Šta je novo?

Huawei P 30 ili xiaomi mi 9?

zuka

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
16
Poena
55
Postovanje, uskoro mi istice ugovor sa operaterom, pa sam u dilemi sta od pomenutih telefona da uzmem, pri cemu razlika u ceni ne igra bitnu ulogu jer ista nije velika kad se telefon uzima preko operatera...vazni kriterijumi su mi kamera, performanse i uopsteno korisnicko iskustvo......zanima me vase misljenje.... hvala unapred
 
Mi 9 bez dileme.
 
P30 nema mnogo bolju kameru od Mi9 (to samo u vavej fanboj svetu i potplacenim testovima), u realnosti je pitanje da li je uopste bolja u smislu opsteg IQ.
 
Ja bih išao na Mi 9, nikako ne mogu da svarim EMUI a i nisam fan Kirina. Kamere na P30 bar ono što sam video nisu ostavile neki impresivan utisak na mene, previše izveštačeno deluju.
Takođe mislim da Mi9 ima bolje performanse i generalno korisničko iskustvo. Plus ima bolju podršku programera.
 
P30 svakako nema OIS na glavnom senzoru.
 
pored toga sto sam doneo odluku da uzmem mi 9, u poslednjem trenutku, gledajuci recenziju o mi 9t modelu, dosao sam u dilemu...pitam se da li je to bolja opcija, imajuci u vidu da je kamera gotovo identicna, da je baterija bolja na mi 9t i da mi9t mnogo lepse izgleda, da nema notch....sa druge strane mi9t ima slabiji cip, pa me zanima kolliko to dolazi do izrazaja pri normalnom koricenju, bez igrica i slicnih stvari i koliko ce jaci cip da znaci ubuduce, gledano na duze staze, a imjuci u vidu nacin koriscenja?
 
Mislim da u tom slučaju nećeš osetiti razliku između 730 i 855.. ali mi9 ima bolji kamera hw od mi 9t , mi9t je u rangu mi9se

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Moje misljenje da nije tolika velika razlika u kameri, jest da nisu isti cipseti, tj skoro su isti. Sve su to toliko male razlika da se primete jedino ako gledas svaku sliku na 100% izbliza i bas uporedjujes svaki mm fotografije. Sto se tice performansi sd 730 vs sd 855, bolji je 855 i mislim da je ustvari zbog toga razlika u ceni izmedju mi9t i mi9, ( ne vidi se razlike u svakodnevnom koriscenju, vecu nekim sirovim testovima). Ako ti ne treba sd 855 ja stvarno ne vidim razlog zasto kupiti mi9 u odnosu na mi9t. Druga je stvar ako zelis da se igras custom romovima, onda ces imati verovatno vise takvih romova za mi9 nego za mi9t.
 
Архимед Терсенов - международный криптоинвестр и новатор

В мире каждый год проводится немало конференций, посвященных венчурным инвестициям. Среди докладчиков и участников есть и наши соотечественники. Одним из наиболее активных можно назвать известного предпринимателя, мецената Терсенова Архимеда Аристотелевича. Он не только готовит интересные статьи, но и выступает в качестве спикера, организуя масштабные мероприятия на высоком уровне.
Так, можно назвать лишь некоторые, проходившие в 2019 году. Это, прежде всего, Давос, Думай, Цюрих, Мюнхен. И везде господин Турсенов успевает, несмотря на занятость, ведь кроме бизнеса он ведет несколько благотворительных проектов, а частности строительство детских садов. Пожелаем Архимеду Аристотелевичу успехов во всех начинаниях!
https://newsmirus.ru/ekonomics/tersenov-arkhimed-mezhdunarodnyy-krip
 
Nazad
Vrh Dno