Šta je novo?

Povezivanje rutera

igordkg

Poštovan
Učlanjen(a)
07.05.2014
Poruke
20
Poena
54
Imam jednu nedoumicu. Ovako...trebalo bi da instaliram wifi na poslu. Postoji kancelarija u koju net stize kablom u racinar i nemam pristup ruteru iz koga net ide. Znaci, imam samo kabal sa netom (100/100 mb, merio sam). Planirao sam da kupim ruter sa jakim signalom (Tp-link TL-WR941HP 450Mb/s High Power 2.4Ghz, 3x Rp-sma), povezem sa tim netom i dobijem wifi u celoj firmi. Dali je to moguce, posto nemam pristup ruteru iz koga net ide?
 
Svakako je moguće. Ne znam da li će ga biti u celoj firmi, ali nema razloga da WiFi ne radi.
 
Vidi samo da pretvoris router u wifi switch. Da ne deli DHCP I da kabl bude uboden u LAN a ne u WAN port. Tako nećeš imati 2 subneta.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Bolja je kombinacija da ima svoj subnet, znaci da ga "ubode" u wan port...
Ko zna sta je tamo odakle stize net i da li moze njegov DHCP da "izdeli" i "dodeli" IP adresa, koliko mu je vec potrebno...
Kada vec nema nikakvu kontrolu nad primarnim uredjajem, onda bar da ima punu kontrolu, nad "svojim" uredjajem, pa ga moze iskljucivati, resetovati, ubacivati noviji firmware, menjati wifi pass, itd.
Naravno, videti koji je opseg adresa i eventualno, prebaciti u neki drugi , TP Link, posto je on 192.168.0.1.
pozz
 
Bolja je kombinacija da ima svoj subnet, znaci da ga "ubode" u wan port...
Ko zna sta je tamo odakle stize net i da li moze njegov DHCP da "izdeli" i "dodeli" IP adresa, koliko mu je vec potrebno...
Kada vec nema nikakvu kontrolu nad primarnim uredjajem, onda bar da ima punu kontrolu, nad "svojim" uredjajem, pa ga moze iskljucivati, resetovati, ubacivati noviji firmware, menjati wifi pass, itd.
Naravno, videti koji je opseg adresa i eventualno, prebaciti u neki drugi , TP Link, posto je on 192.168.0.1.
pozz
U pravu si. Nisam dobro pročitao.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Ulecem liku na temu al nije bitno da ne otvaram novu bezveze a naslov je mozda adekvatan.

Uglavnom imam problem koji mozda nekom deluje kao sprdnja no sta god, ne razumem se u ove stvari nimalo.

Elem, imam dva stana jedan pored drugog i jedan ima net dok drugi nema.
E sad u ovom koji ima net isti mi nije potreban dok mi treba u ovom koji nema.
I resio sam ja to davno tako sto sam provukao veliki kabl preko terase, spojio s jos jednim manjim s onim nekim adapterom obicnim il sta je vec, prikacio u ruter u tom drugom stanu i to je funkcionisalo.

E sad da ne duzim previse pricu zamenio sam ruter pre par meseci u mtsu, povezao na stare kablove i to je u neku ruku funkcionisalo(imao je obavezno 3-4 prekida dnevno od po par min uglavnom al mislim da je to do njega, da je nesto bagovit jer se isto ponasao i na svojim novim kablovima koji su mi prekratki da bi ih koristio.. adsl budjavi je u pitanju). Kako god od pre nekih desetak dana nema signal uopste na tim starim kablovima te sam resio da ih zamenim jer realno su dotrajali stoje na terasi godinama.

E sad imam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no pitanje da li postoji mozda i neki laksi nacin od provlacenja kablova sta znam uznapredovala je tehnologija :D a ako ne koji kabl uopste radi posao jer sam izgleda uspeo da uzmem neki koji ne odgovara u potpunosti.
 
Predpostavljam da je u pitanju ADSL (VDSL). Najjednostavnije je da provučeš telefonsku paricu iz prvog stana i na nju regularno prikačiš modem u drugom stanu. Ako imaš sreće telefonska instalacija je provučena kroz plastične cevi.
 
Nazad
Vrh Dno