Šta je novo?

Zamena ventilatora na Seasonic M12II SS-650AM

Grunt

Čuven
Učlanjen(a)
22.07.2002
Poruke
2,499
Poena
680
Pozdrav, interesuje me da li je neko menjao ovaj stock ventilator ? Bio je bucan i kada je napajanje bilo novo, a zadnjih godinu dana se jos vise cuje :D

Treba mi preporuka za neki fan koji moze da se stavi u njega, a da ima kod nas da se kupi. Sta mi jos treba ? Nesto sam citao neki adapter sa 3 pin na 2 pin ? Ili moze da se bocne 3 pin fan ? I takodje pominju na netu da fan krece sa 5v umesto 7v.
 
Može 3pin vent (može i 4pin, ali je bespotrebno), samo spojiš 12V i uzemljenje. Ostaviš malo žice od starog venta i povežeš sa novim, ja sam imao neke 3pin ženske konektore pa sam preko njih stavljao. Bitno je da vent ima nizak start napon, uglavnom na stranicama proizvođača piše koliki je. Arctic Cooling F12 je proverena varijanta sa verovatno najnižim potrebnim naponom za start, 2,7V.
 
@toxicm
Aha znaci presecem kabel od starog i zice onda ubodem u rupice od novog OK I can do that :D

Hteo bi nesto malo bolje/tise taj Artic gledam na netu bas i nije toliko tih mada zato je i 750 din. Do 1000rpm se ne cuje, ali kontam da ce napajanje da ga potera na vise :D

Znaci dao bi 1500-2000 din samo da znam da ce biti sto tise.
 
Poslednja izmena:
Ja sam vent u napajanju zamenio sa Arctic P12, odlicno se pokazao. U kucistu imam 3xF12 i 2xF14, ali je P serija ipak bolja, a kosta isto.
 
Većina malo boljih napajanja ima kontrolu obrtaja, gotovo sigurno ima i taj SS tako da se neće vrteti na max sigurno. Zbog toga se i gleda start napon. Ja sam ga stavljao u OCZ SxS 500W i nije se čuo ni malo, mislim da se vrteo i ispod 600 obrtaja. Tek kad se optereti dobro podingne obrtaje, ali ne mnogo, pa i tad bude tiho.
 
Nazad
Vrh Dno