Šta je novo?

PPT, OPENVPN

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Ubi se pokusavajuci da stavim na win 10 vpn pptp, imam sve parametre koje oni daju server, username i password. Odem u setovanje podesim al sad mesto gde je za pptp username i password kaze win 10 za username treba email i to je opciono i password da je opciono. Ne kapiram to kako win 10 daje da se setuje ne lici nimalo na linux jer tamo je svaka vrsta vpn poseban modul. Openvpn je u linuxu modul i importuju se podaci certifikati koje dobije sa VPN servera. To su serveri koji su dzabaka i svaki drugi dan menja se password. Sta to treba u wn 10 da bi pptp proradio, da li treba nesto dodatno ucitati od protokla ili klijenta, da li treba u firewall nesto setovati. Onako sa slika-uputsva izgleda lako ali to ne radi, to je sve orjentisano na servere koji se placaju a openVPN ima na desetine koji se placaju i mora da se ucita njihov program u win 10.
 
Nabasao sam na neki klip, ne kapiram, kao treba se aka po ruteru? Sve imam nasetovano u linuxu i sve radi bez ikakvog cackanja po ruteru
 
Evo iz linuxa bez ikakvog kopanja po ruteru
openvpn
Your Public IPv4 is: 195.154.58.188
Your IPv6 is: Not Detected
Location: Paris, J FR
 
Uf nabode ga, radi ali ne moze enkripcija kao u linuxu, znaci mora da se setuje bez enkripcije:S:
 
Nazad
Vrh Dno