Šta je novo?

Izgubljena lozinka za gMail account ?

cropape

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
110
Poena
320
Sestra ima veliki problem
Jučer joj riknuo laptop a u njemu bili spremljeni sv pdaci za gMail kojih se ne može nikako sjetiti i koliko shvaćam nema šanse da do lozinke ikako dođe (ili se varam)
Pošto ima Android mobitel koji koristi te iste podatke od gMaila (adresa i lozinka) koji su zapamčeni, zanima me da li postoji mogućnost da nekako dozna lozinku na mobitelu
Ako postoji način pomozite
 
Treba da je nekad prijavila alternativnu adresu za povraćaj lozinke, ili broj telefona na koji će stići verifikacioni kod.
Ima opciju forgot your password, pa je odatle vodi skripta povećanja lozinke.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Ako je vezala broj mobilnog za nalog trebalo bi da dobije novu sifru putem sms-a.
 
Prvo verifikacioni kod, kojim omogućava promenu lozinke.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Chrome > Settings > passwords > nek nadje accounts.google.com i videće lozinku za Gmail.
Ovo naravno vazi ako je Gmail nalog ulogovan na Chrome-u na telefonu. U suprotnom, ima opcija reset password.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Treba da je nekad prijavila alternativnu adresu za povraćaj lozinke, ili broj telefona na koji će stići verifikacioni kod.
Ima opciju forgot your password, pa je odatle vodi skripta povećanja lozinke.

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka

Problem je šta je verifikacioni kod dobila (prije 5 g) na SMS ali na stari broj mobitela koji više ne postoji
Tako ako zatraži novi Code poslat če joj ga na taj stari broj
 
A da proba ovo što sam napisao?

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Ovo naravno vazi ako je Gmail nalog ulogovan na Chrome-u na telefonu.
Cenim da u ovom zecu leži grm.
I cenim da nije stavila alternativnu e-mail adresu za oporavak lozinke već samo broj telefona koji 5 godina nije aktivan (?!?!)

Poslato sa COR-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Pošto ima Android mobitel koji koristi te iste podatke od gMaila (adresa i lozinka) koji su zapamčeni, zanima me da li postoji mogućnost da nekako dozna lozinku na mobitelu
Ako postoji način pomozite

Nema potrebe za starim brojem telefona, drugom mail adresom, samo neka prati korake na telefonu koje sam opisao.
Da nema ovo sto je iznad napisano (isti nalog na mobilnom kao i na kompu) onda bi trebala druga adresa i br za verifikaciju.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Čekaj... koliko se sećam "forgotten password" procedura nudi i onu opciju da na Android telefonu u kojem je dodat isti taj gmail nalog (= ne samo logovan u Chrome već dodat kao account koji koristi Play Store) izbaci notifikaciju da se potvrdi / dozvoli promena lozinke tj da se potvrdi identitet?



1) upisati mail adresu > Next
2) sad ima opcija da se klikne na "forgotten password"? (prethodno je nudio "forgotten email")
3) klik na "try another way"
4) ponudi upravo tu opciju da na Android telefon pošalje notifikaciju
 
I to ima, mi nađosmo nekoliko rešenja, čekamo ishod [emoji2]

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Čekaj... koliko se sećam "forgotten password" procedura nudi i onu opciju da na Android telefonu u kojem je dodat isti taj gmail nalog (= ne samo logovan u Chrome već dodat kao account koji koristi Play Store) izbaci notifikaciju da se potvrdi / dozvoli promena lozinke tj da se potvrdi identitet?



1) upisati mail adresu > Next
2) sad ima opcija da se klikne na "forgotten password"? (prethodno je nudio "forgotten email")
3) klik na "try another way"
4) ponudi upravo tu opciju da na Android telefon pošalje notifikaciju

Nešto se ne poklapa več na prvom koraku
Gdje na mobitelu upisati mail adresu ??????
 
Ne na mobilnom nego na kompu (na bilo kom kompu može da se odradi procedura za promenu lozinke), u browser-u. Tj može i na mobilnom ali u browser-u.

Otvori ovaj link (ili nek ide na mail.google.com pa kad preusmeri na drugu stranicu na "Sign in"). Na toj stranici se upiše mail adresa.


Dakle to je procedura za promenu lozinke (posle koje pretpostavljam da će morati na tom telefonu gde je trenutno uspešno logovan taj nalog ponovo da se kucaju login podaci). Kad odradite celu proceduru gledaj da se ovaj put popune sve "recovery" opcije (dodaj tvoju email adresu kao recovery mail, dodajte broj telefona koji je aktivan i biće aktivan u budućnosti...). Da ne bi bilo plakanja sledeći put kad se desi slična situacija samo u još goroj varijanti (da nemate ni mobilni telefon koji koristi isti nalog).
 
Slučajno ili namerno, da li ste pokušali da vidite lozinku u Chrome-u na telefonu onako kako sam napisao 2 puta?? Živo me zanima.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Ladno se vidi ovako...
ne znam da li je OP pokusao, ali je mene ovo bas neprijatno iznenadilo.
 
Ugasis opciju čuvanja lozinki i mirna Bačka. Mislim da nije ni pokušao tako, pokušao sam da mu pomognem a čovek me ignoriše. [emoji38]
Nek se muči sa resetovanjem lozinke, nadajmo se da neće trajno blokirati nalog.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Slučajno ili namerno, da li ste pokušali da vidite lozinku u Chrome-u na telefonu onako kako sam napisao 2 puta?? Živo me zanima.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Evo uspjeli smo napokon vidjeti lozinku u chrome na mobitelu, tako kako si ti napisao
Thanks
 
Ko još korisni built-in password manager Chrome-a... :d

@cropape: Sad lepo da dodaš recovery opcije ;)
 
Šta mlate ovi, ne znam lozinku za 1 od acc, uneo sam backup broj telefona i mail i uneo sve kodove koje su poslali i oni sad nešto proverava ju 48 sati!

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno