Šta je novo?

Zamena hdd-a i licenca

adamche

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poruke
756
Poena
195
U firmi se koristi komp sa win 10 home verzijom (kupljen komp sa instaliranim oem win 10, postoji racun).

Pitanje je kada bi se umesto hdd-a ubacio ssd (klonirao sistem sa hdd-a), da li bi to bilo legalno sto se inspekcije tice?

Ostavio bih i originalni hdd (na njemu ima recovery particija) bez brisanja bilo cega.

Da li je potrebno i da ssd bude kupljen preko racuna firme?
 
Ja bih SSD kupio preko računa firme svakako.
Što se tiče legalnosti, odgovoriću ti posredno... Pre nekoliko godina sam pitao jednog saobraćajnog inspektora da li naše pick up vozilo, koje koristi serviser, treba da radi tehnički pregled na svakih 6 meseci. Odgovorio mi je da ne. Isto to sam pitao saobraćajnu patrolu, i rekli su mi obavezno treba na svakih 6 meseci tehnički. Drugi inspektor mi je rekao doslovno: Ne treba, ali ti uradi na svakih 6 meseci, ne znaš na kakvu ćeš budalu naleteti. Mislim da je u Srbiji odgovor na svako pitanje ovakav.
 
Naravno da je legalno, to je isti racunar. Uradis clone sistema sa Mini Tool Partiton Wizard-om, opcija Migrate OS i to je to. I da uradis clean install iste verzije je isto legalno, aktivira se na osnovu serijskog broja ploce.
 
Matična ploča je jedini kriterijum za leganost W10 licence. Račun za SSD nema nikakve veze sa inspekcijom, ne dolaze windows na njemu, dolazi prazan. Čak i da instaliraš W10 nanovo nema veze ni sa kim, čak ni MS.
 
Nazad
Vrh Dno