Šta je novo?

Napajanje i kuler za sledeće komponente

Arahne

Čuven
Učlanjen(a)
09.07.2000
Poruke
945
Poena
630
Moja oprema  
Laptop
Lenovo Thinkpad p50
Mobilni telefon
Samsung S9+
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ploča gigabyte z370p D3
proc I78700
grafička asus rog strix rtx 2070 OC edition
memorija kingston hyperx predator 3000 mhz 16 gb
ssd samsung 850 evo 256 GB
Potreban mi je savet za kuler koji će da hladi procesor koji će biti pod stalnim opterećenjem i napajanje koje će omogućiti stabilan rad.
Pretpostavljam da će komp biti stalno upaljen.
Hvala unapred,
 
Hvala za savet. Kalkulator na Be quiet sajtu mi je dao opcije za različite modele. Ispada da bih prošao i sa jeftinijim modelima i sa 450 w napajanjem, ali mi se to čini nerealnim. Da li bi 600 w bilo dovoljno?
 
Možeš da uzmeš i 450 W napajanje ali je dobro imati rezervu jer se nekad doda neka komponenta ili slično pa onda nemaš brige. Razlika između tih serija napajanja je obično u efikasnosti napajanja kao i stabilnosti napona koje ona isporučuju. Ovo BQ napajanje koje sam predložio je najbolje iz njihove ponude, ali možeš da uzmeš i neko iz serije ispod. Ako ne planiraš nadogradnje, poput druge grafičke ili led dioda i sličnog onda ti verovatno neće trebati napajanje jače od 450-500 W. Svakako pogledaj na njihovom kalkulatoru, stavi malo i rezerve i vidi šta će ti predložiti. Preporučujem BQ proizvode jer su zaista manje bučni od konkurencije. Na primer moje napajanje je Seasonic Prime Ultra Titanium i daje neki iritirajući zvuk pri većem opterećenju, tj. kada igram igre na ultra kvalitetu slike. A ostalo je sve super.
Ako ti je skup hladnjak mogu ti predložiti neki drugi.
 
Poslednja izmena:
nebeski letac, da me ne shvatiš pogrešno, taj hardware koji ti preporučuješ je vrhunski ali dati dobrano preko 300e i to kod mađara za hlađenje procesora koji ne može da se klokuje i napajanje konfiguracije ne može da povuče ni 500w je totalno sumanuto.

Overkill su oba ta kulera za 8700 koji se neće klokovati. Moja preporuka za SCYTHE Mugen 5 Rev. B koji je neznatno slabiji a osetno jeftiniji. Takođe je odličan i CRYORIG H5 Ultimate a i daleko lepši, ako je estetika bitna.

Što se tiče napajanja:

Seasonic Focus Plus 550 Gold - 83e KP
Seasonic SS-520GM2 - 70e, ako se insistira na kupovini kod nas


Ako baš hoćeš još "lufta", 100w jača napajanja su desetak evra više.
 
Poslednja izmena:
U pravu si ti, leteći sam video 2070 pa sam zato ovako napisao. Onda može neko iz Pure Power ili System Power serije (zlatno ako ima) a hladnjak preporučujem Scyte Ninja 5. Osetno je tiši od konkurencije.
 
Pa za sto jura, napajanje koje ima veoma dobre review-e, pri tome je 1000 w, računam da nisam pogrešio. U svakom slučaju i ako sam pogrešio i ako nisam napisaću rezultat kada budem sve sastavio. Pozdrav.
 
Jok kinezi ali medju top proizvodjacima. OEM za neka EVGA, SS, Corsair modele.
 
Na kraju je mašina dobila ovaj oblik.
i7 8700 nije K radi na 4340 mhz ( nisam imao love za K u tom trenutku)
Cryorig H5 Ultimate
Gigabyte Z370P D3
KINGSTON DIMM DDR4 16GB 3000MHz HX430C15PB3/16 HyperX XMP Predator
ASUS ROG-STRIX-RTX2070-O8G-GAMING ( da, ja sam jedan od onih koji je napravio ozbiljnu ispalu, makar tako izgleda u ovom trenutku, ali je veoma overklokabilna, tiha i veoma brza)
Corsair TX850V2
MSI Black widow (zbog njega je ušao corsair, a leadex superflower čeka u kutiji bolje dane).
Zbog brzopletosti ću menjati kućište u koje će stati superflower, najverovatnije će biti lc-power gaming 980b skytower, ali sve to kad pribavim kintu i još 16 gb rama i neki hdd ali to o tom potom.
Veoma tiha, brza i pouzdana mašina, mada još uvek testiram overklokabilnost grafičke.
 
Nazad
Vrh Dno