Šta je novo?

Savet za kupovinu konfiguracije za programiranje

SS1984

Slavan
Učlanjen(a)
24.02.2008
Poruke
73
Poena
310
Pozdrav.

Hocu da kupim novu konfiguraciju, maticna, procesor, memorija, kuciste i ako je potrebno kuler za procesor. SSD imam i grafiku Radeon R7 360 bih verovatno ostavio od starog kompa jer ne igram igrice. Eventualno ako postoji neka budget opcija ili integrisana koja je bolja, pa u tom slucaju bih zameni ovu.

Video sam da je hvaljen Ryzen 2200 procesor i Asus B350 ploca i razmisljao sam da uzmem i HyperX DDR4 memoriju 2x8GB.

S obzirom da nikada nisam overclockovao procesor niti planiram to da radim, da li je gore pomenuta opcija dobra ili da idem na nesto drugo?

Kuler za procesor bih uzeo ako je potreban,a kuciste mi treba jer se ovo staro raspada.

Hteo bih da se uklopim do nekih 400e za sve to. Nije fiksno i ukoliko se mnogo vise dobija za neznatno vise novca izabrao bih bolju opciju.
 
Što se ploča tiče, možeš gledati neku B450. Vidim da se preporučuje Gigabyte - B450M DS3H od jeftinijih, Asus i MSI imaju dobru ponudu, tu je i ASRock B450M steel legend, mada mislim da je malo skuplja. Gledaj samo da ima solidnu naponsku, sa hladnjakom, 4 slota za RAM i video izlaze koji ti trebaju, ako se odlučiš za CPU sa integrisanom grafikom.

Ako kupuješ R3 2200G ili R5 2400G, možeš prodati svoju grafičku. Ako je zadržavaš i uklapaš se u budžet, pogledaj 1300X, 2300X, 1400, 1500, 2500X, 1600, 2600...

Memoriju uzmi najjeftiniji 2x8 paket. Vidim da se ova moja prodaje za 70€ kod "Mađara".

Takođe, RAM i CPU slobodno gledaj na oglasima, posebno ako su u garanciji. To ako radi po kupovini, radiće bar još 10 godina. Moja preporuka je za 1600/1600X/2600/2600X

Za kuler svakako preporučujem da uzmeš neki, iako BOX vrši posao (ne brini, neće ti se pregrejati procesor i sa njim). Ovde kod nas je LC-CC-120 bog i batina za budžet varijante :D Tako da vidi ako ti se uklapa u budžet

Što se napajanja tiče, gledaj samo da bude neko kvalitetnije (Seasonic, Antec, FSP...) snaga ti nije bitna, pošto će računar trošiti 200W. Ako uzmeš CPU sa integrisanom grafikom onda i manje. Tako da ne moraš gledati ništa preko 400W, mada ne znam kakva je kod nas ponuda kvalitetnih napajanja manje snage. Ali se za 5-6 hiljada može naći

Kućište bilo koje koje ti se svidi. Ima iz za 3-4 hiljade solidnih
 
Nazad
Vrh Dno