Šta je novo?

Hlađenje starog kućišta

Trajce

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2005
Poruke
318
Poena
330
Zdravo svima,

Imao bih jedno pitanje. Imam staro Chieftec Aegis B05 kućište. Solidno građeno, za svoje vreme među boljima. Ipak, zastarele je koncepcije (napajanje je gore) sa lošijim opcijama za sređivanje kablova.
Od komponennata unutra imam: i5 3350P, Gigabyte H77 ploču, GTX970 vrafiku, 4 harda (2 HDD-a: WD od 500Gb i Seagate od 1Tb) i dva SSD.
Primećujem da su temperature hardova ok, 24-36 stepeni, sem WD-a koji je oko 40 stepeni celzijusa.
Leti bi to bilo i više - nema klima uređaja u kući.
Na procesoru je LC-120 hladnjak, a za odvod toplog vazduha iz kućišta zadužena je jedna stara Noctua S12.

Temperature jezgara su 30-31 stepen.

Kada se doda još jedan ventilator gore kao izduv iz kućišta - ne dešava se baš ništa. Isto i kada se ventilator ubaci napred da duva u kućište kao dodatni izvor hladnog vazduha.
Sve temperature ostaju iste!?

Da li je zaista samo jedan ventilator na izlazu iz kućišta za ovu konfiguraciju sasvim dovoljan?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ventovi napred i mazad ne skidaju temperature u lery,vec u loadu. Temperature u leru je tesko skinuti, i pri tom se nista bitno time ne dobija, ne kvari hard 36c vec 56c.
 
To mi ne poznato. Možda je trebalo da napišem i te temperature. Ne koristim računar previše za igre koje su zahtevne: klinac igra LoL, ja Elite Dangereous, Wsr Thunder... Poneka strategija.
Ali sve to pošteno ni ne oznoji procesor i celi sistem generalno.
Temperature su i pri takvim opterećenjima i za raznim kombinacijama postavljanja ventilatora identične. Malo se povećaju, što je normalno, ali ne previše.
Znog toga sam i postavio pitanje ima uopšte svrhe ubacivati dodatne ventilatore ako je ovaj jedan dovoljan?
Doduše, da je mnogo jača mašina j pitanju, verovatno bi bilo potrebno.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa moraš da znaš koje su temperature CPU,GPU i svega zašta imaš podatke. Da li je jedn ventilator dovoljan ili treba 10 je stvar temperature i ničega više.
 
Nazad
Vrh Dno