Šta je novo?

Samsung Galaxy A50 ili Xiaomi Redmi Note 7 ?

eldisaggmu

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2017
Poruke
48
Poena
54
Pozdrav drugari.
U velikoj sam dilemi oko uzimanja novog mobitela a izbor je pao na ova dva uređaja : Redmi Note 7 i Galaxy A50.
Gledao sam mnoge recenzije, čitao po forumima ali sve što više gledam sve sam više neodlučniji.
Naime, u BiH je A50 skuplji za nekih 100 KM (50€) i pitanje je vrijedi li dodati toliko ?
Što se tiče mojih nekih prioriteta, bitne su mi performanse, brzina uređaja, "software experience" i ovdje sam naišao na jednu veliku dilemu : MIUI ili One UI ?
Vidim i u kameri je mala razlika s tim što A50 ima wide lens, baterije su im također vidim tu negdje.
Sve u svemu, da ste na mom mjestu, odluka bi pala na ?
 
Hvala na odgovorima.
Što se tiče kamere, ukoliko je neko upoznat iz prve ruke, ima li znatne razlike ? Lijepo je imati wide lens ali da li vrijedi radi toga ?
Još nešto, što se tiče samog softwarea, kakve su mogućnosti MIUI-a i općenito, koji proizvođač nudi više updatea ?
 
Rn7 sa google camerom je klasa iznad. A50 je ok, te wide lens slike su ok za drustvene mreze, fensi su ali je kvalitet los. Najbolje je da oba telefona pogledas pa koji ti se vise svidi.
 
Ja sam bio u istoj dilemi prije skoro 2 mjeseca i uzeo RN7, sem mozda ekrana nisam naisao ni na sta sto bi bila neka veca prednost Samsunga a i tad je bio 100 KM skuplji + imao sam Xiaomi i ranije pa sam znao sta dobijam ako uzmem Note, fina kamera, odlicna baterija i svakako bang for buck, posebno sad kad mu je jos opala cijena :)

Edit: vidim pitas za update, ja dobio jedan (a mozda ih je i vise bilo al meni se telefon jednom updateovao :D ) kad sam ga tek uzeo i drugi jucer, trebao bi dobiti Android Q, vjerovatno je slicna situacija i kod Samsunga al to neka prica onaj ko ima A50, ja napamet ne mogu nista reci

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno.
Što se tiče samog MIUI-a, šta mogu očekivati od njega jer ga nisam ranije koristio, trenutno sam na EMUI.
Vidio sam da ljudi govore kako je Note brži od Galaxya tj. "smoother" i sve što više gledam imam nekako osjećaj da ne vrijedi samo radi wide lensa koji ionako nije nešto sad urađen kako sam mogao vidjeti, te zbog displaya. Jedino što bi kod mene moglo da odluči jeste možda software tj. to One Ui experience.
Ali sve u svemu vidim da je Xiaomi zaokruženiji mobitel.
Što se tiče punjača, vidim da ne dođe guick charge, znači li puno u ovom slučaju ? Hvala.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Presao sa emui na miui, prvi put sam sa xiaomi telefonom. U pocetku ti je cudno jer je drugacija organizacija u podesavanjima i ostalo, ali se brzo priviknes.
Imas vise opcija + ako hoces otkljucas fon i radis sa njim sta hoces.

Licno sam prezadovoljan, takodje se lomio izmedju xi i samsunga

TuturuTu on RN7
 
A sto se punjaca tice, s ovim koji dodje treba malo manje od dva sata da se skroz napuni, ako ti to nije dovoljno brzo naruci neki od qc4.0 punjaca ali sumnjam da je velika razlika spram obicnog punjaca

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 
Imam istu dilemu,imam ponudu za istu sumu, dakle legalno sve, garancija 24 meseca, ista cena?

Koja je vasa preporuka?
Kod Note 7 me plase notifikacije, tj. moguce odsustvo njih pogotovo za Outlook/Teams + na par mesta cuo da se lako grebe i sl. (masku i staklo svakako kupujem).

Da li je recimo P30 Lite u konkurenciji sa ovim modelima ili ispod, posto i njega mogu nabaviti za istu sumu?

Hvala vam unapred, vec danima citam i istrazujem, ali nikako da donesem odluku.

Veliki pozz.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno