Šta je novo?

ASUS Laptop dilema

Note10

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2014
Poruke
887
Poena
135
Treba mi pomoć nekog ko ima iskustva sa ovim ili sličnim laptopovima. Dugogodišnji (sada već i prekodecenijski) sam korisnik ASUS laptopova, poslenji u nizu K52 i došlo je vreme da ga menjam.
Imam dilemu između ova dva uređaja:

1. Vivobook S15 S530 Link

2. ASUS X560 Link

Cenovni rang je tu do 90-100.000rsd, oba su trenutno na akciji, zato ih razmatram.
Ono čemu će služiti laptop:
- dizajn i administracija sajtova
- obradu fotografija u Photoshopu
- Ableton Live / Traktor Pro
- standardne office poslove i kućne čarolije (filmovi i serije :) )

Bitno mi je da bude lako prenosiv... i lep :lupko::D
Koliko vidim konfiguracija je slična, razlika je u broju modela procesora i grafici pa ko se razume u ovu problematiku značio bi mi savet.
Pucajte, dok traje akcija :D
Ili možda nešto slično u cenovnom rangu što zadovoljava kriterijume...
 
Ovo je baš no-brainer, Vivobuk. Lakši je, tanji je, lepši je, ima bolju bateriju, IPS ekran (za razliku od X560 koji ima TN), brži i noviji CPU, overall bolje specifikacije i bolji kvalitet izrade.
Što se tiče X560, on ima daleko bolju grafičku, ali ako se ne igraš to nije faktor.

Sve u svemu, taj Vivobuk uopšte nije loša kupovina i mislim da ne bi pogrešio da ga uzmeš.
 
Poslednja izmena:
Ne igram uopšte, bar ne na laptopu, poneka trka na telefonu za relaksaciju :)
Lično je i meni Vivobook bliži srcu, buni me samo što toliko ističu tu grafičku da je toliko bolja, ako ona toliko dolazi do izražaja samo kod igrica, to me baš uopšte ne dotiče.
 
Sve je to lepo kada imaš u kešu te tolike novce da tresneš odjednom :) ...a i da ih obezbedim, ne znam baš koliko bih da ih usmerim na KP :trust:
Sve u svemu izgleda da je Vivobook izbor :)
 
Nazad
Vrh Dno