Šta je novo?

Win10 posle ažuriranja pušta zvuk samo na slušalicama (front) - rešio

canejr

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
922
Poena
320
Nije pitanje, nego za slučaj da se nekome desi ista stvar. Win10 x64.
Ne znam šta mi bi da uključim Windows Update. Trajalo sto godina (a imao posla), deluje da ništa nije ni promenio, i dalje je 1803. Ali, nema zvuka. Ploča Asus Z170i, čip Realtek, drajver odavno instaliran. Device manager kartica radi kako treba. Podešavanja se otvaraju. Onda shvatim da zvuk ide samo na front audio, gde su slušalice. U podešavanjima drajvera (Realtek program) lepo stoji da su na prednjem slušalice sa mikrofonom, a pozadi zvučnici. U programima izaberem baš zvučnike, opet zvuk samo na slušalice. Pritom, u programima više nisam ni mogao da biram slušalice (2nd output) nego samo zvučnike!?

Srećom, pre nego što sam prešao na brisanje drajvera (ili ažuriranja, što bi opet trajalo sto godina i opet bi me terao da ga instaliram), pozabavih se još podešavanjem. I nađoh u Realtek programu sakrivenu opciju. Klik na zupčanik, pa opcije i onda postoji opcija "Mute the rear outpu device, when a front headphone plugged in"! Nikad ni čuo za opciju niti mi ima uopšte smisla, a sasvim sigurno je nisam ja uključio. Kada sam izabrao "Make front and rear output devices playback two different audio streams simultanously" konačno se sve vratilo u normalu.

Eto, htedoh da podelim, ako se još nekome desi, pa da ne lupa glavu kao ja i da ne sluša nebulozne savete po netu, možda je ovakva glupost.
 
Таква опција је честа на појачалима, када се напред убоду слушалице, искључују се звучници јер, јелте, чему слушање музике на слушалицама ако раде и звучници? ;)
 
Zato i nisam pisao u temi o pojačalima da to nisam očekivaoi. ;) Mada, pojačala koja sam ja video to nisu radila automatski. Možda gitarska? Evo, moj risiver to ne radi automatski, ima lepo dugme da isključiš zvučnike (sa ili bez slušalica :D). U stvari, to su mi automatski radili samo prastari kasetofoni (ne hi-fi). A tek na kompjuterima nikad čuo. Na laptopu još i nekako, ali na desktopu slušalice napred utakneš za skajp. No, najčudnija stvar u celoj priči je što ni po prvoj instalaciji svega to nije bio default. Zato mi i nije palo na pamet. Dakle, ovde se ne radi o pukom resetovanju audio drajvera nego... Ne znam, kako su uspeli da uključe bap ciljano tu opciju kroz Windows Update? Ne mogu da zamislim da je slučajno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno