Šta je novo?

Deljenje foldera i dodavanje pristupa odredjenim racunarima

zixon

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruke
59
Poena
160
Zdravo ljudi .. Imam 10-ak racunara i rade pod istom workgroup-om pa me zanima kako da share folderu dodelim pristup samo na pr. 5 racunara iz workgroup-e ?

Pozdrav.
 
Pa lepo, kreiras usera sa password-om na racunaru gde si napravio share folder, tom share folderu dodelis dozvole samo za tog usera, i onda na 5 racunara mapiras taj folder sa kredencijalima usera kog si napravio. Ostali nece moci da pristupe, sve dok se ne otkuca user i password, koji samo ti znas. Postoje i drugi nacini, ali ovo je najjednostavniji po meni.
 
Pa lepo, kreiras usera sa password-om na racunaru gde si napravio share folder, tom share folderu dodelis dozvole samo za tog usera, i onda na 5 racunara mapiras taj folder sa kredencijalima usera kog si napravio. Ostali nece moci da pristupe, sve dok se ne otkuca user i password, koji samo ti znas. Postoje i drugi nacini, ali ovo je najjednostavniji po meni.

Da li je moguce da share folderu zabranim delete opciju , dakle samo read and write da budu dozvoljeni bez opcije za brisanje foldera, fajlova itd . ?
 
Zabranis Delete kroz folder security za tog usera/grupu.
 
Nazad
Vrh Dno