Šta je novo?

LG 43UK6300MLB problem

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Povezao sam ovaj TV sa kompom i sve besprekorno radi, ali kad ukljucim na tv-u opciju HDMI ULTRA HD Deep Colour, koji mora da se ukljuci ako zelim da koristim HDR na kompu, onda mi se desava to da ekran blink-uje na sekund s vremena na vreme, i isto tako se povremeno na sekund pojave neke linijice na ekranu.
Nije to bas toliko ucestalo, ali nije ni naivno, dovoljno da izritira.
Dakle to mi se desava samo dok je opcija HDMI ULTRA HD Deep Colour ukljucena, desava se cak i da ponekad samo crna boja brljavi za sta i stoji upozorenje kod te opcije, ko da im je to neka experimentalna opcija, mislio sam da nije problem do HDR-a, pa sam ga iskljucio, ali i dalje se isto ponasa, dakle nebitno dal je HDR ukljucen ili iskljucen, dok god je HDMI ULTRA HD Deep Colour ukljucen, ja imam te probleme, a radi savrseno cim ga iskljucim.
Pretpostavljam da je problem do te opcije na TV-u, koja ne radi najbolje, mozda je i zato ovaj TV najeftiniji u klasi, a i citao sam u opisima da mu HDR ne radi kako treba, to jest da radi, ali da izgleda lose i vestacki.
Uglavnom moje pitanje je dal mogu da sumnjam na kabl da ne radi kako treba, pa mi zato ne isporucuje sliku u toj opciji kako treba ili je iskljucivo do te TV opcije?
Ja nemam jos jedan HDMI kabl da to isprobam, pogotovo jer su skupi ovi 2.1 verzija koji nude 60 fps HDR u 4K, dakle imam samo jedan takav, pa me zanima ako neko ima ovakav ili slican TV, da mi kaze dal im opcija HDMI ULTRA HD Deep Colour, radi ispravno?
 
Nazad
Vrh Dno