Šta je novo?

VIP mWallet

salecg

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2005
Poruke
1,603
Poena
375
Moja oprema  
Laptop
Mobilni telefon
Pametni uređaji
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
https://www.vipmobile.rs/privatni/usluge/VipmWallet

Kod:
 Jednostavno plaćanje, gde god da se nalaziš
Plaćaj online bez kreditne kartice, jednostavno kao kešom.Bez otvaranja računa u banci i bez mesečnog održavanja.

Online plaćanja
Putem Vip mWallet aplikacije možeš bezbedno da kupuješ robu i usluge u domaćim i stranim online prodavnicama i na sajtovima.

Plaćanje u radnjama
Dovoljno je da otvoriš Vip mWallet, dok će prodavac na prodajnom mestu samo skenirati bar kod iz aplikacije i izvršiti naplatu.

Plaćanje računa
Uz Vip mWallet plaćaj račune onda kada ti odgovara, bez čekanja u redu. Dovoljno je samo da skeniraš QR ili bar kod sa računa.

https://youtu.be/cG2ZCEQeeTA


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije lose. To su radili u saradnji sa iPay-om. Ima proviziju za placanje u inostranstvu. Jedino je super skeniraš QR ali dok zazivi kod prodavaca..... i stiker nalepnica placanje
 
Ovo kod nas još uvek nema na većini mesta. Mislim na ovakav način plaćanja

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ne mogu da prodjem ni prvi korak... Pokusah sve moguce varijante slikanja prednje strane ali nista, iz Vip podrske ne znaju u cemu je problem...

_com.vip.mwallet.png
 
Ni meni nije prosla verifikacija - slika LK, selfi... kaze da moram u VIP.

Dobro je zamisljeno, ali app ima puno bugova... a ova je najjaca - ne mogu da se vide tarife.

5eff4b83f82c214acca65cbb84106ba7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ni meni nije prosla verifikacija - slika LK, selfi... kaze da moram u VIP.

Dobro je zamisljeno, ali app ima puno bugova... a ova je najjaca - ne mogu da se vide tarife.

5eff4b83f82c214acca65cbb84106ba7.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

i meni isto nije proslo pre neki dan kad sam probao


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Optimus_prime, ne znam da li je to bio problem, ali na kraju sam uspeo da uslikam, ali zaglavim na poslednjem koraku Confirm your data... Samo izbacuje

IMG_20190707_192653.jpg

Danas svratim i do poslovnice, kaze oni nemaju nikakav nacin da potvrde identitet, sve ide preko aplikacije. Dok je jedan zaposleni citao neko njihovo interno uputstvo, drugi kolega kaze da je i njemu zapelo na tom koraku i da ne uspeva da zavrsi registraciju.
 
@Optimus_prime, ne znam da li je to bio problem, ali na kraju sam uspeo da uslikam, ali zaglavim na poslednjem koraku Confirm your data... Samo izbacuje

Pogledajte prilog 271925

Danas svratim i do poslovnice, kaze oni nemaju nikakav nacin da potvrde identitet, sve ide preko aplikacije. Dok je jedan zaposleni citao neko njihovo interno uputstvo, drugi kolega kaze da je i njemu zapelo na tom koraku i da ne uspeva da zavrsi registraciju.

nisam ni ja zavrsio isto su mi tako rekli
 
Nikako da stignem da iskucam update...

Kontaktirah Vip podrsku na Twitter-u, posle razmene poruka i SS, dobio sam odgovor da je potrebno naruciti Mastercard karticu, i da ce time biti zavrsena potvrda identiteta.
Evo ukratko kako je sve teklo:

  • uplacena suma na mWallet
  • iz menija biram Order plastic card
  • Mastercard uspesno narucena, jednokratna naknada 690din. skinuta sa wallet-a
  • dan posle, pojavljuje se kurir iz DHL sa karticom, koji putem njihovog aparat vrsi proveru identiteta. Isporuka uracunata u tih 690din.
  • iz menija biram Add/change Vip Mastercard i ubacujem podatke
  • Izvrsena dopuna, tj. prenos iz wallet-a na karticu, kartica spremna za upotrebu


Iako na papiru koji dolazi uz karticu je navedeno da je za prvo aktiviranje potrebno podici gotovinu na bankomatu, meni ja kartica radila i bez toga. Definitivno je potrebno da porade na aplikaciji koja ima dosta bugova i koja se crashuje prilikom starta 1 u 3 pokretanja.
 
Previse bugova. I ja razmisljam da je ocistim. Samo da vidim kako da podignem novac koji su prebacio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od veceras mi blokirana mastercard :wall: Iz app ne mogu da odblokiram, twitter Vip podrska nema resenje, sutra cu da zovem call centar. Bukvalno sam imao ukupno 5 transakcija, poslednja pre 2 nedelje... Sva sreca pa nisam stavio neku vecu sumu, i ja cu verovatno da pokupim pare i pravac mts banka. Ne znam ni sto sam mislio da je ovo moguce da bude neka zamena za onlinebank.
 
Poslednja izmena:
Zamisao nije losa ali extremno amaterski odradjeno..Najludje da ipay upucuje korisnike na vip m wallet da tu vade fizicku mastercard..Cak globaltel mstercard je sjajno radio a ovaj vipov katastrofa.meeni cak nije hteo da posalje aktivacioni sms probaos am mnogo puta a kada sam cuo te situacije oko verifikacije i milion bagova .apsolutno ne...koristim drugu aplikaciju i savrsena je a mwallet apsolutno ne..
 
Meni je uredno radilo dok sam se registrovao u Srbiji, tj prijavio sam se sa ipay login mail i lozinkom jer nisam se mogao ponovo registrovati sa istim mailom, porucio prvi master fizicku karticu, zatim sam se preselio u Hrvatsku i istu koristio na starom telefonu, kako mi se telefon pokvario morao sam da promenim novi,nakon ponovne instalacije nisam mogao da se prijavim na vip mwallet, samo prikazuje blanko pozadinu bez logina. Da li neko ima ideju kako da se prijavim posto koristim je za placanje vip i telenor racuna koje jos imam pod ugovorom?
Iz vipa i ipaya kazu da jer sam u Hrvatskoj da ne radi. Bar za registrovane korisnike u inostranstvu ne bi trebalo da bude restrikcije.
Resenje je da naprave i web verziju da se moze ulogovati i placati online ionako nemaju NFC.
nadam se nekom dobrom odgovoru.
 
Na posletku, ne košta ništa. Vredi pokušati. VIP definitivno uvek korak ispred drugih. Druge banke, osim Intese, neka čekaju na beskontaktno plaćanje dok im svi korisnici ne pređu u druge banke poput Vip mWallet. Još ako bi sredili aplikaciju da nema bagove..

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li, uopšte, neko koristi Vip mWallet?
Instalirao aplikaciju, prebacio novac, zatražio štampanje plastične kartice (koja košta oko 700 rsd) jer je to jedini način da se sa bankomata povuku sredstva,( shvativši da u listi prodavnica u mWallet aplikaciji, imaju većinom kockarnice) , međutim aktivacija same kartice u VIP poslovnici je nemoguća. Unos broja računa sa prepaid plastične mWallet kartice je, takođe, nemoguć jer aplikacija prijavljuje error, da su uneti neispravni podaci, što nije tačno. Čak su probali i u poslovnici i nisu uspeli.
Odem do bankomata da aktiviram karticu u nadi da ću povući sredstva nazad, međutim bankomat Vojvođanske banke mi proguta mWallet karticu, izbaci slip sa obrazloženjem da je kartica zadržana. Odem do Vipa da prijavim slučaj, jer su dužni da vojvođanskoj banci pošalju email, da bi mi vojvođanska banka vratila karticu. Prošlo 5 dana, niti zovu iz VIP-a, niti iz Vojvođanske. Pozovem VIP, kažu da im Vojvođanska traži broj mWallet kartice koji ne znam napamet, tačnjje nemam ga. Pitam, zbog čega me ne zovu da mi to kažu, oni ćute.

Šta se ešava sa VIP-om? Ne mogu da verujem da je sve to neko smislio da bi ispilićario ljudima novac.

Video sam da mWallet aplikacija izbacuje neko 'ALM Law' obrazloženje.. pa zašto rade to što rade ako nemaju mogućnost ili pravo da aktiviraju karticu??!! U VIP-u mi kažu fazon.. KOD NAS JE SVE PROŠLO, VAŠA KARTICA JE AKTIVNA. U stvarnosti kartica je i dalje neaktivna.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Mislim da bi trebao da kontaktiras iPay. Mislim da su oni zapravo nosioci celog servisa.
 
White label servis...
 
White label servis...
Može pojašnjenje?
Ako sam uredno platio sve taxe koje je VIP potražio od mene, zbog čega bih ja, kao VIP korisnik,, dodatno, trebalo da se bavim aktivacijom VIP mWallet kartice na svetskom iPay nivou?

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
iPay je domaća institucija elektronskog novca. VIP u saradnji sa njima nudi mWallet uslugu.
iPay pruža uslugu, VIP je samo brendira. Isto kao i Globaltel Mastercard.
Probao sam da koristim mWallet ove godine ali je aplikacija imala čudne bagove pa sam tražio da mi iPay obriše nalog.
 
Ja sam sve aktivirala, kartica ok radi, ali zanima me plaćanje preko VIP mobilnog novčanika, piše pokaži ovaj kod blagajniku, svuda gde sam pokazala gledaju me kao krava mrtvo tele :D... Šta treba da kažem, uradim :D zna li neko :D?
 
Imas spisak prodavaca koji (bi trebalo da) prihvataju
 
Ljudi..jel ova mWallet kartica mora da se aktivira na bankomatu pre prvog online placanja? I ako da koji se.pin koristi jel onaj koji je definisan u aplikaciji ili sta?
Ja sam dobio plasticnu karticu kad sam zeni obnavljao ugovor i danas hteo da je aktiviram.prebacio neka sredstva kad ono nece da prodje placanje preko neta...procitao eulu i tamo pise aktivacija pa cisto da pitam vidim da neki od vas koriste.
Hvala.
Pozdrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ljudi..jel ova mWallet kartica mora da se aktivira na bankomatu pre prvog online placanja? I ako da koji se.pin koristi jel onaj koji je definisan u aplikaciji ili sta?
Ja sam dobio plasticnu karticu kad sam zeni obnavljao ugovor i danas hteo da je aktiviram.prebacio neka sredstva kad ono nece da prodje placanje preko neta...procitao eulu i tamo pise aktivacija pa cisto da pitam vidim da neki od vas koriste.
Hvala.
Pozdrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
i meni je zablokirala sama od sebe a radila je i online i beskontaktno.Poslao sam mail pa cekam odgovor.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ja sam je prvo koristio online pa plaćao u prodavnici,sve prolazi bez problema.Bankomat nisam probao ali mi je logično da je pin koji koristiš za logovanje u aplikaciju.

Sent from my KOB2-W09 using Tapatalk
 
Pin za bankomat bi trebalo da su zadnje 4 cifre sa kartice pa posle promenis na neki drugi buduci da mi nije logicno da kartica moze da zna pin koji napravis na aplikaciji buduci da kartica nema vezu sa netom dok ne dodje do bankomata itd...ja sam danas stavio nekih 5k RSD i nece online da radi pa sam pretpostavio da mora da se aktivira sto pise i na papirima koje sam dobio uz nju...naravno na call centru se javila neka koja je tek pocela da radi i nema blage veze ....probam sutra pa javim
Pozdrav

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Najverovatnije si u pravu za pin,nisam baš dobro razmislio pre pisanja :) a nisam probao u praksi.

Sent from my KOB2-W09 using Tapatalk
 
Nije isti pin. Mora biti neki drugi pin za karticu

Pogledajte u koverti/uputstvu
 
Nazad
Vrh Dno