme. ips glow, blb, paljenje i gasenje usled freesync ili flikering sa gsync.
Imao sam bas taj monitor, nekih 8-9 meseci , i generalno radi bez greske. Ulozeno-dobijeno pruza bas dosta, ujedno mu je rezolucija super jer i sa gtx 1070 ima da se naigras ko covek.
Sto se tice mojih podesavanja, i opstih, taj monitor ima malko slabije osvetljenje, dakle 100% je obavezno,ostalo ne pipaj. Modovi slike, takodje,svaki menja drasticno podesavanja, stavi ti custom, boje na stock cini mi se 50-50-50,upali freesync, overdrive koji je bio drzao sam do kraja nije pokazivao anomalije,tj to ti je brzina odziva zaboravio sam kod njega sad kako se zove tacno u meniju. Takodje mislim da imas tu i motion blur, koji radi na odredjenim frekvencijama ne na svim, moj savet sve te stvari gasi . Stavi 144 hz, podesi gsync u nv panelu, i uzivaj.

Inace sam posedovao i samsung 34cf791, fantastican monitor, ali , recimo dok ne butujes windows,pri prvom paljenju cesto ne vidis ulazak u bios. Pri paljenju freesync-a taj monitor na ultimate freesync podesavanju bukvalno gasi monitor pri izlasku iz igre. Cesto ga zacrni, takodje ispod 80fps oce da se javi i flickering.
 
Imam jos jedan problem sa ovim monitorom, naime kad mi se boot-uje win, boot mi se pokazuje na TV-u, a kad udje u Win, onda je slika na monitoru.
Proverio sam Control Panel i monitor mi jeste cekiran kao primaran, jel ima neko neki predlog?
 
nije to monitora,vec do karte.hdmi je uvek primaran izlaz,i karta ne prebaca na DP dok ne ucita drajver.mozes da pokusas da izguglas jel postoji nacin da se lokuje DP kao primaran izlaz dok je hdmi nakacen ali ne verujem.
 
Mislim da moze u biosu da se podesi to za primarni i sekundarni monitor.
 
Pogledacu dal ima u biosu takve opcije, ali da, upravu ste, izvukao sam HDMI kabl iz kucista i bios mi se normalno dize na monitoru, i ne samo to, vec mi je proradio i FPS1 mod na monitoru, koji mi je bio radio na pocetku, ali nije otkad sam povezao HDMI kabl, izgleda da nije kompatibilno da se koristi zajedno, iako se TV u tom trenutku ne koristi, niti je ukljucen, a kamoli da je prebacena slika na njega, pa me bas cudi sto zeza ovaj kabl taj mod na monitoru, kad je kabl prakticno OFF, dok ne prebacim sliku na tv...
 
ne zeza monitor nego karta.ne zeza ni karta,nego je tako dizajnirana.

edit: - ako imas dva dp izlaza mozes da pokusas sa jeftinim DP na HDMI adapterom.uzeo bih aktivni za svaki slucaj,nije neka razlika u ceni.na kp mozes da ih nadjes,trazi 4k 60hz,ti su aktivni.
 
Poslednja izmena:
Imam 3 DP-a i jedan HDMI, ok, probacu, moguce da taj adapter vec imam, provericu.
 
Probao sam sa DVI to HDMI adapterom koji sam imao, nije pomoglo, videcu kad nabavim ovaj DP na HDMI.
 
Nazad
Vrh Dno