Šta je novo?

Koje postolje/hladnjak za laptop Asus N551JW kupiti?

mladen2008

Cenjen
Učlanjen(a)
10.09.2009
Poruke
871
Poena
170
Koje postolje/hladnjak kupiti za laptop Asus N551JW 15.6" koji ima i7 procesor?
Laptop je ociscen ali i dalje ima temperaturu od oko 80 stepeni pri opterecenju, a tek sa ovim vrucinama...
U obzir dolazi samo Cooler Master posto pretpostavljam da su oni najbolji.
Hvala unapred na odgovoru.
 
Jesi menjao pastu? Ako nisi prvo to uradi i stavi nešto kvalitetno. Inače 80 stepeni pod punim opterećenjem nije strašno, mislim *mjau**mjau**mjau*, 4C-8T procesor u laptopu, ne znam šta očekuješ.
I traži ovako nešto, a ne klasičan cooling pad: https://www.youtube.com/watch?v=HdqmrIynyZQ

A na ovu CM konstataciju ne znam šta da kažem :)
 
Poslednja izmena:
Ako ne igras mnogo igre stavi power limit na 99% i drasticno ce ti opasti temperatura, ogranicice turbo boost ali ionako ti neve nesto mnogo trebati.

I obavezno postolje i to bilo koje, ja imam neko koje ni ne radi i temperature su mi oko 50 stepeni uglavnom (izvan igara)

Imam Asus N550JK inace.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Znam, to mi rekli i servisu ali ja bi ipak da ga spustim malo nize, jer sam pokusao i u power limit da ga spustim na 99% i nista, cak sam probao na 95% i razlike nije bilo.
 
Pod opterecenjem ces svakako da nabijes 80 stepeni, ne pomaze tu ni postolje, ako ti na ovom paklu udara u 80 stepeni i ne preko toga to znaci da je sve ok za sad.

Za ostale stvari ce temperatura da ti bude uvek niza sa power limit na 99% tako da iskombinuj kuler i power limit. Mozes da probas undervolt ali ako ne znas sta radis bolje ne cackaj mecku s tim.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Najbitnije da je odvojen od podloge... p.s koju pastu uzeti da je malo bolja kod nas u radnji? I da li ima neka za jednokratnu upotrebu? Posto necu menjati u 7-8 racunara vec samo jednu?
Isto za lap top. I5 5300

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupio sam COOLER MASTER NOTEPAL XL na osnovu pozitivnih komentara ljudi. Ne znam kako njima moze da radi, ali mom laptopu ovo nista ne deluje. Temperature iste. Cisto bacanje para. Razmisljam da li da ga vratim ili da ipak ostavim za svaki slucaj.
 
Ne znam kakvo je to postolje ali smatram da jedino postolja sa ventilatorima koji mogu da se pomeraju po postolju tako da se nameste da duvaju u otvore donjeg dela laptopa imaju smisla, i to samo kod pojedinih vidova laptopova.

Isti efekat sa postoljima je postigao moj drug sa faksa pre neku godinu kada ga je stavio na karton od jaja :)

U sustini ako nisi mnogo platio to zadrzi ga, bitno je da ispod imas protok vazduha da se laptop ne pregreva i zbog toga.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Lepo sam ti rekao, cisto bacanje para. Ta postolja nemaju nikakvu svrhu jer ne mogu da ubace dodatni vazduh kroz otvore, ili mogu u vrlo retkom slucaju. Dovoljno je samo uzdignuti laptop od povrsine da moze slobodno da cirkulise vazduh, klimatizovati prostoriju do 25C i da laptop bude cist sa ok pastom.
 
Nazad
Vrh Dno