Šta je novo?

Android usb tethering ne otvara (skoro) nista

Učlanjen(a)
16.04.2019
Poruke
57
Poena
49
Molim za veliku pomoc.

Trenutno sam na selu, i imam laptop sa win7 64, i telefon. Na laptopu ne radi wifi, pa ne mogu koristiti hotspot. Do skoro sam uvek koristio ovu kombinaciju, laptop i usb tethering, ali sada ne radi. Jako mi je bitno zbog posla da koristim laptop, ali tethering ne otvara skoro nista.

Kad kazem nista - on se ukonektuje, prepozna telefon, ponudi mi opciju onu "type of network", i bilo koji sajt da otvorim u browseru, connecting u beskonacno, i timed out. E al jedino youtube otvara, momentalno i bez problema. Imgur, benchmark, mnogo stranih sajtova, ne otvara. Cak ni google - jedva povuce chrome settings, i otvori google tab posle 3-4 minuta.

Svi ovi sajtovi, kada ih otvorim preko teefona, momentalno rade.

Jel bi mogao neko da zna razlog, ili konkretna podesavanja zasto usb tethering konekcija na kompu ne radi ?
 
Resenje je najgluplje moguce ... izvinjavam se sto sam ispao glup

Probao sa APN, MTS ima 2, jedan sa proxy settings, jedan bez, probao sam da menjam neke stavke u telefonu preko adb, probao sve zivo, da bi se ispostavilo da moram da disable-ujem LAN modem na laptopu preko device manager-a, da bi USB tethering radio u fulu. I to sam sasvim slucajno uradio, ne znajuci vise gde da klikcem. Evo sad kuckam preko laptopa. Ni ne znam zasto iskreno, valjda LAN ima prioritet pre USB veze, pa windows ne da USB konekciji iako je LAN disconnected

Hvala na pomoci Poolmaker
 
Resenje je najgluplje moguce ... izvinjavam se sto sam ispao glup

Probao sa APN, MTS ima 2, jedan sa proxy settings, jedan bez, probao sam da menjam neke stavke u telefonu preko adb, probao sve zivo, da bi se ispostavilo da moram da disable-ujem LAN modem na laptopu preko device manager-a, da bi USB tethering radio u fulu. I to sam sasvim slucajno uradio, ne znajuci vise gde da klikcem. Evo sad kuckam preko laptopa. Ni ne znam zasto iskreno, valjda LAN ima prioritet pre USB veze, pa windows ne da USB konekciji iako je LAN disconnected

Hvala na pomoci Poolmaker

Haha, potpuno isti problem sam imao, googlao i na engleskom, gomila krs clanaka, nista pametno. Reko' aj da probam na naski, mozda je nesto do Telenora i naletim na ovu temu :) Ni na kraj pameti mi nije bilo da probam da iskljucim LAN adapter. Hvala care :banana:
 
Nazad
Vrh Dno