Šta je novo?

Internet paket bez ugovorne obaveze?

optical

Cenjen
Učlanjen(a)
05.05.2017
Poruke
2,510
Poena
175
Imate li predlog za internet provajdera i paket koji moze da se uzme bez ugovorne obaveze i dodatnih placanja "prikljucivanja"? Meni treba samo internet (dakle bez tv pretplate ili fiksnog bi bilo super, ali mislim da cu to tesko naci).

Stan koji sam iznajmio ima supernova kablovsku bez interneta. Jedna od opcija je da uzmem paket tv+net koji je 3k din bez ugovorne obaveze, ali moguce da ima prikljucna taksa. Trenutno je u stanu adsl beotelov, ali iako sam hteo da uzmem 50mbps, moze samo 20mbps, a to mi je osetno sporije. Video sam mts optiku sprovedenu u zgradi, da li oni imaju neki slican paket?

Orion sam zvao, kazu nema optike u zgradi i ne znaju kada ce uvoditi, mogu samo da ponude wireless. SBB znam sigurno da naplacuje "prikljucivanje", jer su mi oni bili provajder u prethodnom stanu, pa bih njih zaobisao.

Znate li mozda jos nekog provjadera koji mi je promakao? U pitanju je NBG, blok 44.
 
Можда Беогрид или неки бежични интернет.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Zar beogrid nije sbb i njihovi EON paketi? Zvao sam supernova i ponadao se da mogu uzeti paket 60mbps bez ugovorne, medjutim prikljucna taksa je neverovatnih 14 hiljada din...
 
Zar beogrid nije sbb i njihovi EON paketi? Zvao sam supernova i ponadao se da mogu uzeti paket 60mbps bez ugovorne, medjutim prikljucna taksa je neverovatnih 14 hiljada din...
@optical
Ako se se kojim slučajem opredeliš za neku U.O. proveri da li kod eventualnog preseljenja ako nema tehničkih mogućnosti na novoj lokaciji nema više U.O.
Mislim da je to opcija kod svih

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
@akole, cuo sam za tu opciju, ali nisam siguran kako funkcionise. Verovatno zahtevaju neki vid potvrde da se selim na tu drugu lokaciju, jer ako to ne traze mogao bih jednostavno da kazem da se selim u neko selo gde sigurno nema njihova usluga.
 
To sam mislio da se raspitajte o takvoj opciji. Lepo reći podstanar sam i šta ako za 6meseci moram da menjam stan.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Kad sračunaš priključenje bez UO plus meseci gratis koje većina daje novim korisnicima uz UO, skoro da nije vredno cimanja. Sem ako ne planiraš baš da se seliš za koji mesec...

Ako imaš izveden Telekom u zgradi, to ti je verovatno najsigurnija opcija za veće brzine ovde u blokovima, jedino što im je istekla sad akcija 6m gratis pa daju samo 2, ali verovatno će biti nešto uskoro opet. Pozovi call centar i pitaj da li imaju tehn.mogućnosti za optiku na tvojoj adresi (ili pitaj samo za 100mbit paket, da izbegneš konfuziju kao ja...)

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
@matrix70 Meni ni sada nije u licnoj karti adresa prebivalista stan koji sam iznajmio, pa ne znam da li ce u tom slucaju praviti problem.

@akole, moracu pitati, mada sumnjam da ce reci nesto u moju korist, ali opet probacu.

@mickeyrs ne planiram da se selim bar u narednih 6 meseci minimum, a verovatno cu ostati blizu godinu dana. Opet, ne mogu da budem siguran, pa sam zato i hteo da ne rizikujem i pristao bih da placam vecu mesecnu cenu paketa. mtsova optika je sprovedena u zgradi, to sam video, medjutim kad sam ih zvao, rekli su mi da je minimalni ugovor 24meseca. Mozda bih mogao posle recimo 10 meseci da raskinem ugovor i kazem da hocu da platim razliku u ceni za tih 10 meseci, ali me iskreno plasi da mi ne napakuju i tu "prikljucnu taksu" koja ide bez ugovora.

Konkretno npr. kod supernove uzmem paket sa 12 meseci ugovora, vratim posle 6-7 meseci i ne bi bio problem da platim tu razliku od 400-500din x 7 meseci tokom kojih sam koristio uslugu, medjutim tu mogu napakovati tu prikljucnu taksu, sto je odmah dodatnih 14k din.
 
Što gazda ne potpiše ugovor?

Supernova nudi samo internet po ceni od 1700din za 30mbit +taksa od 5k bez UO

Ali to neće odgovarati tvom gazdi koji verovatno neće da potpiše ugovor.

Sledeća opcija je vip kućni net

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pretpsotavljam nece da ima obavezu. Trenutno je na moru, pa cekam da se vrati i da ga pitam. Da, ima to kod supernove, ali mi i tada treba saglasnost stanodavca, kako mi rece agent u call centru. Mada naravno, rece da je bolje da uzmem zajedno tv + net, jer bi bila veca brzina, manje bi kostalo, ali bi imao ugovor od godinu dana.

Gledao sam kucni net XL, ali dole sitnim slovima pise da je ugovor 24 meseca takodje.
 
Naravno da nece, jer ti mozes da odes za 3 meseca i njemu da ostavis da placa.
 
Naravno, samo mi je čudno da ima i fiksni i kablovsku na svoje ime, a nema nikakav internet. Beotel bi me rešio sve muke, samo da mogu da isporuče 50 umesto 20mbps.
 
Pa jednostavno im ne treba...

Evo moji cale i keva imaju takodje Tel i TV, i keva me sto puta pitala da li njima treba net
Sta ce im?
nemaju ni komp ni smart phone.

A i ti zakeras, ako mozes da uzmes 20mbit to ce sasvim da ti zavrsi posao ma sta da radis.
 
Naprotiv, već imam 20mbit (smanjili jer ne može 50) i osetno se primeti koliko je sporo. Stvari i sajtovi koji su do sada radili bez problema, sad baferuju prilično dugo i skoro svugde je prisutan loading circle nažalost.

Doduše, trenutno nema interneta uopšte iz nepoznatog razloga.
 
Da reaktiviram ovu temu i proverim kakva je sada situacija.
Koliko vidim jedino Orion ima neku varijantu bez ugovorne obaveze
 
Ako imaš Orion optiku, ispada ok. Znam da su onda naplaćivali priključnu taksu. U suprotnom, Beotel ima ADSL 15/1 za 890 dinara mesečno. Možda još neki wireless provajderi, lokalci ili tome slično su opcija i to je otprilike to. A1 vikend net je neisplativ.
 
Nazad
Vrh Dno