Šta je novo?

Savet za izbor telefona do 100e

Vegeta

Cenjen
Učlanjen(a)
15.10.2011
Poruke
974
Poena
180
Moram da zamenim moju Nokia 2730 classic, sramota me da je koristim :( .Gledo sam neke modele, ali pošto ne znam ništa o mob.telefonima tražim savet šta uzeti. Navešću neke modele:

Honor 7S
Xiaomi Redmi 5A 16 GB LTE
Xiaomi Redmi 6A 16GB
Xiaomi Redmi Go LTE 16 GB
Motorola Moto E5 Play Dual
Nokia 5
Alcatel 3C
Meizu M6T 32 GB
Honor 7A 32 GB
HUAWEI Y5

Jako slabo koristim mob.telefon(koristim ga jer smo danas bukvalno primorani vezati se za mob.broj), uglavnom mi služi da nekog zovnem (2-3 puta mesečno), 2-3 puta mesečno da pošaljem SMS. Više preferiram skype, viber i ostale online djakonije. Bitno mi je da baterija što više izdrži, postoji mogućnost otvaranja google maps (ne znam sa kolikom lakoćom to današnji telefoni rade), pdf ........ Ili je možda za mene bolje uzeti BlackBerry Passport, jer ima veliki ekran pa bih mogao sa lakoćom čitati pdf knjige :)
 
Poslednja izmena:
Da li je taj Y5 2019? Ako je taj, možda i nije loš.
Meni su svi slabašni, a deluje mi da si korisnik koji traži dugovečan telefon.

Послато са HTC U12 life помоћу Тапатока
 
Pozdrav.

Ja ti savetujem pre da uzmes neki flagship od pre koju godinu polovan za te pare,promenis bateriju i imaces telefon mnogo bolji u svakom slucaju od svih tih tu navedenih.
 
Y5 je 2018 verzija, ima i 2019 ali je skuplja 20e. Taj Redmi 6A ispade najeftiniji od svih navedenih. Motorola E5 ima više verzija (malo zbunjujuće), koje se cenovono dosta razlikuju. Ja sam mislio na verziju E5 Play
 
ljudi moji kako volim ovo, telefon do 100e koji koristim 2,3x mesecno jer sam primoran :D i onda krene kako koristi viber,skype, Google Maps, i ostale djakonije(sto znaci verovatno fb itd)
pa tu mora minimum 3gb 32gb da ide, nisi ti bas tako nezahtevan korisnik.... bar 130,150e ces morati da odvojis. ccc
 
telefon do 100e koji koristim 2,3x mesecno jer sam primoran :D i onda krene kako koristi viber,skype, Google Maps, i ostale djakonije(sto znaci verovatno fb itd)
pa tu mora minimum 3gb 32gb da ide, nisi ti bas tako nezahtevan korisnik.... bar 130,150e ces morati da odvojis. ccc
 
Do 100 eu imas na kp da pazaris Motorola Moto e5 (ne play) pa cak i Motorola G6 Play. Oba sa cistim androidom, brzi sa odlicnim trajanjem baterije.
 
Redmi 7 za 120e bez dileme.
 
Ni slucajno ta Motorola (ni ostali sa 425/6737/6739 i sl. otpadom). Redmi 7 32GB za 120e je best buy ako se gleda SoC/memorija/display/baterija. Moze da prodje i Redmi 5 za 100e i taj 7A (mada je i on 120e a ne vredi toliko) i Meizu (ali on je jos skuplji).
 
Vidim spominju se neki Global, Indijski Redmi 7 modeli. Negde se u imenu modela pojavljuje i LTE oznaka. U čemu je razlika ?
 
Poslednja izmena:
Nije loša Motorola E5+ ali za 120eu ima bolja rešenja. Ja sam, prekjuče, uzeo Xiaomi Redmi 7 za 110eu nov. Imaš u par prodavnica po gradu. Predobar fon. Kamera poprilično bolja nego kod Motorole. Baterija 4000 mAh. Uređaj brz, fluidan (jači čipset i grafa nego kod e5). Najviše me oduševilo posedovanje infrared senzora (univerzalni daljinac).

Do 100Eu, E5/G6 Play best buy. Preko već Xiaomi bolji izbor. Nisi pogrešio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno