Šta je novo?

Asus ROG GL503GE, tzv coil whine zvuk

pelezinho90

Cenjen
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruke
252
Poena
180
Snimak zvuka sa neta:
https://youtu.be/2PyzBOeRgoY

Pozdrav svima. Kupio sam pre 2 dana ovaj gaming laptop u com tradeu. i7 8750H, 8 gb ddr4, gtx 1050ti, 128 ssd + 1 tb. I cuje mi se skoro pa konstantno zvuk kao sa linka iznad. Nije baš ovako glasno kao kod ovog lika, ali tu je negde. Ima li iko od vas iskustava sa ovim coil whine, sta je to, kako da rešim ovo? I cudno je da se cuje dok je na punjacu samo...Nakon majko istrazivanja na netu, ne bih rekao da je kvar,sumnjam da mogu da se pozovem na garanciju...
 
Nemaš rešenja, makar ne nekog univerzalnog. Meni to malo zvuči i kao da drlja hard disk...

Da li si probao ono što je lik ostavio u komentarima tog linka? Ali to će ti forsirati procesor da radi na min 15%, što i nije neko rešenje.

I have an FX504. It is very simple to solve this noise, the reason is chock element not working well at very low cpu voltage. Very low voltage is quiet and energy save state for many Intel cpu's, but at cheap notebooks the choke element and whole cpu power supply is not pefrect which results in this sound. What we need to do is to enable full control off cpu power reduction in windows regedit. Than in energy save setting set minimum state around 15%. Enjoy the silence!

edit: Reklamacija ti je jedina opcija, ako hoćeš rešenje tog problema. Da ti daju drugi koji ne cvrči ili vrate novac.
 
Poslednja izmena:
Probao sam da u power planu stavim max procesor rate na 99% i tada se utisa, ali ne nestane. Ne znam da li bi zamena za drugi resila problem jer se dosta njih žali. A da li mogu da tražim uopste novac jer uvek mogu da mi kažu laptop radi normalno, zvuk je takav u ovom modelu, itd...?
 
Upravo.

Coil whine nažalost ovih dana posmatraju kao "normalnu" stvar i retko prihvataju reklamaciju zbog takve stvari, te ćeš morati malo žustrije da se postaviš prilikom reklamacije pa ako prođe - prođe.

Sad, ti tu imaš i element "I cudno je da se cuje dok je na punjacu samo..." što ti možda ide na ruku, pa možda nešto i punjač "tripuje".
 
Poslednja izmena:
Da im das toliko kesha a da ne uvaze reklamaciju (Cak i povrat Novca) nepije vodu. Sve vratis (ako je 14 dana- to je max) i moraju da ti vrate Novac nazad na Tvoj zahtev.

Elem, ako je vec toliki problem u toj seriji ne znam iz kog razloga ces menjati za isti model :) , greska je u proizvodnji te se mani tog modela
 
Da im das toliko kesha a da ne uvaze reklamaciju (Cak i povrat Novca) nepije vodu. Sve vratis (ako je 14 dana- to je max) i moraju da ti vrate Novac nazad na Tvoj zahtev.

Elem, ako je vec toliki problem u toj seriji ne znam iz kog razloga ces menjati za isti model :) , greska je u proizvodnji te se mani tog modela
14 dana je samo kod kupovine preko neta. Za sve ostalo ide standardni proces reklamacije. A onda je pitanje šta je proizvodjač definisao kao "normalno" ponašanje uređaja u radu.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
a asus je na daleko poznat po odlicnom suportu :)
 
Odneo sam ga u ovlašćeni servis System One u Bgui potvrdili su kvar na maticnoj ploci. Tako da je polrenuta procedura za povracaj novca. Sad je pitanje,sta da uzmem a da nije Asus? NekiHP Omen 16 ili Dell G5 15,sta mislite?
 
Odneo sam ga u ovlašćeni servis System One u Bgui potvrdili su kvar na maticnoj ploci. Tako da je polrenuta procedura za povracaj novca. Sad je pitanje,sta da uzmem a da nije Asus? NekiHP Omen 16 ili Dell G5 15,sta mislite?

Preporuka sa moje strane je Dell (Izaberes neku po svom nahodjenju i potrebi)
 
Jos ga nisu sklopili, na brodu je, u medjunarodnim vodama...:D
 
Skinut je sa sajta,nema ga na ovom linku. U pitanju je Dell G5 15 5587. i7 8750H, GTX1050 Ti 4 gb ddr5,128 m2 ssd, 1 tb hdd, 8gb ram ddr4(max 32 gb), 1920x1080
 
U zadnje vrijeme, Asus modeli često se pojavljuju slične greške u buci i šarnirima, mnogo sam se žalio kada se Asus prijenosna računala pojavljuju u videu FB2Mate.
Da li treba da izaberem Lenovo umesto Asusa? Lenovo Y540 je ono za čim težim.
 
Neki polovan (star par meseci-mint) sa medjunarodnom garanicijom gtx 2060 za oko 1100-1200e može se uzeti
 
Nazad
Vrh Dno